Skocz do zawartości

M1126 "Stryker" (ICV) 1:35 Trumpeter


jaxiu

Rekomendowane odpowiedzi

No musi to być wygodne. Kubeczki z apteki za duże, żeby trzymać tam rozrobionw farby musiałbym malować modele 1:16. , a kieliszków nie da się zamknąć. Tak źle i tak niedobrze. Pod jaką nazwą to znalazłeś? Będę musiał zakupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 147
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kupowałem na alledrogo. Buteleczki 10 ml 6,90 za 10szt (kupując po 100szt da się taniej)

http://allegro.pl/10ml-butelka-butelki-kroplomierz-zakraplacz-10-szt-i5075497758.html

 

To jest mega wygodne. Przetestowałem malując strykera. Farba Tamiya rozrobiona w proporcji 1:2 z thinnerem do buteleczki z dziubkiem (reszta zostawiona w oryginalnym słoiczku, w stanie nienaruszonym, może spokojnie czekać na czasy aż będzie potrzebna) i mogłem spokojnie malować, malować i malować wiem, że temat jest mało odkrywczy ale mega ułatwia pracę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleje po tym jak wyschnie sido, wcześniej jeszcze krawędzie narzędzi przyjadę jaśniejszym metalizerem. Kolor to H076 Burnt Iron od gunze (mój ulubiony metalizer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kalki z piekła rodem nałożone. Sido zmalowane, wieczorkiem w leci wash olejny

Wczorajszy eksperyment pokazał, że wash na bazie benzyny lakowej zmywa kolejno sido, kolor podstawowy i podkład...

Dzisiaj próba na bazie thinera do emalii wamodu albo bnezynie do zapalniczek.

5f0e8d17438c0c4acd723d55d540f036.jpgadf126a9a026026c4d970860ac60b252.jpg0321f620057b2d174462c43c36182d4c.jpg2ccacc42464b16314949c167a9f68e70.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że pojazd zaczyna już nabierać kształtów. Ciekaw jestem efektu ostatecznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wash zrobiony, widać, że jeszcze muszę dużo poćwiczyć (w zasadzie to mój pierwszy wash olejny i pierwszy wash przez który model nie wylądował w zmywaczu), dzisiaj przyjdzie czas na oleje, więc przy okazji jeszcze go trochę porozcieram i nieco stłumię poprzez zacieki.

b49224cadfef763f083dd1f83b4f2aa0.jpg7253d6f5cba2fdfb3367b94d2b722c27.jpg

Przy okazji ponawiercałem mocowania anten - teraz myślę z czego je porobić

6aab3082f676002a2aa339fabe966fc7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka widocznych na zdjęciach białych plam (głównie pod koszami na bokach kadłuba) już roztarłem - jak zwykle zdj[ecia ujawniły niewidoczne na pierwszy rzut oka niedoskonałości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się nie mylę, ale wygląda na to że masz lampy ustawione bezpośrednio nad modelem. To powoduje zacienienie przodu modelu. Spróbuj ustawić lampy bardziej z przodu.

Coraz lepiej wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o oświetlenie to niestety to są lampy wiszące nad stołem w jadalni, więc raczej ich nie ruszę. Pomyślę o dodatkowym doświetleniu z boków i od przodu.

Jak znajdę czas dodam jeszcze troszkę zacieków zrobionych olejami i biorę się za koła, kurz i błoto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na modelu nie ma jeszcze pigmentów, jedynie wash olejny i cieniowania olejami.

Na razie AK (to są wasze emaliowe a nie sypkie pigmenty) nałożone aerografem (kolory pół na pół i rozcieńczone rozpuszczalnikiem do emalii wamodu), jak wyschną potraktuje je pędzlem zwilżonym rozpuszczalnikiem (trochę porzcieeram) i na to dam trochę grudek z sody (chyba) i miejscami przyciemnię (samym European MUD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest super. Bardzo fajnie wyszły koła, ale reszta też bardzo mi się podoba.

 

Specyfiki od AK faktycznie są bardzo pomocne, używam ich aktywnie od około dwóch miesięcy i przyznam, że nie wiem jak się bez nich wcześniej obywałem.

 

Finiszuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja ze swoim nawet nie ruszyłem. Czekam aż duży zestaw blach od Voyagera się gdzieś pojawi żeby móc go fajnie zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz - twój to inna liga, mój to kompletny PZP - co zaś do pojazdu, to w mojej subiektywnej ocenie jest to jeden z ładniejszych KTO na pewno zrobię drugie podejście do tematu na modelu z wyższej półki, wersja z działem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.