Jump to content
Mikele

MiG-29C Sudan 1:48 GWH - W Afryce zawsze jest lato :)

Recommended Posts

Model jest bardzo ładnie zdetalowany, to fakt.

ps. A co do wnęk, to najważniejsze, że podobne do oryginału

Zaczyna być widać samolot w tej zabawie. Kadłub razem ze skrzydłami poskładany do kupy. Spasowanie przyzwoite, klejąc na Extra Thin Cement da się linię łączenia wyprowadzić naprawdę nieźle - szpachlowania będzie symboliczna ilość. Za podział technologiczny części i ogólne rozplanowanie modelu dla GWH 5+.

DSC_0144_zps4riad2tn.jpg

DSC_0145_zpsfpkltdcr.jpg

Mądrze podzielony jest też płat - krawędź łączenia schowana będzie pod klapami i lotkami a zewnętrzne części skrzydeł to jeden element, więc nie będzie trzeba gimnastykować się z wyprowadzaniem krawędzi natarcia i spływu. Na dolnej powierzchni trzeba usunąć linię łączenia, ale i ona poprowadzona jest w taki sposób, że nie będzie później problemów z odtworzeniem nitów i linii podziałowych.

DSC_0146_zps08reqqbh.jpg

Wnęki podwozia, tak jak kokpit, siadły elegancko. Po spasowaniu na sucho trzeba będzie poprawić od wewnętrznej strony kanały wlotowe - przy montażu zbiornika podkadłubowego można by ten etap pominąć, bo szpara jest niewielka, ale przy jego braku w pewnym miejscu trzeba uzupełnić dość sporą szczelinę. Pasek z hipsu załatwi sprawę.

DSC_0147_zpspjhl2ekt.jpg

Jak pasowanie gondoli silników? Słyszałem, że słabo. Zastanawiam się jaka kolejność klejenia tych elementów będzie najlepsza.

Kanały dolotowe jak widać wyżej. osłony silników trzeba będzie nieco zeszlifować na przedzie, żeby po długości siadły równo, bo po przymiarkach lokalnie pręży, a później trochę szpachli, żeby wyrównać krawędź. Ze spasowaniem specjalnie od pozostałych elementów odbiegać nie będą. Jest trochę rzeźby, ale bez tragedii.

Wygląda to bardzo fajnie

Wygląda to bardzo fajnie

Dzięki

Zaszpachlowane, oszlifowane, doklejonych kilka kolejnych części i na abarot to samo

DSC_0258_zpspe95dun1.jpg

DSC_0259_zpsbhsig3ls.jpg

DSC_0260_zpsdbhsy9gz.jpg

Jeszcze kilka takich iteracji i będzie gotowy ;)

Płatowiec cały czas jest strugany, co chwilę coś się do szpachlowania ustawia w klejce, więc w ramach walki z monotonią wziąłem się za podstawkę i żywice.

DSC_0261_zpsbravcasr.jpg

DSC_0262_zpscearkch5.jpg

DSC_0263_zpsazcr0wrk.jpg

DSC_0264_zpsyrmtnoaf.jpg

DSC_0265_zpsc4uovmk5.jpg

Green stuff. Zostało mi trochę jak robiłem drobnicę do Leclerca to na szybko skleiłem dwie części ze sobą i zapchałem nim dziurę pomiędzy nimi ;)

ps. Kiedy zaczniesz zagęszczać ruchy z F-16?

pps. Płatowiec sklejony (będzie więcej szpachlowania ), usterzenie poziome i dysze wylotowe przyłożone na sucho.

DSC_0266_zpsoqrplwvy.jpg

DSC_0267_zps2ojsmirl.jpg

DSC_0268_zpszht3mp5w.jpg

DSC_0269_zpsyfrexwwj.jpg

Jak te odgromniki na końcach skrzydeł się nie pourywają do końca budowy to będzie cud.

Noo... ta sylwetka... mniodek na me oczęta.

Przy F-16 zagęszczam w tym tygodniu, postaram się niedługo coś wrzucić.

Ten GS gdzieś we Wrocku może kupiłeś?

PS. Te odgromniki to może warto właśnie oderwać? Trochę grubawe. Master fajne ostatnio wypuścił.

W fazie planowania ;) W tygodniu powinienem skończyć ogarnianie powierzchni i zamknąć kokpit na gotowo to się pochwalę jakimiś fotami.

DSC_0282_zpsyhf9ldrt.jpg

DSC_0283_zpsqw0rmjzu.jpg

DSC_0284_zpsuicdzji5.jpg

Zostało przykleić drobnicę na swoje miejsce, zamaskować to i owo i malowane

Jako że jestem nie w temacie to zapytam dlaczego owiewka jest zielona?

faktycznie. A czy każdy MIG tak ma? Patrzyłem teraz na zdjęcia i na niektórych widać jakby była zwykła.

Model gotowy do malowania. Do doklejenie zostały odgromniki i OCP, te drugie będę przyklejał po malowaniu. Mechanizacja skrzydła do zdjęć też złapana na slinę - w odpowiedniej pozycji przyklejone bądą na sam koniec.

DSC_0288_zpsexurzl7b.jpg

DSC_0289_zps8sg5agf5.jpg

DSC_0290_zpsuwy7v6jj.jpg

DSC_0291_zpsfui67xpx.jpg

Kabina skompletowana i zamknięta. HUD i lustra wsteczne wklejone, osłona zamknięta. Maskować i malować.

DSC_0292_zpsctd9vmqp.jpg

DSC_0293_zpsqsulucdb.jpg

Wygląda ładniutko to teraz maluj,tez ładniutko

No to start.

DSC_0296_zpsv3ucporu.jpg

DSC_0297_zpsgag6yuqr.jpg

Postanowiłem osobiście sprawdzić metą preshadingu pokazaną tu kiedyś na forum przez Atlisa. Na razie tylko czarny podkład. Ciąg dalszy nastąpi.

Też jestem ciekaw jak CI to wyjdzie , będę podglądał z zaciekawieniem