Skocz do zawartości

Nowości lotnicze 2016 - 1:48


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

Nic, opowiadaj dalej jakie to cienkie linie ma ten model.

 

A wracając do tematu, to spójrzcie jak wygląda pod względem jakości linii podziału ten MiG-31 w porównaniu z F-14A Hobby Bossa.

Tak, tym strasznym, złym, pełnym błędów, z liniami jak rowy melioracyjne modelem Hobby Bossa.

 

328.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 765
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W trakcie dyskusji o Hornecie na forum ARC, Raymond Chung (człowiek z Kinetica) napomknął coś o nowym modelu nad którym pracują.

We are now collecting feedback from all of you to decide which new weapon should be included or retool in the new mold which also include some option for subsequence release. Again another classic naval fighter.

 

Może Tomcat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Waszmościom.

Porównałem sam namacalnie F-16 Agressora z Tamki i Migosława 31 z AMK i chylę głowę przed Kolegą Solo i zwracam Mu Honor Wielki. Rzeczywiście te linie na Migosławie są lekko siermiężne. Solo dobrze to zauważyłeś. Model piękny, tylko te linie.....uhhhh. Kłóciłem się jak cymbał i po co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu blisko 50 modeli w pudłach i mogę stwierdzić, że chyba żaden z nich nie ma tak szerokich linii jak ten MiG.

Nawet modele HB, który ponoć robi rowy a nie linie w swoich modelach, mają znacznie subtelniejsze te elementy.

Model naprawdę fajny, piękne, ostre detale, wszystko jak żyleta, ale linie zrobili po prostu szerokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, ten model gdy jest sklejony i pomalowany wygląda naprawdę dobrze.

Ja tylko zwróciłem uwagę, że te linie są grube, ale za bardzo mi to nie przeszkadza.

Uważam że nieco przesadzamy z tym "kultem" cienkich linii, jakby to było nie wiem co.

I tak w finale nie ma to aż takiego znaczenia.

 

Aż tak rażą te linie?

Mnie w ogóle.

 

mig-31bm-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, ten model gdy jest sklejony i pomalowany wygląda naprawdę dobrze.

Ja tylko zwróciłem uwagę, że te linie są grube, ale za bardzo mi to nie przeszkadza.

Uważam że nieco przesadzamy z tym "kultem" cienkich linii, jakby to było nie wiem co.

I tak w finale nie ma to aż takiego znaczenia.

 

Aż tak rażą te linie?

Mnie w ogóle.

 

mig-31bm-1.jpg

 

I tu też się zgadzam z Tobą Solo, nie razi to bardzo, na gołym plastiku wygląda dużo gorzej. Poza tym jest taka metoda : maskujemy wzdłuż linii taśmą i same linie pokrywamy Surfacerem 500 kilka warstw i linie się zmniejszają. Dodatkowa robota, ale na upartego.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za nowy zestaw Edek planuje, ale już zaraz będzie:

http://www.mojehobby.pl/products/Harrier-GR.7-9.html

 

Hasegawa plastic; decals printed by Cartograf, 6 marking options; resin seat and wheels; photo-etched details and mask included; full color instructions.

 

Do dokupienia naturalnie też coś będzie: ekstra blaszki, dysze silników oraz chyba jakiś dedykowany, pewnie ze specjalnym pylonem, zasobnik Sniper.

http://www.mojehobby.pl/products/Harrier-GR-Mk.7-9-upgrade-set-EDUARD-1166.html

http://www.mojehobby.pl/products/Harrier-GR-Mk.7-9-exhaust-nozzles-EDUARD-HASEGAWA.html

http://www.mojehobby.pl/products/Sniper-ATP-for-Harrier-GR.9-EDUARD-HASEGAWA.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygladaja jakosciowo wypraski hasegawy A-4 i Harriera? Porownac je mozna do Super Horneta czy raczej do zajechanych form A-7 i F-14? Ten Eduart jest dla mnie szczegolnie ciekawy, bo oba te modele chcialbym kiedys zrobic wlasnie w malowaniach z Wietnamu.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harriera Hasy nigdy nie miałem w ręku.

Wypraski A-4 za to mam i bez dwóch zdań są to jedne z najlepszych jakościowo wyprasek jakie widziałem.

Piękny detal (kapitalne wnęki podwozia), linie podziału - wszystko na medal. Można z tego zrobić przepiękny model.

Nie wiem po co Kinetic pcha się w tego OA-4M, skoro tutaj nie można niczego Hasegawie zarzucić.

Nie wiem tylko jak ze spasowaniem tych ich Scooterów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Solo, chyba sie skusze na ten zestaw, chociaz mialem w tym roku juz nic nie kupowac poza F-14 z AMK

 

Edit: Mala ciekawostka. Dotarl do mnie Mig-31B i z ciekawosci porownalem zestawowe R-60 z zywica z PlusModel:

 

ngu0M3Y.jpg

 

Jak stwierdzil moj kumpel - "slychac juz kwik odrywanych od koryta producentow aftermarketow"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, detale wydają mi się wyraźnie subtelniejsze na tej żywicy.

Nie mogę powiedzieć, rakiety w zestawie tego MiGa są bardzo ładne, ale jednak nie wytrzymują porównania z uzbrojeniem Eduarda.

Choć muszę przyznać, że jeśli więcej producentów będzie dawać w zestawach takie rakiety jak GWH (F-15C/J/I), AMK (MiG-31) czy Tamiya (F-16C), to faktycznie zamiana ich na żywice, nawet Edka, będzie już raczej fanaberią a nie koniecznością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Solo, chyba sie skusze na ten zestaw, chociaz mialem w tym roku juz nic nie kupowac poza F-14 z AMK

 

Jakby co to lepiej kupo Vietnam Scooters, też edkowy zestaw, ale z samym A-4.

Po co Ci ten paskudny MiG?

A tu zobacz jakie fajne detale ma ten samolocik Hasy:

 

377.jpg

378.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slide mould jest fajne ale póki co tylko w teorii. Zarówno w MiGu-29 GWH jak i Su-33 Kinetica rakietki bardzo niewiele ustępują żywicznym Eduarda pod względem detali, ale Edek nie ma na rakietkach 4 szwów z delikatnym przesunięciem do usunięcia. Nie muszę chyba tłumaczyć co się dzieje z detalami i przekrojem przy takiej operacji oraz ile czasu ona zajmuje. Wolę odciąć kostki wlewowe i zabrać się za malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony Edek lubi sobie zrobić korpus rakiety (AIM-54 Phoenix, AIM-120A/B/C) w dwóch kawałkach, które trzeba połączyć końcówkami.

Dla mnie to masakra, bo w tym miejscu trzeba potem sporo szpachlować i szlifować.

To ja chyba już wolę bawić się z delikatnym szwem na całej długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale krawędzie tych części nie są idealnie ostre, więc złożenie takich dwóch kawałków musi skutkować zauważalnym (mimo wszystko) miejscem łączenia, zwłaszcza po położeniu podkładu.

Szkoda że Edek nie robi tego tak jak na przykład zrobił w Sniperze, gdzie jedna część ma wypustkę, a druga wgłębienie i pierwsze jest wkładane w drugie, nie trzeba nic kombinować.

Choć podejrzewam, że tam też jakiś ślad łączenia zostaje, ale możliwe że zrobili go akurat na linii podziału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O - tyle znalazłem o tych Harrierach Edkowych, fajne malowania:

 

379.jpg

 

380.jpg

 

A tu proszę, chyba Edek za wcześnie do sieci wypuścił, ale zupełnie przypadkiem Google mi znalazło ich informator na sierpień:

http://www.eduard.com/store/out/media/distributors/leaflet/leaflet2016-08.pdf

 

No a tu macie także na lipiec.

http://www.eduard.com/store/out/media/distributors/leaflet/leaflet2016-07.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.