Skocz do zawartości

Relacja z budowy Renault Magnum


Maciej_SCANIA

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko wygląda ok.Masz już jakieś plany malowania czy w ogóle nie będziesz się bawił w malowanie ?

 

Pozdrawiam,eKrystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model nie jest zbyt łatwy, jeśli chodzi o malowanie - zobaczysz. Zwłaszcza osłony boczne i przód (pod kabiną). Ja się sporo namęczyłem z tym modelem. Zastanów się nad kalkami, bo te oryginalne z Italeri, jak dla mnie, sa beznadziejne.

Dużo ładniejsze kalki ma Revell - ja do nich napisałem i mi przysłali

Powodzenia.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że silnik nie pozostanie cały czarny. Czekam na dalsze efekty pracy
No tez sie zgadzam z kolego przydalo by sie pokolorowac silnik na jakis ladny kolorek . Pozdrawiam i zycze powodzonka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wszytko w swoim czasie, Silnik bedzię miał srebne dodatki oraz bordowe. Proszę napiszcie mi jak zrobić kalkomanię. Kabina to projekt specjalny ;-). Pozdrawiam.
Wycinasz to co chcesz dac na kalka wkladasz do wody czekasz az ci sie papier nasaczy palcem dotykasz czy czym czy schodzi tobie folia z papieru i kladziesz na kabine czy na co tam ,a puzniej jak polozysz wycierasz papierowa szmatka albo szmatka stara oczywiscie sucha . Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wszytko w swoim czasie, Silnik bedzię miał srebne dodatki oraz bordowe. Proszę napiszcie mi jak zrobić kalkomanię. Kabina to projekt specjalny ;-). Pozdrawiam.
Wycinasz to co chcesz dac na kalka wkladasz do wody czekasz az ci sie papier nasaczy palcem dotykasz czy czym czy schodzi tobie folia z papieru i kladziesz na kabine czy na co tam ,a puzniej jak polozysz wycierasz papierowa szmatka albo szmatka stara oczywiscie sucha . Pozdrawiam

Koledze chodziło chyba jak zrobić a nie jak połorzyć. Musiał by napisać tu Praetorian lub Tornado bo oni wszystko Ci powiedzą. Będziesz musiał w jakimś programie zrobic projekt, i wysłać na maila do tej firmy (Praetorian zna adres e-mail) co sie tym zajmuje z zapytaniem czy zrobią i za ile.

Powodzenia w budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wszytko w swoim czasie, Silnik bedzię miał srebne dodatki oraz bordowe. Proszę napiszcie mi jak zrobić kalkomanię. Kabina to projekt specjalny ;-). Pozdrawiam.
Wycinasz to co chcesz dac na kalka wkladasz do wody czekasz az ci sie papier nasaczy palcem dotykasz czy czym czy schodzi tobie folia z papieru i kladziesz na kabine czy na co tam ,a puzniej jak polozysz wycierasz papierowa szmatka albo szmatka stara oczywiscie sucha . Pozdrawiam

Koledze chodziło chyba jak zrobić a nie jak połorzyć. Musiał by napisać tu Praetorian lub Tornado bo oni wszystko Ci powiedzą. Będziesz musiał w jakimś programie zrobic projekt, i wysłać na maila do tej firmy (Praetorian zna adres e-mail) co sie tym zajmuje z zapytaniem czy zrobią i za ile.

Powodzenia w budowie

 

Hejas!

 

A więc tak...

 

Kalki robi firma kuchmodel z Górnego Śląska. Adres mail to kuchmodel@op.pl Możesz zrobić projekt, ale co do formatu pliku itd. musiałbyś się już sam z nimi dogadać, bo nie chcę Ci namieszać. Jeśli chodzi o nich, to sami mogą zrobić projekt i wydrukować kalki, ale oczywiście zrobienie projektu swoje kosztuje. Najmniejsza formatka z kalkami (sam wydruk) kosztuje coś około 25 złotych, ale nie jestem pewien.

 

Firmę osobiście polecam, ale uprzedzam, że bez płynu zmiękczającego lub przytrzymania kalki przez około 10 minut w letniej wodzie mogą się one porwać.

 

To tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

o kolego troche Ci nie wyszło z tym malowaniem jak mi sie zdaje to malowales to pędzlem i zostawiłes smugi, ten grill tez troche... widac jeszcze kawałki czarnego i na kabinie sa nie zamalowane czesci niebieskie. Nie dziwie sie bo to pierwszy Twoj model, powodzenia w dalszych pracach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze boki ok jak no twój pierwszy model , ale ten gril to już w ogóle mh nie ładny.Ja bym malował na twoim miejscu sprejem.

 

Pozdrawiam,eKrystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak malujesz pędzelkiem to rozcieńcz sobie lekko farbę bo widać że warstwa jest gruba. A po drugie staraj sie malować pewnymi długimi pociągnięciami. To wtedy efekt będzie na pewno lepszy. No i powycinaj sobie elemęty z ramek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego

Najlepszą metodą na to, by skleić dobrze model jest skleić przed nim jeszcze więcej modeli i się uczyć jak to robić.. Za każdym razem gdy będziesz sklejał kolejny,nowy model zobaczysz, że można jeszcze coś po kombinować i przerobić, twoja wiedza będzie rosła a także umiejętności.

Jak na razie twój model ci idzie dobrze. Fajny kolor wybrałeś dla Magnumki, chociaż widzę, że nakładałeś kolor pędzlem, na początku prawie każdy tak robił (JA też heheh ). Koledzy dobrze tobie doradzają, żebyś najpierw skleił cała budę, potem nałożył farbę podkładową , a na końcu kolor.

Ja tobie na początku radzę do duży powierzchni, używać sprayów, nooo chyba że masz aerograf.. Jeśli nie, to najlepszy będzie spray. Dostępność kolorów jest także spora, tak więc spokojnie możesz z nich korzystać. A cena małych sprayów (zależy chyba od kolorów) 125ml jest chyba w cenie do 10zł (mogę się mylić). Kupisz jest w każdym hipermarkecie lub markecie budowlanym.. Na początku tobie to kolego radze

Pozdrawiam i życzę powodzenia

SALUT

A jak ci malowanie się nie podoba to włóż wszystko do kreta i na nowo sobie pomalujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.