Skocz do zawartości

U-201 typ VIIC 1:72


kalaruch

Rekomendowane odpowiedzi

Nadchodzi czas na zrobienie projektu życia (póki kolejny taki nie nadejdzie, większy ).

Wydałem większość okazyjnie kupionych modeli, prawie sprzedałem nawet i kota

 

Składowe projektu:

Wolf Pack Typ VIIC Revell 1:72

CMK Torpedo Section

CMK Command Section

CMK Engine Section

CMK Gallery

Plus blaszki czeskie - RCsubs

8,8cm SKC Eduarda

Załoganci CMK i Revell

I cała masa skraczu...również do zrobienia pomieszczenia kapitana/sonar/radio room

 

Start projektu po ukończeniu niezrobionych jednostek

Zapraszam do śledzenia i zagrzewania do walki z materiałem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że od paru dni po głowie chodziła mi myśl... coś mało U-bootwaffe na forum(właśnie kończę czytać "Moja droga do Scapa Flow" Priena) to siadam w ostatnim rzędzie i cicho obserwuję bo zapowiada się piękny "modelarski rejs" Zdradzisz dlaczego akurat U-201?(mój ulubiony to chyba coś z tego: u-48, u-47 ale to typ B a z C u-96) Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U-201 przez sporo czasu był dowodzony przez Kptlt. Adalberta Schnee (przyp. 'śnieg' hehe) i miał ładnego bałwanka namalowanego na kiosku jak i godło miasta Remscheid. Dodatkowo na 4 patrolu zatopił okręt CAM - HMS Springbank... Nie licząc ładnego kamuflażu, okręt z historią, mniej znany niż Priena, Schepkego, Kretschmera itp.

 

Do pomocy mam niesamowitego kuzyna który kiedyś z obsługi RAF (Airfix stary) zrobił dla mnie niemieckiego żandarma w płaszczu i z ryngrafem!

Póki co kończę typ IIA (czekam na czeskie blachy) i lecimy z tematem od lata.

 

Nie ma siedzenia na końcu, pierwsze rzędy wolne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pokładzie nie będzie dużo figurantów, sama wachta, jeno we wnętrzu lewiatana będzie wesoła gromadka nie wiem jak umieszczę tam całą gawiedź :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie być gołosłownym, dziś zrobiłem sobie sesyjkę - przyszła eduardowska 'acht koma acht', pokrętełka i pokładowi fizole z działu sraczmaszyny (od czasu do czasu spiżarni).

 

qjufWv54cJnqsIpx5bE9AgR6QK0mUECp6cgf5atxlVd5X4d1FJKazUvXeonUGKVhOklEmU3vkpTfJB2nxwpqb9pNQ8hWPWDVh_wLfpLdu7-y9XsVs1k8694jvVwiZ05MbbbnJF8CyV7KV--Px02WA3pBDO_S2W6LbigzrC6olkABdGF7VL6YN07OUv2oMnA9Rp1zKEQRweL01TYq_kvWtOpuTOkVLso2q3J8xQKoLUWdMU9d-6tqHlUYNS51RtTuaveNMSz_JKJmrCHphaBbThY4m4v4HDBsQ5fWUgQ8yOjeKRa0piMARBRPTw0UrBSKhNJflv1ZxQQmKIiwkP2OgwCehW3PNP-ov-Vp1OoWfbFS_CBKyFfRVLARsLEdW2sGwSJtHuMzHXH3qUbV6r448j4kYkDDXslFv3DlLfTWw_Wn1xsqeZRLMMJ3xfCaUv23wMWbijZ8YDb_lZi2qehpjD1iTw59VGjrm_sQzFcPPfMtu2h_P6OE3ZI5vJybCy11nyO53mH3HySlwHORCmeXOK8BMWTcXxjygqt7A2WK8WhgbCbIK7KiONgj1v5G6Gd7_bT6=w968-h643-no

hegLJtWb2FTL0igUdYNCeqR1QRXSCxP6Rh4YPPnuJw_1c0rxwczaqJpB830exGTUazBeCMQ4jh1abA9Iu1_uqElhMhzKFmEe98gHnsbhI_jfVKFRzc07lBbL9sFVRTzaKFXuD-MvamHnCLvMs_rKcG9ibS50BVA2phtSwqQKUNwHzCRznWABXGd2yxK3By_dZauj4O4bb0Jyt6PpiIIOyzBU7Dv0hKvmgM72VWYwecKRubX02nO__wRn-sEpIgr2AjKfAs-RNAXMjpDhYOREb7-KQb9yQJHbFiSbse555I4Y6gyyWrn0o7GgUF2G3bC4PWRda3g1rf5WP5ld_TV8Q_RuSd52coRre67QbbQ0AVcNaCggnNip8__2BvJRO5ODzPc3jrBVEboaTvNrWOKYPqM8eYbM9nqDAL8Tj8Ld7z8pvWuRWfn-QppdxQj0tKb93EqFA9DTbz9stsbXjBRI9R_ZzxdWtYtPv8nQGcQR81PJwixaNiRIdH8F_RCVfkhoyx-d9-_uKws8uFTRZe0FDKlJdeMEFf--IMxpEDj1yuVVp7Aik3d9Cu_XHT1cp1oggSbH=w964-h643-no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest moc. Powyprzedawałem moje zalegające modele (dziękuję modelarzom z forum że je miłościwie przygarnęli ).

Ale też moja motywacja (czyt. minister gospodarki domowej) cieszyła się że wyprzedaję te pudła i będzie tylko kilka

Powiem tak - model 8,8cm Eduarda robi wrażenie. Super żywica, bez jamek przekoszeń!

CMK oczywiście lekko powichrowane, ale da się naprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu uprzedzę że ten uboot tak szybko nie powstanie Nie będzie turbo warsztatu. Powolutku powolutku coś tam będę dłubać, ale nie obiecuję regularnych odcinków warsztatowych. W sierpniu zmieniam stan cywilny więc czeka mnie mnóstwo załatwiania formalności i do tego zmiana pracy na DNVGL, więc czasu wolnego ubędzie mnie tragicznie.

 

Skalpel mam stępiony i takim będę operować żeby nie było za łatwo hehe.

 

Wiem wiem, dlatego "Bałwanek" będzie miał stałego obserwatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadchodzi czas na zrobienie projektu życia (póki kolejny taki nie nadejdzie, większy ).

Wydałem większość okazyjnie kupionych modeli, prawie sprzedałem nawet i kota

 

Składowe projektu:

Wolf Pack Typ VIIC Revell 1:72

CMK Torpedo Section

CMK Command Section

CMK Engine Section

CMK Gallery

Plus blaszki czeskie - RCsubs

8,8cm SKC Eduarda

Załoganci CMK i Revell

I cała masa skraczu...również do zrobienia pomieszczenia kapitana/sonar/radio room

 

Start projektu po ukończeniu niezrobionych jednostek

Zapraszam do śledzenia i zagrzewania do walki z materiałem!

 

 

No ale żeby kota za faszystów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewam się turbo warsztatu, ale mam nadzieję że nie będzie tak się ciągnął jak mój. Przyznam się że też ten temat mi chodził po głowie ale nie byłem pewien czy z jedną nerką bym długo pociągnął. A jak już projekt życia to nie myślałeś o zestawie Pontosa? Chyba że też się obawiasz czy jedna nerka pociągnie. Odnośnie zmiany stylu życia z samolubno-pasożytniczego kawalerzysty na błogosławioną podstawową komórkę społeczną to żeń się chłopie po co masz mieć lepiej ode mnie. I przyjmij życzenia jak najszybszego dołączenia do elitarnego grona beneficjentów programu 500+,

Stefan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak mi drodzy przyjaciele kibicujecie, to jak tylko zalakieruję F-16 i T-72 to zabieram się za konkursowego U-6 i w międzyczasie zacznę robić wnętrza, które zostaną wstawione do kadłuba.

Stefan - zrezygnowałem z pontosa na rzecz rcsubs - piękne blaszki, jest też pokład. Pontos przegiął z ceną grubo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.