Skocz do zawartości

Su-33 Sea Flanker 1:48 Kinetic


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

Temat dysz to także mój konik i przyznam że zastosowania techniki z solą nie bardzo tam widzę, choć człowiek uczy się do końca swoich dni.

 

Dysze w samolotach Su-27 i późniejszych to moim zdaniem jeden z najważniejszych elementów tego modelu jak są fajnie zrobione to już wielki sukces więc trzeba im poświęcić sporo uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądają dysze Su-27

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b1/Sukhoi_Su-35S_07_RED_PAS_2013_07.jpg

Każda "blaszka" ma niejednorodne przebarwienia w kolorach od sepii przez niebieski do fioletu. Każdy taki panel mam zamiar właśnie malować w kilku warstwach maskując solą. Zobaczymy jak to wyjdzie. Roboty będzie od cholery, ale wydaje mi się, że może wyjść dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak koledzy radzą. Solą nic nie wskurasz. Alclad i Tensocromy pomogą. Alclad baza a Tensocrom na wierzch. Tensocrom ma tą zaletę, że da się powierzchnię korygować gumką do ścierania, lecz wymagają cierpliwości i wyczucia, coś co nie wyjdzie można zmyć bez uszkodzenia Alclada. Można użyć także pasteli. Koledzy a te "szminki" Tamiya mnożna nakładać pędzelkiem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak koledzy radzą. Solą nic nie wskurasz. Alclad i Tensocromy pomogą. Alclad baza a Tensocrom na wierzch. Tensocrom ma tą zaletę, że da się powierzchnię korygować gumką do ścierania, lecz wymagają cierpliwości i wyczucia, coś co nie wyjdzie można zmyć bez uszkodzenia Alclada. Można użyć także pasteli. Koledzy a te "szminki" Tamiya mnożna nakładać pędzelkiem??

 

Oczywiście można, ja często nakładam tusze Tamki pędzelkiem mieszając je z wodą lub na sucho. Przyznam że na dyszach nie widzę zastosowania ale może być to kwestia faktu że nigdy na dyszach nie próbowałem ich stosować.

Mam swoje pomysły na dysze jednak dla większości nie do zastosowania ze względu na produkty których ja używam w modelarstwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście każdy ocenia indywidualnie ale to co jest na tym Su to TRAGEDIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie przy odrobinie wprawy i chęci da się osiągnąć dobry efekt.

 

Tytan ma to do siebie że bardzo różnie się przebarwia w zależności od temperatury niestety jest to trudne do odtworzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez nerwów ;) Piszemy w krótkim odstępie, nie widziałem twojego posta.

 

Problem polega na tym, że trzeba nałożyć na taką pojedynczą blaszkę, która ma ok 2-3mm szerokości, kilka różnych kolorów z aero. Oczywiście metalowa baza, a potem jakieś pomarańcze, smoki, sepie, niebieski, fiolet itp. I tu ma mi pomóc maskowanie solą, bo nie dam rady tego namalować z ręki.

 

Nie zrozummy się źle. Ja wszystkim dziękuje za komentarze i ożywioną dyskusję. Wszystkie uwagi są cenne i pewnie większość z nich wykorzystam, bo nie da się dobrego efektu osiągnąć stosując tylko jeden zabieg. Osobiście oceniam, że mój pomysł ma szanse powodzenia 60%. Spróbuję i jak nie wyjdzie, to zmyję, ale szkoda mi nie spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.