Skocz do zawartości

PO-2 VS - ICM 1:48


premier1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pierwsze naciągi są ale bez rurek z patyczków do uszu. Nie potrafię tego rozciągać.

Żyłkę zakręcam i smaruję klejem CA. Wygląda to tak:

 

b6d26fcd135ec5a54f581f75183ea592.jpg

 

0a4f5ca808cd8bf066ed9d799008ea3e.jpg

 

Mało brakowało a samolot by poleciał. Na ścianę. Podczas naciągania żyłki przy pomocy gorącej igły dwa naciągi pękły a gdy je usuwałem to uszkodziłem oczka wklejone w skrzydło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurki z patyczków pozwalają też mocować żyłkę tak, żebyś mógł lepiej kontrolować wielkość oczek. Twoim sposobem nigdy mi dobrze to nie wychodziło.

Jeżeli chodzi o chęć rzucania modelami, przy robieniu naciągów, to pomimo, że to jedna z moich ulubionych czynności przy szmatopłatach, to i mi się zdarza;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że tym sposobem trud.iej ale paczka patyczków poszła a mi nie wyszło rozciąganie:-\

 

Wysłane z mojego LG-D320 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz kłopot z rozciąganiem patyczków z tych "do uszu" , spróbuj z patyczków po lizakach... w środku są puste , tworzywo o niebo lepsze i łatwiej uzyskać te tamte ściągacze linek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu pociąć igły iniekcyjne? Ja tak robię (co prawda nie przy naciągach, bo tak dużych jeszcze nigdy nie robiłem). Ale normalnie wsadzam igłę do uchwytu do mikro wierteł i piłuję czeską żyletką. Potem wystarczy papierem przetrzeć krawędź zewnętrzną, a wewnątrz pokręcić trochę okrągłym iglakiem. Polecam tą metodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już porobione, bez żadnych patyczków. Jutro pomaluję do zdjęcia ze dwa i pokażę efekt. Wygląda jak dla mnie spoko

 

Wysłane z mojego LG-D320 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzisiaj model dostał kolorki.

Ogolnie jestem w miarę zadowolony. Brąz spoko, tak samo zieleń i błękit na spodzie. Tylko ta szarosc chyba nie za bardzo tu pasuje:-\

 

3794b0f159d56190054f6f2e9915c5da.jpg

 

28dbb582826f595e36ab2e88fd48b68a.jpg

 

36923902ae7e1ff8e5575c683cf3763b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro w pracy mu sie jeszcze przyjrzę raz i podejmę decyzję co dalej. Malowałem górę humbrolami bo miałem w miarę dobre kolory 118, 102 i 123 (ten się okazał za jasny chyba), spód malowałem MM 2134 jeżeli dobrze pamiętam. Co ciekawe jest to kolor który jest właściwy dla spodu polskiego miga 29:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia robiłem w pracy telefonem dlatego takie kiepskie. Jutro wezmę aparat i porobię lepsze ale niestety z ręki bo nie mam statywu

Dzisiaj jako iż miałem kiepski humor (rachunek za naprawę samochodu) poszedłem do modelarskiego z zamiarem kupna bliżej jeszcze nie określonego modelu. Okazało się że jestem twardy i nie kupiłem nic. Za to w empiku kupiłem płytę:-D

c43ee32e77a13da63251f97e3ce5058d.jpg

 

Wysłane z mojego LG-D320 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe. Jutro w planach mam budowę silnika a śmigło w piątek chyba. Jeszcze nie mam pomysłu jak je zrobić a chciałbym żeby wyglądało dobrze.

 

Teraz tak patrzę że powierzchnia jest metalowa a nie drewniana więc tu nie będzie problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź chociaż jedno zdjęcie Po-2 z metalowym śmigłem

 

Polskie licencyjne

http://www.polishpropellers.com/pl/wsk-m-11d-polikarpov-po-2/

 

Edycja:

Oryginalne radzieckie

http://www.polishpropellers.com/unknown-ussr-manufacturer-m-11d-polikarpov-po-2/

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.