Skocz do zawartości

Wyngiel przywieźli! Zima lata 40. Zis-5 1:35 Ark Models/MB


Marcin M.

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 3 - Pojazdy cywilne

Model zakwalifikowany do:

Specjalna 1 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Specjalna 3 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Warsztat TUTAJ

 

- Żem nie powinien dzisiej wstawać job jewo taka owaka, ale bratniewola, trza było onym trzy tony dowiźć. Niebo ino takie zachmurzone, padać bydzie czy ki czort. Zenzołek załadował mnie bez kolejki, dobry chłop z niego, kwit w szoferce zostawił, cobym sie nie bał tak ten wyngiel wozić no i jadziem panie Zielonka, znaczy Kukiełko.

No i wykrakał ja, śnieg zaczoł padać zanim ja rogatkie minoł, a ja nawet szalika nie wzioł. Koniec listopada ledwie i już sypie.

Dojechał ja na tom wioske a oni mnie z jednem kubełkiem wychodzo! Noż wasza taka nie powim jaka bo tu dzieci som pywnie... To taczki ni macie chociaż? Same baby, chopy z wojny nie powracali, abo Warsiawe odbudować pojechali. Tym kubełkiem do wiosny mi zyjdzie.

Cożem sie namachał to moje. Jakieś pół tony zrzuciłem i po wiaderku im ładuja. Majo taczkie na szczyńscie i pare wiaderek dzieciaki pomagajo nosić.

Cuś mam wrażenie że mnie obserwujo, nie nie te ludzie, ktoś wyżyj. Choliba nie wim co ze mno. Dziwnie sie czuja, bezpotrzebnie żem zdjoł katankie, alem sie zmachał i gorąco mnie sie zrobiło. Żebym zdążył z roboto przed burzo, bo błyska sie co chwila.

No job jewo Łopata mnie sie złamała! Macie baby inno? Zabrali? Ręcami mam wam ten wyngiel nakładać? Żeby było można sie na odległość dogadywać z bazo to by mnie jakąś opate dowiźli. A tu na wiosce nawet telefonu nie majo.

Żebym miał jakieś lepiszcze to by dało rade może sklejić?

Aż mnie łeb zaświerzbiał. No dobra. Se zapale, długi dzień przede mno.

A potem pomyśla ja co dalij.

 

Witam wszystkich w mojej galerii. Do wykonania scenki luźno zainspirowała mnie ta kultowa scena https://www.youtube.com/watch?v=555FwDuncsc.

Model Zisa 5 produkcji Ark Models - wciąż to słaby Alan w ładnym pudełku, moja pierwsza figurka z zestawu German tank repairmen (1940-44) - MB, węgiel Fallera - bardzo dobry, polecam wszystkim.

 

Wątek warsztatowy

 

PC200001_zpsfyne0wp8.jpg

PC200002_zpsa2jgi1v2.jpg

PC200003_zpsbhqp52np.jpg

PC200004_zps8evct4ma.jpg

PC200005_zps5pz4zpwd.jpg

PC200006_zpskjzbi1ji.jpg

PC200007_zpsywljkv5l.jpg

PC200008_zpstt5fvy0v.jpg

PC200010_zpsgtodrfil.jpg

PC200011_zpsffkv79ho.jpg

PC200015_zps0uijfz3p.jpg

PC200016_zps1il0p4rc.jpg

PC200019_zpsw5cstxcn.jpg

PC200020_zpsy3amerpk.jpg

PC200028_zpsvjqkpw52.jpg

PC200029_zpsnhosebjv.jpg

PC200034_zpsfydnyt5f.jpg

PC200035_zps3fwtcg2r.jpg

PC200044_zpsoxsy6dej.jpg

PC200021_zpse803y80f.jpg

PC200022_zpsh5a7dzrt.jpg

PC200023_zpsduupokis.jpg

PC200025_zpskfmtysin.jpg

PC200026_zpsqt5hdnir.jpg

PC200027_zpsgup9mnfi.jpg

PC200039_zpsttpqu05n.jpg

PC200041_zpsx1b6wqhy.jpg

 

Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Głosowanie rozpocznie się od godzin rannych w dniu 21 grudnia 2015 i potrwa do 31 grudnia do godziny 23.59

Galeria będzie zamknięta aż do czasu zakończenia głosowania.

 

Pozdrawiam

Admin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.