Skocz do zawartości

JAGDPANZER IV/48 ....Dragon 1/35


danielodziem

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę być monotematyczny, ale gdybyś poszedł w modulacje to uniknąłbyś zaniku kształtu bryły przy tak "ciężkim" kamuflażu.

W tym momencie poprzez zastosowanie ciemnych kolorów wszystko się zlewa. Teraz by to nadrobić (jeśli w ogóle planujesz) to musisz nieźle olejami podziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak chodzi o kolor, jest zdecydowanie lepiej, moim zdaniem.

Zastanawiam się natomiast nad klamotami, zwłaszcza zwiniętą płachtą - chyba nie powinna zasłaniać wentylacji?

To wszystko jest do ustalenia...nad tym samym się zastanawiałem. Zasłonięte wloty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Co do "gratów na pace" - widziałem zdjęcie, gdzie na miejscu zwiniętej płachty przewozili duże beczki (200l). Taka beczka nie przykrywa całkowicie całego otworu wentylacyjnego i pewnie dlatego ona była po tej stronie, a reszta załadunku po drugiej. Nie mniej jednak mało jest zdjęć pokazujących jak rzeczywiście układano przedmioty na pace.

Odnośnie samego modelu - moim zdaniem jest w porządku, jednak trzeba mu dodać trochę życia (właśnie najlepiej przez jakieś dodatki). Mam wrażenie, że wszystkie późniejsze niemieckie maszyny są takie jakieś duże, puste, bezduszne i okrutne... no nie podobają mi się za bardzo xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzędzia będą poprawione.....oraz skrzynka z tylu
Ale można by poprawki ograniczyć tylko do tych fragmentów, na których masz teraz Dunkelgelb.

W jednostce na froncie często nie było siły, czasu ani sensu zdejmować albo maskować klamoty do malowania.

Byłby taki życiowy detal

 

uN1jzu.jpg

 

Bardzo dobrze to wszystko wygląda moim zdaniem, "biedronka" zrobiła swoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzędzia będą poprawione.....oraz skrzynka z tylu
Ale można by poprawki ograniczyć tylko do tych fragmentów, na których masz teraz Dunkelgelb.

W jednostce na froncie często nie było siły, czasu ani sensu zdejmować albo maskować klamoty do malowania.

Byłby taki życiowy detal

 

uN1jzu.jpg

 

Bardzo dobrze to wszystko wygląda moim zdaniem, "biedronka" zrobiła swoje

Dobra myśl......maznac kolor narzędzi tylko tam gdzie był podstawowy kolor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

620adc760b39528cd903945bcb20f57b.jpg

Narzędzia zrobiłem tak....czy coś poprawic ??

Dalej sposób na rdzawy tłumik

44cddeef64b3c5b2a9724398c027a80b.jpg

Podkład. Farba olejna

d5a12e21abbdbdd4a7476d9169a8bff4.jpg

Pigmenty.

4dcc43bff7743f7deefd5f0e99e549d5.jpg

Utrwalone Eko 1.

Efekt końcowy według uznania .można poprawiać.zabezpieczone fixerem własnej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle to wychodzi, wydech też fajnie - tylko ścianki wylotu spalin z tłumika trzeba moim zdaniem pocienić.

Szukałem dobrej foty nie muzealnego egzemplarza, ale jakoś nie znalazłem. Na tych jednak widać, o co chodzi:

 

cCpZuq.jpg

 

Ch3OrJ.jpg

 

pzIVauxgen.jpg

 

Muzealne łatwo namierzyć za pomocą IGS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podglądam, świetnie Ci idzie .

 

Ostatnie zdjęcie to Pz. IV na 100% - widać nawet tylne ekrany wieży.

Dokładnie, to Panzer IV, strzałka na zdjęciu wskazuje na wydech - tłumik silnika DKW napędzającego obracanie wieży ( w ausf. J już go nie montowano i kręcili ręcznie ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.