Skocz do zawartości

Saab J-35 Draken - renowacja


Lucas HS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym państwu przedstawić mój plan, i samo odrestaurowywanie mojego modelu, jakim jest Saab J-35 Draken firmy Aeroplast POLSKA, w skali 1:72. Model skleiłem dawno, dawno temu, jak jeszcze zaczynałem bawić się z aerografem, i wogóle z modelarstwem. Zrobiłem go bodajże w miesiąc. Model chcę rozkleić na cześci pierwsze, wyszlifować całość, potrasować linie, wypolrować na glanc osłonkę, i czysto pomalować, w barwach takich jak jest teraz. Kalki które jak zobaczycie potem są mizerne, te kółka biało-czerwonę oraz flagę na stateczniku pomaluję farbami, na modelu poćwiczę też swój pierwszy preshading i wash. To tyle gadania, teraz część humorystyczna:

 

Bogaty w szczegóły kokpit:

943a79d955298063.jpg

 

Pięknie położona, piękna kalka:

51830ebdf7aa3ca6.jpg

 

Pięknie ukryty kawałek ołowiu, by model się nie przewracał:

b34dd8388fea0b01.jpg

 

Delikatne, wgłębne linie podziału:

9aab0ad2617e0548.jpg

 

Wcale nie porwane kalki:

676fa701b6d9925a.jpg

 

Oraz, na koniec, idealnie równa powłoka lakiernicza w luku podwozia głównego:

0947c83511c1a669.jpg

 

Model po naprawieniu, nię będzie super-bogaty w szczegóły, ale będzie sklejony czysto i będę wkońcu mógł na niego patrzeć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Twój pomysł i będę oglądał, takie rozkładanie i składanie to fajna zabawa bo różnica przed i po będzie zapewne powalająca. Sam jestem w trakcie takiego przedsięwzięcia z Migiem 17 z Plastyka. Wszsytko idzie ładnie tylko zapomniałem dociążyc przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego nawet nie nazwał modelem

A oto wyniki mojej wczorajszej (a raczej dzisiejszej) pracy nocą:

 

Jak widać rozwaliłem model na 16 części, spożądziłem rozkład lini podziałowych wg starego modelu, i przeszlifowałem całą górną cześć kadłuba, teraz męczę się nad odrysowaniem lini ze skrzydeł na papierze, potem skrzydła przeszlifuję, a potem wyryję linie wgłębne.

b3efa7df36178394.jpg

4269f7ffee2561ed.jpg

7f0f6a3cba747305.jpg

 

EDIT:

 

Potrasowałem linie na stateczniku, wyszło okropnie

c8dd338d1fa3f467.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys probowalem, tak jak ty odswiezyc mojego MiG-15 bis. Kiedy jednak dowiedzialem sie, ze Eduard szykuje sie do wydania go, zrezygnowalem.

Domyslam sie, ze ten projket ma byc tez czyms w rodzaju poligonu i miejscem zbierania modelarskich doswiadczen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem kiedyś tego Drakena. Ciężka sprawa

Jest w tle tego zdjęcia:

http://dobierany.republika.pl/modele/powojenne/DSC02201.JPG

Na podwozie brakło mi już sił mentalnych, stąd taka forma ekspozycji "modelu".

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrasowałem linie na stateczniku, wyszło okropnie

 

Eee.. nie przesadzaj, dobrze jest. Tylko są trochę za cienkie moim zdaniem. Pogrub je jakąś grubszą igłą i wybierz te wióry ze środka. Życzę cierpliwości w trasowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Życze powodzenia I owocnych efektów. Mnie powaliły te wypukłe linie podziału na modelu wyjściowym ale potem kiedy wyryłeś nowe, wklęsłe, to już jest coś. W każdym razie lepiej niż w stanie wyjściowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiadało sie kiepsko, bo jak z takiego wraka mozna cos zrobić. A tu sie okazuje ,że można. Masz bardzo "inżynieryjne" podejście do tematu.

Trzymam kciuki (bezalkoholowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.