Jump to content

MiG-21MF 1:48 Trumpeter 02863


Recommended Posts

O pozostałych MFach w tej skali w zasadzie wszystko wiadomo, ale chiński produkt był do niedawna dość tajemniczy. W końcu się Trumpeter zlitował i rzucił w internety zdjęcia.

 

55ea9a3acc22c.jpg

 

55ea9a6897e8d.jpg

 

55ea9a6a2c7d0.jpg

 

55ea9a6d2f205.jpg

 

55ea9a7dc8d82.jpg

 

55ea9a7f05d34.jpg

 

55ea9a8e9fef0.jpg

 

55ea9a8fcd3f2.jpg

 

55ea9a91029c4.jpg

 

55ea9a9b70f76.jpg

 

Źródło: http://trumpeter-china.com/index.php?g=home&m=product&a=show&id=1528&l=en

 

Poszli ta samą droga, co i Czesi, czyli model ma dużo części wspólnych z modelami innych wersji, w związku z tym będzie trzymał podobny poziom co i F13 czy UM.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak jak Tazman79 napisał. Jest to ten sam model co występuje w skali 1/32 tylko został pomniejszony. Strata tylko pieniędzy i czasu na budowę tego modelu. Są to karykatury Migów - 21. Eduard na chwilę obecną wypuścił na rynek najlepsze modele tego samolotu. Nie wspominając już nawet o cenie np. wersji weekend. Cena w stosunku do jakości jest boska. Także odradzam Wam modelarzom zastanawiajacych się nad budową 21-ego z tego zestawu.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

W skali 1:32 kadłub zbudowany jest zupełnie inaczej, część ogonowa jest demontowana by można było pokazać jednostkę napędową w 48 kadłub jest w całości. Sam ten fakt wymusza nie co inną budowę części w okolicy ogona np. statecznik pionowy.

Na pewno jest wiele podobieństw w tych modelach szczególnie że pochodzą od jednego producenta a dziś każdy zwraca uwagę na koszty projektu, produkcji itd. Jednak z pewnością nie jest to przeskalowanie.

Link to post
Share on other sites

Podobne różnice też były i przy F-13. Z resztą główną zaletą UMa i F-13 jest to, że w ogóle są. ;) R-3S trampka są fajne, bo mają szklane kopułki, Edek robi całe odlane z plastiku. I w tym zestawie UB-16 są, a Trampkowe są całkiem niezłe, do Edka trzeba dokupić żywiczne. Za to osłony goleni podwozia głównego (jeśli są niezmienione w stosunku do poprzednich modeli) są do wymiany bo model dzięki nim wygląda karykaturalnie. No i Edek za tę cenę na blachy do kokpitu, tu jest goły model.

 

A może wybrzydzamy, bo jest model Eduarda w podobnej cenie, który bije na łeb wszystkie inne razem wzięte?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.