Skocz do zawartości

Czy jest sens malować cywilne pędzlem ?


Rosio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wrzystkich modelarzy, jestem tu nowy i w związku z tym mam pytanie czy jest sens brać się za modele cywilne, dokładnie chodzi mi o samochody sportowe wszelkiej maści ( F1, rajdy, DTM, Le Mans ) nie mając aerografu.

 

Czy malowanie pędzlem takich modeli, a przede wrzystkim ich karoseri nie da poprostu efektu bardzo mizernego?

 

Pozdrawiam Rosio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pędzlem raczej nie uda się pomalować idealnie równo karoserii samochodu. A przy samochodach współczesnych niestety będzie to bardzo razić. Ale zawsze aerograf można zastąpić farbami w sprayu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam Cię.

 

Takich pytań widziałem już kilka na tym forum, więc jak byś chciał coś się dowiedzieć więcej na ten temat to musisz sobie poszukać.

 

Pytanie do ciebie brzmi czy malowałeś już kiedyś jakiś model, a po przeczytaniu twojego pytania wnioskuję że nie.

Po pierwsze, malowanie modelu wbrew pozorom nie jest łatwą sprawą.

 

Pędzel - proste urządzenie którym malowanie wydaje się być dziecinnie proste, otóż nie. Trzeba wiedzieć jak malować aby dobrze pomalować, jak roźcieńczyć farbkę żeby nie było smug itp.

 

Aerograf - urządzenie składające się z kilku elementów które do pracy potrzebuję napędu, czyli kompresora. Nie są to tanie rzeczy, ale jak posiadasz kompresor i aerograf to nie znaczy że już możesz nim malować i osiągać super efekty. Tutaj też trzeba wiedzieć jak rożcieńczyć farbkę, jak prowadzić aerograf podczas malowanie, jakie ciśnienie, czym go czyścić, w wiele różnych czynników.

 

Tak że do modeli pojazdów najlepiej będzie urzyć aerografu, ale trzeba się nim nauczyć malować.

Pędzlem też można pomalować model tak że wygląda on jak by był malowany aerografem ale to jest mistrzostwo świata według mnie.

 

Przy malowaniu modelu rodzaje używanych farbek też są ważne.

 

To tyle z mojej strony więcej się dowiesz podczas praktyki, a takżw warto poszukać sobie na forum w temacie jak to zrobić i w relacjach forumowiczów.

Życzę ci powodzenia i nie zniechęcaj się gdy coś ci nie wyjdzie, to da się naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeszłosci pomalowałem pędzlami kilka modeli, ale wrzystkie to samoloty, lub pojazdy pancerne.

Sprzęt wojskowy oczywiście można powalować przy dużej wprawie bardzo dobrze, ale nie byłem pewien czy na tak dużej powierzchni i wymagającej idealnej gładkości jak karoserie samochodów sportowych sprawdzi się pędzel stąd moje pytanie.

 

A jaki jest koszt tych sprayów, jakie polecacie jeśli chodzi o stosunek cena/jakość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat sprayów także był poruszany nie raz i nie dwa...

 

Odpowiedź prosta:

 

Motip/Dupli Color to są najpopularniejsze i najlepsze spraye. Cena za puchę od 10 do 20 złotych (jak będziesz chciał jakiś super kolor to nawet do 40 dochodzą ceny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A za 100ml lakieru samochodowego płacisz 15zł... Więc wg mnie lepiej zainwestować w aerograf...
Zalezy w jakim miescie bo umnie sa po 10 zl i nie puszka 100 ml tylko jak mi sie wydaje to tam jest 250 ml i nie kazdy ma odrazu tyle kasy zeby kupic sobie Aero i do tego sprezarke . Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieszco niewydaje mi się żeby na lakierni mieli 10 zł za 250 ml lakieru.

Aero to koszt ok 40 zł a sprężarke to można z lodówki starej zrobić.

Nie kazdy ma w domu stara lodowke i nie kazdy wie jak zrobis sprezarke ze starej lodowki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieszco niewydaje mi się żeby na lakierni mieli 10 zł za 250 ml lakieru.

Aero to koszt ok 40 zł a sprężarke to można z lodówki starej zrobić.

Nie kazdy ma w domu stara lodowke i nie kazdy wie jak zrobis sprezarke ze starej lodowki

 

duzo roboty zrobienie sprezarki ze starej lodowki a co do umiejetnosci to w necie mozna znalezc to jak to zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieszco niewydaje mi się żeby na lakierni mieli 10 zł za 250 ml lakieru.

Aero to koszt ok 40 zł a sprężarke to można z lodówki starej zrobić.

Nie kazdy ma w domu stara lodowke i nie kazdy wie jak zrobis sprezarke ze starej lodowki

 

duzo roboty zrobienie sprezarki ze starej lodowki a co do umiejetnosci to w necie mozna znalezc to jak to zrobic

No tak ale najlepiej zaczynac od spray-ow a puzniej przejsc na cos wiecej , farba w sprayu firmy MOTIPO czy jakos tak 200ml za 10 zl a tej farby tam naprawde jest duzo bo ja z zeszlego roku mam kilka puszek i w tym roku je uzyje . Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mam pytanie czy jest sens brać się za modele cywilne, dokładnie chodzi mi o samochody sportowe wszelkiej maści ( F1, rajdy, DTM, Le Mans ) nie mając aerografu.

Czy malowanie pędzlem takich modeli, a przede wrzystkim ich karoseri nie da poprostu efektu bardzo mizernego?...

Tylko i wyłącznie metoda natryskowa, jaka to już sam wybierz.

Pędzel to można stosować do detali i retuszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy jest tak już tego prubowałem, małym pędzelkiem nakładając mało farby da się dobrze pomalować model pod warunkiem że nałożysz dużo klaru puchą na wykończenie... Ale nic nie zastąpi malowania aero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.