Skocz do zawartości

Matchbox PK-19 1/72 MiG-21 > Z zimną wódką do Szwecji


letalin

Rekomendowane odpowiedzi

Galeria Konkurs Zima 2015

Model zakwalifikowany do:

Klasa 1 - Samoloty i śmigłowce

Specjalna 1 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Specjalna 3 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Warsztat TUTAJ

 

 

Wintydż ze wsparciem nowej chemii. To jest model Matchboxa, potem model Miga. Taka kolejność jest prawidłowa.

xRNDbzs.jpg

HshHiad.jpg

XhkIjNk.jpg

fVXNTxI.jpg

XVNhSrX.jpg

lBJp3TN.jpg

73KIV7e.jpg

Cx6vphA.jpg

rtNN5Rw.jpg

zC0I5ZV.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Głosowanie rozpocznie się od godzin rannych w dniu 21 grudnia 2015 i potrwa do 31 grudnia do godziny 23.59

Galeria będzie zamknięta aż do czasu zakończenia głosowania.

 

Pozdrawiam

Admin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Bardzo mi się podobał Twój MiG! Domyślam się, że ten Matchbox to bardzo leciwy zestaw... niemniej - czystość sklejenia, ostrość malunku - wzorowa! Szkoda tylko, że takie odległe miejsce - ja oceniałem wysoko ;-)

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także mi przypadł do gustu ten model jest faktycznie po prostu ładnie wykonany czysty bez zbędnych operacji związanych z brudzeniem i co dla mnie niezmiernie ważne w locie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy skończony model od paru lat. Konkurs mnie zmobilizował.

Bardzo mi się podobał Twój MiG! Domyślam się, że ten Matchbox to bardzo leciwy zestaw

Zestaw pochodzi z 1973 roku. I nie był to niestety najlepszy zestaw Matchboxa.

 

co dla mnie niezmiernie ważne w locie.

Model na podstawce, bo w ten sposób uniknąłem walki z podwoziem, które jest jego najsłabszym elementem. Psułoby tylko efekt wizualny, a poza tym takiego właśnie zrobiłem pierwszy raz przed czterdziestu laty:) Ot taka sentymentalna podróż w czasie.

Poprawiłem zestaw tylko bardzo delikatnie. Moja rurka Pitota, moje belki uzbrojenia, zaostrzony stożek wlotowy, korekta kształtu dyszy wylotowej, bo była owalna, wymodelowany wylot przed kabiną i wypolerowana osłona kabiny. Parę drobiazgów, jednak mocno wpływających na ogromną różnicę miedzy zestawem wyjściowym, a tym co uzyskałem. Całość kosztowała ok. 20 godzin pracy. Na pół montaż i maskowanie z malowaniem.

po prostu solidnie zrobiony model.

I tyle. Dlatego i jego pozycja w rankingu taka jaka jest. Jak na vintage, to i tak bardzo dobrze. Następny będzie lepszy:)

 

Wszystkim, którym przypadł do gustu, gratuluję gustu:) Dzięki wszystkim za zabawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.