Skocz do zawartości

Chevrolet Nova SS Convertible Trumpeter 1:25


toled

Rekomendowane odpowiedzi

Czołgiem!

 

Chyba mój pierwszy warsztat tutaj. Na tą wyjątkową chwilę poszedł: Chevrolet Nova SS wersja cabriolet. Bardzo przyjemny zestaw, sporo części i detali.

1963_Chevrolet_Nova_SS_Convertible_Trumpeter_02504_25th_zpsas7jjkx2.jpg

 

Plan jest taki: mocno zwaloryzowany silnik, kable, przewody zapłonowe, śruby, nakrętki, co tylko się da ;-) Tapicerka pokryta imitacją skóry

 

Zrobione już gniazda świec zapłonowych, parę nakrętek, dorobiony uchwyt mocowania cewki zapłonowej. Wstępnie przepraszam za zdjęcia, następne będzie już full profeska, po prostu nie miałem dojścia do mojej fotograficznej kanciapki dzisiaj

20160401_1804311_zps2hwypujr.jpg

20160401_1842212_zpscnvgldp1.jpg

 

Przewód, który będzie dochodził do chłodnicy. Od cewki zapłonowej będą jeszcze poprowadzone malutkie druciki - przewody napięcia ;-)

20160401_2023461_zps8trioqap.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malujesz pędzlem? Jakie farby?

Bardzo grubo ta farba wygląda. Albo farba za gęsta, albo brak podkładu. Wszystkie zagłębienia są zalane farbą.

Na przyszłość musisz kłaść cieńsze warstwy farby.

Za to dorobione szczegóły wygladają bardzo fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliżenia robią swoje, farba połysk też...niestety, na żywo wygląda to znacznie,znacznie lepiej,

Maluję aerografem, Gunze H z Levelling Thinnerem drobnymi warstewkami ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zabrałem się za rozrusznik, kilka nakrętek + okablowanie - nie dałem monety dla skali, ale maleństwo jest mniejsze od główki patyczka higienicznego do uszu.

IMG_02161_zps2akydrwe.jpg

 

Pomalowałem kopułkę rozdzielacza, jak przyjdzie mi wiertełko, to zrobię otwory pod kable.

IMG_02221_zpsqrgi7rto.jpg

 

Do bloku silnika doszła skrzynia biegów, dorobiłem bagnet i gniazdo czujnika ciśnienia oleju. Doszły przewody zapłonowe, kilka przewodów powietrza i jeden kabelek do cewki zapłonowej.

IMG_02201_zpswejqshgx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace weszły w tryb bardzo powolny, dzisiaj zbytnio do przodu się nie posunąłem, zabrałem się za kastę, kolorostycznie wybór padł na H88 od Gunze - niebieskie metalic, do tego wnętrze białe.

 

IMG_0224_zpsuphboqqh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ciąg dalszy kabelkologii. Przewody zapłonowe połączone z kopułką, kopułka połączona z cewką zapłonową, dodałem już rozrusznik, osłonę filtra powietrza, chłodnicę (jeszcze bez końcowego malowania), dodany rozrząd i wentylator. Niektóre elementy wymagają jeszcze drobnych poprawek malarskich, ale z tym na spokojnie ;-)

 

Tak to wygląda obecnie:

IMG_02261_zps3vx8fgca.jpg

 

A tak w oryginale:

12891703_996445293724856_2544835585890038231_o_zpsohnqjg2e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście z kablami poleciałem w tango, ale liczę, że niebawem ogarnę już do końca wszystko ;-)

 

Bagnet oleju można wyciągnąć. Zrobiony jest z: izolacji gumowej z przewodu fi. 0.4mm , na czubku umieszczona imitacja nakrętki, w izolację włożony kawałek pojedynczej żyły z linki stalowej zagięty na końcu i lekko spłaszczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Falconem pewnie będziesz miał trochę zabawy, bo on dosyć ciasny jest pod maską, może okazać się, że widoczne będą tylko kable zapłonowe i przewody chłodnicy. Ogólnie to mój pierwszy model z Trumpetera i jestem póki co zachwycony jakością. Wszystko pasuje, plastik dosyć twardy i nie sprawia kłopotu, bardzo dużo detali i dodatkowo blaszki z zawiasami i emblematami, mamy coś w stylu Tamiyi i Fujimi za cenę Revella ;-) (przynajmniej ja za swojego tyle dałem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za swojego zapłaciłem coś koło 60 zł, blaszek w zestawie nie ma, ale detale robią wrażenie składa tez się praktycznie sam Jedynie nie wiem czemu niektóre elementy są bardzo miękkie, niewielka nie uwaga i można z okrągłej części zrobić płaską czy zrobić sobie rowek papierem ściernym. Miejsca fakt mało silnik 427 Cobry robi swoje, choć tez aż tak jak ty na detalach się nie skupię, bo już nawet na to za późno jedynie to co się da teraz zrobić. Nie chce aby zrobił się z tego modelu kolejny wielo miesięczny czy letni projekt jak reszta moich modeli... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik trafił na swoje miejsce:

IMG_02381_zpsxwpld1r6.jpg

 

Wnętrze złożone na sucho, prawdopodobnie zmienię kolor floka, bo dla mnie trochę zbyt mocny niebieski, podchodzący lekko pod granat.

IMG_02441_zps8dzie2pf.jpg

 

Kasta już pomalowana + kilka warstewek bezbarwnego. Tutaj się zastanawiam nad jednym - czy robić na tym metallicu polerkę, czy zostawić tak jak jest, by nie zniszczyć.

IMG_02481_zpsycjl6x7m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił najwyżej pastą finish lekko a potem wosk jakiś i tyle:) Ale to ja bo raz już popsułem jak papierków chciałem skórkę pomarańczy usunąć :/ oczywiście tylko dlatego że nie mam w tym wprawy i sądzę że lepiej bardzo nie kombinować jak Ci się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dalej do przodu, powoli ale do przodu. Weekendowe prace zaowocowały:

 

Powoli składam sobie do kupy wnętrze, Żeby nie było nudne dodałem dywaniki w lekkim niebieskim odcieniu:

IMG_0250_zpsue0oz8dr.jpg

Przetestowałem polerkę, użyłem Fine i Finish Tamiyi, jest moim zdaniem super, ładnie wyciąga głębię koloru (Kolor to H88 Gunze, lakier bezbarwny Fly Color - moim zdaniem genialny, przy odrobinie wprawy bardzo ładna powierzchnia, szybko twardnieje, bardzo dobrze go się poleruje)

IMG_0256_zps5qmnstxi.jpg

Maty wygłuszające w komorze silnika:

IMG_0264_zpsyygbpyie.jpg

Bagażnik będzie klasyczny - czarny, dodam także koło zapasowe:

IMG_0265_zps376nmkv2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te maty pod maską nie wyglądają zbyt dobrze, bo są wypukłe, a takie maty są zwykle pod ożebrowaniem maski, więc nie powinny wystawać. Mniej więcej jak tu:

http://images.forwallpaper.com/files/images/7/7fca/7fca6c54/522159/1967-chevrolet-nova-ss-350.jpg

Myślę, że da się to poprawić .

Wrzucam link, bo zdjęcie jest duże, a nie ogarniam miniaturek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestię. Upchnę je pod ożebrowanie, a jak nie wyjdzie, to zastąpię czymś innym. W sumie czym dłużej oglądam, tym bardziej sądzę, że niezbyt dobry materiał wybrałem ;-) Chyba wytnę takie z kawałka gumy lub papieru ściernego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zabawa w drobne pierdołki. Niebawem zabieram się za składanie zawiasów dodanych do zestawu z fototrawionek. Już zauważyłem, że maska będzie lekko odstawać od karoserii, ale nie robi mi to różnicy, bo będzie otwarta i prezentowany będzie silnik.

 

Dodałem światła z przodu:

IMG_02661_zpsfjqdahrm.jpg

Z tyłu:

IMG_02681_zpsnpocqrct.jpg

I ogólnie trochę chromów doszło:

IMG_02691_zps0ma9njj1.jpg

 

Do bagażnika trafiła opona zapasowa w pokrowcu, instrukcja obsługi i parę magazynów we wnętrzu ;-)

20160416_2030541_zpsdhgbegrm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo blisko końca, złączyłem nadwozie z podwozie, co kosztowało mnie dwa dni nerwów (a mówili - sprawdzaj na sucho! ) , teraz już więcej małych pierdołek do dodawania. Stanąłem w miejscu z uwagi na fototrawione zawiasy maski, Trumpeter dodał pręcik stalowy 0.5mm, twardy jak cholera, modelarskimi obcinakami nie idzie, muszę jechać zaopatrzyć się w coś porządnego.

 

Model rezentuje się obecnie tak:

20160423_1732081_zpshih5mfck.jpg

 

Zbliżenie na wnętrze silnika, dorabiać będę zbiornik płynu do spryskiwaczy, aż wstyd, że go w zestawie brakuje.

20160423_1732291_zpsqd79546o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasunęły mi się dwa pytania :

1. Planuję dodać deskę surfingową, z czego lepiej robić? Karton, czy styren?

2. Czy jakaś firma produkuje w 1:24/25 narzędzia samochodowe jak np. lewarek, klucz do kół etc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Styren, Chyba gdzieś nawet mam jedną żywiczną - jak znajdę to odezwę się na PW.

Ad.2 Takie dodatki są w niektórych modelach AMT ( starsze modele ). Fototrawione dodatki jak klucze, skrzynki narzędziowe itp produkują takie firmy jak CarGarage, Aber też coś miał w samochodowej skali. Ogółem fajniejsze rzeczy kupisz za granicą np w car-model-kit ( czeski sklep, polecam - szybko, sprawnie i nie drogo ).

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiedziałem dzisiaj trochę nad kartonem i powstało coś takiego. Wymaga drobnych poprawek, ale ja jestem zadowolony ;-)

13083215_1012714458764606_5715345678059508174_n.jpg?oh=0e9e83a4b4cb99858d715ae7ba0dd1dc&oe=57A58697

 

Dzięki za pomoc, poszukam na car-model-kit , znam akurat i zamawiałem już kilka modeli od nich ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.