Skocz do zawartości

[W] D9R Armored Bulldozer - Meng 1:35.


Przemek Przybulewski

Rekomendowane odpowiedzi

… Znalazłem w piwnicy kilka po teściowej …
Oooo, super. Dzięki za podpowiedz. Będę musiał …
Planujesz?

Nie muszę. Moja teściowa jest spoko. Niby narzeka na moje hobby ale chwali się nim często. Ostatnio nawet pozbierała i przyniosła mi kawałki granitu z wywierconych otworów (ekipa montowała im balustrady na schodach) i powiedziała że może mi się przyda na podstawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Night Crawler:

IMG_3683.JPG

 

 

Rozjaśnianie:

IMG_3684.JPG

 

 

I bielenie:

IMG_3685.JPG

 

 

Szukając inspiracji na podstawkę trafiłałem na różnie pomalowane egzemplarze. Większość tych używanych przez wojsko oczywiście była koloru piaskowego, jednakże część z nich miała niektóre elementy żółte. Począwszy od siłowników lemiesza, przez osłony tych siłowników, koła napędowe czy kończąc na całych elementach jezdnych. Różne kombinacje i różne wariacje. Czy ktoś wie czemu tak się dzieje? Instrukcja wspomina o malowaniu na żółto tylko osłon siłowników z reflektorami. Reszta w kolorze piaskowym. Czy to dlatego że być może używano części zapasowych od cywilnych wersji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D9 dostarczane są w wersji cywilnej( pomalowane w całości na żółty kolor) do zakładów IMI, gdzie są modyfikowane.

Modyfikacja podlega praktycznie tylko na wymianie cywilnej kabiny na wersję opancerzoną, i oczywiście zamalowaniu tej wściekłej żółci. Reszta części jest identyczna z cywilnymi, i takie, w oryginalnym żółtym kolorze są dostarczane z zakładów Caterpillara do wojskowych magazynów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za info.

Trochę tomarnotrawstwo zasobów i czasu.

Najpierw montować normalną kabinę i malować na żółto. A później zdejmować kabinę, montować inną i malować na piaskowo. Ech, kto zrozumie wojskowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu, kupują gotowy produkt, i przerabiają go wedle swoich potrzeb, taki "tuning" w wojskowym wydaniu
OK. Dzięks.

 

Podmalowałem lekko bazowymi kolorami. Użyłem białego XF-1, żółtego XF-2, Desert Yellow XF-59 i ich kombinacji w dosyć zmiennych i dowolnych proporcjach

IMG_3686.JPG

IMG_3687.JPG

IMG_3688.JPG

IMG_3689.JPG

IMG_3690.JPG

 

 

Niech przeschnie przez noc, a jutro pomyślę co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ryski dziwnie wyglądają.
To taki wstęp do niszczenia więc na razie mogą faktycznie dziwnie wyglądać tym bardziej że jest ich tak dużo ale większość z nich i tak zniknie pod washami, pigmentami, brudem, błockiem czy innymi obiciami i rdzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak je uzyskałeś? bo efekt dziwny ale faktycznie jakby to miał być wstęp pod dalsze robienie obić np pędzlem i dalszy weathering to może to po zakończeniu prac wyglądać ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pobrudziłem:

IMG_3691.JPG

-

IMG_3692.JPG

-

IMG_3693.JPG

-

IMG_3694.JPG

 

 

Nie miałem pomysłu na podstawkę, przez chwilę się zastanawiałem czy nie zrobić potworka jak zasypuje dziurę/lej po bombie ale nie chciałem chować lemiesza. Więc po przyklejeniu kawałka płyty z XPS na podstawkę zastanawiałem się co dalej i tak jakoś poszło. Tu przyciąłem, tam dokleiłem i o, mam tyle:

IMG_3695.JPG

 

 

I wstępny układ:

IMG_3696.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajj, chyba stanowczo przegiąłeś z rdzą...
Chyba? Przegiął zdecydowanie

Hehe, to zemsta.

Za te wszystkie modele których nie mogłem rdzewić. Bo współczesne, bo nie wypada, bo się farba nie łuszczy, bo nie realne, bo nie...

Więc zrobiłem wrak. Na razie stoi na próbę. Później dodam jeszcze pigmentów na sam model - musi tylko farba podeschnąć. A tak przy okazji czy ktoś używał sykatywy?

IMG_3706.JPG

-

IMG_3707.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykanin czy Izrael?,
Hmm, w założeniu miał być "amerykandzki" jednak w pewnym momencie dalem ciała bo zamontowałem siłowniki od lemiesza z wersji IDF. A jak siłowniki to i ich osłony i reflektory. Więc wyszedł miks.

 

To, bardzo fajnie wygląda
Dziękuję bardzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D9 były podobno właśnie od Izraela wypożyczone ( kupione? ), więc może wróciły, ale niestety kolor nie ten, a w takim stanie to by on nie opuścił warsztatów remontowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.