Skocz do zawartości

Nowości lotnicze 2016 - 1:48


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 765
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

TT będzie teraz funkcjonować na zasadzie sreber rodowych.

Z ojca na syna będzie się zafoliowane pudło przekazywać, z przykazaniem żeby nie otwierać i nie macać aby przypadkiem...

Otworzyć tylko na wypadek wojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny w preorderze są często wyższe niż później, to po pierwsze. A po drugie nie ma się gdzie spieszyć.

 

Racja.

Jak Chinole się obkupią w kontenery Kocura, to będzie chodził po 300 i dostępny powyżej 10 sztuk, na Ebayu. Tak jest zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważna jest cena w Polsce.

Cena na HE samego modelu to ok. 260 zł, reszta to transport.

U nas pewnie będzie w okolicach 300 zł, nie zmienia to faktu że nie będzie to tani zestaw.

Na eBayu modele są z reguły sporo droższe (z transportem) niż te same w naszych sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400 bym może i dał za pełną mechanizację płata plus opcje różnych konfiguracji uzbrojenia i coś otwartego w płatowcu (działko, hamulec aero, podstawowa awionika), a taka "bieda" mnie jak na razie nie przekonuje. Nie wspominam o maskach czy duperelkach z żywicy. Jak na razie zostaję z Eduardem i czekam.

300 to w dalszym ciągu dużo, jak dla mnie 250 za taki zestaw to max. - zobaczymy jak to będzie wyglądać ostatecznie u nas np w Martola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę by jakoś znacząco odbiegała waluty nie stoją aktualnie korzystnie więc pewnie taniej nie będzie.

BTW. Faktycznie jak na model 1:48 to cena jest już spora biorąc pod uwagę że wielu modelarzy dokupuje dużo dodatków bezie to spora inwestycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym był jednak ostrożnym optymistą.

F-16C Tamki w Hobby Easy (bez transportu) są wyraźnie tańsze w tym sklepie (po oficjalnym kursie, który jest jednak zawsze trochę zaniżony): F-16CJ Block 50 - u nich 132 zł, u nas blisko 160, F-16C Block 25/32 - u nich 145 zł, u nas 208 zł, F-16CN Aggressor - u nich 173 zł, u nas 208 zł.

Idąc tym tokiem rozumowania, to u nas może być jednak drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F-16CJ Block 50 kupilem na ebayu prosto z Japonii za 29 funciakow, z przesylka. Z czego sam model kosztowal 19,65, reszta to koszt wysylki. Wiem ze to mnie wiecej tyle, ile kosztuje w Polsce, ale bez przesylki. W moim przypadku to duza oszczednosc bo np. takie Moje Hobby zyczylo sobie za wysylke na Is 115zl, za paczke z farbami, ponizej 1kg . Warto wiec szukac czasami na ebayu, zwlaszcza ofert sklepow z Japonii, bo mozna trafic modele Hase czy Tamki razem z wysylka, taniej niz w sklepach polskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żeby w ogóle ten F-14 od Tamki pojawił się w ofercie sklepów w Polsce, włącznie z internetowymi. Chyba że w opcji na zamówienie. Wypraski wyglądają świetnie ale tak wysoka cena za model w 1:48 skutecznie studzi zakupowe zapędy. Na dodatek może się okazać że spece od Tomcata wynajdą jakieś mniej lub bardziej znaczące błędy zestawu. A jak sądzicie Panowie ile może kosztować F-14 od AMK? Ciekawi mnie też kiedy w Polsce wreszcie będzie można kupić nowego F-18C od Kinetica, bo na razie cisza. Oby nie było tak jak z szumnie zapowiadanym T-80 od Xact którego próżno było szukać u krajowych sprzedawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Kinetic zdaje się nie ma oficjalnego dystrybutora w Polsce (jeśli się mylę to skorygujcie), a Tamka ma.

Ja po cichu liczę, że tenże dystrybutor wynegocjuje jakąś rozsądną cenę na nasz rynek.

Inaczej zgadzam się, że przy cenie 300-400 zł za model, to raczej dużo tego u nas nie sprzedadzą.

Co do ceny Tomcata od AMK to zdaje się że będzie on kosztował tyle co MiG-31.

U nas znowu nie ma dystrybutora, więc będzie drożej - w tej chwili migacza można kupić za bodajże ok. 340 zł, dosłownie chyba w 2 sklepach widziałem.

Podobnie jest z nowymi modelami GWH czy Kinetica - mało kto to sprzedaje, a jak już to drogo.

Może AMK będzie chciał powalczyć z TT ceną, ale jakoś nie sądzę, skoro ich model będzie znacznie bogatszy w opcje niż tamijowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, patrzyłem tylko tu, podobną cenę zdaje się miał Jadar gdy model był u nich w ofercie:

http://ksmodel.pl/sklep/szczegoly/mikoyan-mig-31b-bs-foxhound-1-48-9911/

 

Jeszcze co do F/A-18C Kinetica - w LuckyModel można go kupić za ok. 250 zł z transportem lotniczym, więc cena jest w miarę jeszcze niezła moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Horneta wogole jeszcze nie ma w europie, przynajmniej zaden ze znanych mi sklepow nie ma go jeszcze w ofercie. Kinetic i Lucky Model to jedna firma, widocznie maja taka polityke sprzedazy, ze przez jakis czas od premiery LM ma wylacznosc, dopiero pozniej rozprowadzaja po dystrybutorach regionalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ale jakoś czuję przez skórę, że ten Tomcat nawet u nas będzie kosztować mniej więcej tyle samo jak nie więcej.

W końcu F-15I GWH w Exito kosztuje 390 zł, więc nie sądzę że taki model jak TT mógłby kosztować mniej.

 

JA tam widze cene 68USD + przesylka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TT w Lucky Model także kosztuje ok. 68 dolarów, czyli cena zaczyna się stabilizować na podobnym poziomie.

Jest znacznie taniej niż to na początku wyglądało, obstawiam że u nas model może kosztować w granicach 250-280 zł.

Wiem, nie jest to tanio, ale dość daleko od absurdalnych cen GWH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I to jest dobra cena za ten dość dobry i bogaty model. Co do Kocura ( mój ulubieniec ) z Tamki, uważam, że trzeba dostać w łapy wypraski i porównać z Haską. Wtedy powiem warto, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu z Hasegawą to można w ciemno obstawiać, że zdecydowanie warto.

 

Hmmmmmm..... no cóż ja już taki Niewierny Paweł jestem i w ciemno nic nie kupuję. Zobaczyć chcę za pomocą własnych oczów, bo zdjęcia z Internetu różne rzeczy pokazywały, np. skrzynię w której Cystersi diabła trzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie, warto poczekać do pierwszych recenzji, ale już teraz pierwsze zdjęcia wyprasek pokazują, że różnica między tym F-14 a Tomcatem Hasy będzie zbliżona do różnicy między F-16C Tamki i F-16C Hasegawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.