Skocz do zawartości

Przycisk spustowy aerografu


Dawciu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. To jest mój pierwszy post na forum i kieruję do was prośbę o pomoc z małym problemem. Od niedawna stałem się szczęśliwym posiadaczem aerografu z kompresorem. Jestem początkujący i dopiero zaczynam uczyć się obsługi tego urządzenia. Po pierwszej próbie testowego malowania (a raczej ćwiczenia) zauważyłem że przycisk spustowy aerografu chodzi jakby "skokowo" a nie płynnie, po naciśnięciu spustu nie powraca do swojej pierwotnej pozycji tylko zatrzymuje się jakby w połowie. Skutkuje to tym że strumień powietrza cały czas leci mimo iż nie wciskam spustu, muszę go lekko podnieść żeby powietrze przestało lecieć. Problem istnieje przy niskim cisnieniu, przy ciśnieniu 3,5 - 4 spust wraca normalnie, jednak nie jestem w stanie malować przy takim ustawieniu. Moje pytanie do was jest takie:

- czy to wada konstrukcyjna aerografu?

- czy można użyć jakiegoś smaru to przycisku spustowego (jeśli tak to jakiego?)

- czy pominąłem jakiś ważny szczegół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może na wstępie napisz co to za aerograf.

Choć po problemach przewiduję, że to tani Chińczyk.

 

PS. Przy takim ciśnieniu (bo rozumiem, że chodzi o atmsfery) to można najwyżej model ze stołu zdmuchnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie podczepie pod pytanie co tam dać pod spust, i czy smarujemy tylko spust czy jakies inne el. rownież, uszczelki etc.

Jest lubrykant Tamki, coś jeszcze na rynku??

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A malowałeś już tym aerografem w ogóle? Możliwe też, że wcześniej w wyniku błędów w użytkowaniu farba dostała się tam gdzie nie powinna i pozatykała potrzebne luzy pomiędzy elementami. Możliwe też, że po prostu nie był umyty, nawet zaschnięta farba w dyszy może powodować złą pracę iglicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe też, że po prostu nie był umyty, nawet zaschnięta farba w dyszy może powodować złą pracę iglicy.

 

Ale iglica pracuje "przód -tył" a spust "góra-dół", a to właśnie spust sie blokuje, kolega pisze, poza tym spust nie ma chyba styczności z farbą, ja swojego po każdym malunku najpierw przemywam w Wamodzie, pózniej w cieplej wodzie z mydłem, ale tez zauważyłem iż na spuście, wałeczek od spustu który wchodzi w nakrętkę gdzie jest bolec który reguluje przepływ powietrza pojawił sie patynowy nalot.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aerografem dopiero wczoraj pierwszy raz malowałem więc jest taki od nowości - żadnej farby nie było. Iglica chodzi bez zarzutu, chodzi mi tylko o spust który nie powraca do swej pierwotnej pozycji, trzeba mu w tym pomóc palcem. Dzisiaj zakupie papier scierny i jakis smar, zobaczymy czy pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykręć go i spróbuj wcisnąć ten dzyndzel. Piszę żeby uniknąć zabawy w smarowania języka spustowego, jeśli zawór nie odbija to skorzystaj z gwarancji bo szkoda czasu na kombinacje.

 

Koledzy zwracam uwagę na jedno ważne słowo traktowane u nas przez konsumentów dość luźno, a potem są z tego tytułu problemy.

 

Gwarancja to jest świadczenie producenta sprzedawcy o dowolnym terminie i może trwać np. 14 dni, rok lub dłużej.

Jeżeli coś się Wam psuje lub zepsuło to korzystamy nie z gwarancji tylko z niezgodności towaru z umową, która dla osób fizycznych (nie firm) jest z góry ustalona na 24 miesiące!

 

Prosty przykład:

Jak na stronie jest napisane, że aerograf ma 12 miesięcy gwarancji to on tyle rzeczywiście ma!

Jak Wam się popsuje to pisemnie musicie wybrać reklamację z tytułu niezgodności towaru z umową bo ja napiszecie gwarancja wyrażacie zgodę na świadczenie gwarancji - w tym wypadku 12 miesięcy. I po jej zakończeniu nie ugracie nic!

 

Pamiętajcie o tym!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wypolerowaniu trzpienia papierem ściernym i zaaplikowaniu smaru silikonowego po części problem zniknął. Co prawda nadal spust nie chodzi idealnie gładko ale przynajmniej odbija na tyle że strumień powietrza sam nie leci.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.