Skocz do zawartości

M1126 "Stryker" (ICV) 1:35 Trumpeter


jaxiu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 147
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na BTR, 70 od zvezdy pomalowałem je podkładem a na to farbą Gunze H77 tire black i wyszły pięknie. W strykerze po takim zabiegu farba schodziła z kół tak,m że po całym pokoju ją goniłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Strykerze są takie same plecaki jak u Ciebie i ostatnio uświadomiono mnie, że ten typ był tylko w kamuflażu woodland i pustynnym. Zalukaj do mojego wątku, strona 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie sprawdzę, bazowałem na tym zdjęciu

backpacks-m-icv-nato-caravan-tied-united-states-army-infantry-carrier-vehicle-display-ploiesti-romania-54045098.jpg

Generalnie na wojnę chłopaki jadą z różnym sprzętem

Kiedyś znalazłem fajny sposób na malowanie UCP i kusi mnie jego wykorzystanie. Woodlanda się nie podejmuję ;)

 

W weekendy biegam w sprzęcie USMC i nie do końca orientuję się co nosi piechota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie UCP najlepiej pasuje merytorycznie. Chociaż widywałem ALICE w kamuflażu woodland na mocno nowoczesnych zdjęciach z walk.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na BTR, 70 od zvezdy pomalowałem je podkładem a na to farbą Gunze H77 tire black i wyszły pięknie. W strykerze po takim zabiegu farba schodziła z kół tak,m że po całym pokoju ją goniłem ;)

 

Być może zależy to od składu gumy. Guma od Trumpetera i HB nie nadaje się do malowania, niestety. W moim EBR-10 HB pryskałem koła pomocnicze (zrobili je nie wiadomo po co z gumy, do tego z nieusuwalnymi nadlewkami, podczas gdy w oryginale są stalowe, więc spokojnie mogli zrobić z plastiku) podkładem Gunze i potem bazową H303 i jest katastrofa - trzeba się z nimi obchodzić jak z jajem, każde dotknięcie pędzlem grozi odpryskiem. Ale zdaję się, że już znalazłeś na to sposób .

 

Zastanawiam się jeszcze nad reflektorami - może lepiej byłoby wymalować je od wewnątrz metalizerem i zalać white glue? Nie wiem dlaczego Trumpeter nie dołożył tych kilku drobiazgów w przezroczystym tworzywie, malowanie "szkła" srebrnym proponowane przez nich nie wygląda może dramatycznie, ale w tej skali mogłoby być lepiej.

 

Powodzenia, jest moim zdaniem bardzo pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś styczność z takimi kalkomaniami?

https://www.scalemates.com/kits/314385-shinsengumi-mcd020-modern-us-camouflage-schema-digital-acu

 

Może to się nada na te nieszczęsne plecaki?

Jest też wersja woodland, tylko w żadnym sklepie w PL nie mogę tego odnaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze nad reflektorami - może lepiej byłoby wymalować je od wewnątrz metalizerem i zalać white glue? Nie wiem dlaczego Trumpeter nie dołożył tych kilku drobiazgów w przezroczystym tworzywie, malowanie "szkła" srebrnym proponowane przez nich nie wygląda może dramatycznie, ale w tej skali mogłoby być lepiej.

 

Te już tak zostawię. Na przyszłość w takiej sytuacji na bank będe wiercił. BTW ja ich nie malowałem, tylko okleiłem folia aluminiową i pokryłem warstwą żywicy światłoutwardzalnej (bondic).

W rzeczywistości nie wyglądają tak źle jak na zdjęciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz te same plecaki co na zdjęciu oryginału to nie pakuj na nie woodlanda tylko UCP. Woodland miały tylko ALICE rozm. M (nie widziałem wersji L w kamuflażu, a posiadam oba). Te w UCP to MOLLE II (wersja nowsza - w woodlandzie były robione wersje wczesne - różnią się od wersji późniejszej w UCP). Jest to identyczna sytuacja jak z kamizelkami OTV. Były w dwóch rodzajach kamuflażu (M81 Woodland i UCP) jednak różniły się umiejscowieniem taśm PALS. Potem US Army doszło do wniosku, że czas przestać się kamuflować gdziekolwiek i zmienili fajne plecaki w kamuflażu na plecaki w kolorach piżamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Może będę przynudzał z tymi plecakami, a dyskusja, co w jakim jest kamuflażu, jest bezcelowa, ale na moje oko, to:

 

backpacks-m-icv-nato-caravan-tied-united-states-army-infantry-carrier-vehicle-display-ploiesti-romania-54045098_zpsy2ysfgi1.jpg

 

bardziej przypomina to:

 

DSC_0548_zps45yheeb8.jpg

 

niż to:

 

PLECAK202_zpsreilza0w.jpg

 

czy To:

 

DSC_0474_zpsec836rqk.jpg

 

W jakim camo będą Twoje bambetle, to już tylko i wyłącznie Twoja sprawa, bo nie wiem na ile przejmujesz się merytoryką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej do mieszania i rozcieńczania farby do użycia w aerografie i komfortowego wlewania jej do w/w. Przećwiczyłem to na strukturze.na m26 mieszkałem odcienie w aerografie i miałem duży kłopot przy poprawkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.