Skocz do zawartości

MiG-29C Sudan 1:48 GWH - W Afryce zawsze jest lato :)


Mikele

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na początek dysze wylotowe, konkretniej ich wnętrze, komora dopalacza etc.

 

DSC_0320_zps1ulbxbdk.jpg

 

DSC_0321_zpsjtzdrh2e.jpg

 

DSC_0323_zpsfxntt0ck.jpg

 

Miały być przegrzane i okopcone tytan ze stalą i zabrudzona "ruska zieleń od wysokich temperatur" i uważam, że jest. Malowanki na zewnątrz muszą poczekać, bo kilka farb dopiero do mnie jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baza Dark Iron MC214 w dyszy i komorze dopalacza, stabilizator płomienia na zielono C66, ale bez dokładnego krycia. Następnie w różnej kolejności filtrowanie mgiełką ciemno i jasnoszarą, brązami (kolory na oko, bez aptekarstwa) i znów tym MC214 i C66 i tak kilka razy, żeby efekt nie był zbyt jednolity czy schematyczny. Na koniec samą dyszę wewnątrz przetarłem pigmentem MIGa P040 Volcanic Sand.

 

Zapomniałbym - na koniec na zewnętrznych powierzchniach łopatek dyszy pinwash szarym Panel Line Accent Color Tamiyi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że się podoba ;)

 

Jedziemy dalej.

 

DSC_0360_zpszcctrxdd.jpg

 

DSC_0361_zpsbsijffan.jpg

 

DSC_0362_zps8shkbgo4.jpg

 

Prace ciągle w toku, bo mi się kompresor ugotował na miękko Jak mu przejdzie to dalsza część zabawy.

 

Wnioski na ten moment są takie, że metoda jest długotrwała, znacznie dłuższa niż zwykły preshading, ale na koniec powierzchnia modelu powinna wyglądać na "naturalnie" nieregularnie zabrudzoną. Wniosek nr 2 jest taki,że czarny podkład z Alclada jest tandetny i nie wart nawet złotówki. Po tygodniu ciągle się klei, kryje nierówno i szybko zasycha w aerografie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Fajnie poskładany model.

U mnie ten sam zestaw czeka na polskie malowanie nr 114 z odłażącą farbą olejną ;-)

Dobry podręcznik składania ale o co chodzi z tym tak zwanym "blackbasing"?

Nie rozumiem idei malowania farbki podkładem? Chyba, że traktować surfejsera jako farbke. Ja maluję goły plastik farbkami lub gunze 1200 jak są dodatki z blaszek czy lub i żywicy a potem farbki.

Pozdrawiam

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Nie rozumiem idei malowania farbki podkładem?

Czarny to też podkład, a cała idea polega na tym, żeby cieniowanie pod kamuflażem nie było tak regularne, jak przy preshadingu. Na spodzie gdzieniegdzie doszedł niebieski, na całości lokalnie będę jeszce to różnicował brązowym i białym (pozdro Atlis ). Mam nadzieję, że po naniesieniu finalnych kolorów całość będzie ładnie stonowana i zróżnicowana, ale bez przebijania czarnych kresek. Przekonamy się niedługo

 

Tymczasem dysze wylotowe na gotowo:

 

DSC_0369_zpssl7m4np1.jpg

 

DSC_0366_zpsvg80l0eg.jpg

 

DSC_0367_zpsvvn6bomg.jpg

 

DSC_0368_zpssg4emw9n.jpg

 

Metalizery to Alclad (w sumie sześć kolorów) a przebarwienia to Gunze H87 i 88 (Metallic Red i Blue). Mają dość grube ziarno, ale w skali wygląda to nienajgorzej, moim zdaniem przyzwoicie oddają drobne, przegrzania. Całość z aerografu.

 

edit:

 

Po pięciu godzinach:

 

DSC_0371_zpsq3xw0ezs.jpg

 

DSC_0372_zpsyvoiptkc.jpg

 

DSC_0373_zpsplmykrt3.jpg

 

I spód w docelowych kolorkach:

 

DSC_0374_zpszdmv34tb.jpg

 

DSC_0375_zpsgzq3nxyo.jpg

 

DSC_0376_zps76hw3ctb.jpg

 

DSC_0377_zpst7hhqpy9.jpg

 

DSC_0378_zpswe39ib1d.jpg

 

Wybrane panele, głównie przy lukach inspekcyjnych, dostaną jeszcze postshading na krawędziach, żeby wyglądały na otwierane brudnymi paluchami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę jeszcze rozjaśniłem spód filtrując go mieszanką jasnoszarego z białym.

 

DSC_0379_zps8zqnpoan.jpg

 

I zacząłem malowanki na górze, na początek najjaśniejszy, żółty kolor.

 

DSC_0380_zpsm4rxd5mw.jpg

 

Za schemat malowania przyjąłem ten z instrukcji z kalkomanii Berna Decals BER48107, porównując ze zdjęciami sudańskich MiGów wydaje się być poprawny. Kolor bazowy to Gunze H34 Cream Yellow. Jest dość intensywny, więc będę go jeszcze filtrował C19 Sandy Brown, ale to po naniesieniu pozostałych kolorów bazowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te smugi na osłonach silnika były malowane brązowym, taki odcień powstał po kolorze bazowym. Jeszcze będę te smugi robił i z aerografu i olejnymi szuwaksami.

 

A z malowaniem też jestem dobrej myśli.

 

edit:

 

Góra pomalowana w całości. Brązowy i zielony malowane jakieś 3.5 godziny.

 

DSC_0381_zpshithilzx.jpg

 

DSC_0382_zpss3kubf4q.jpg

 

DSC_0383_zpsoyhj3mxk.jpg

 

DSC_0386_zpsz85tajai.jpg

 

Bez maskowania (nie lubię pracy z blue tackiem), z ręki. Brązowy to Gunze H17 Cocoa Brown, zielony to mieszanka C122 RLM82 i C15 IJN Nakajima Green w proporcjach 1:1. Oczywiście będą poprawki, oczywiście będzie jescze filtrowanie innymi odcieniami. W zasadzie z malowaniem modelu to dopiero początek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłony anten pomalowane, kolory przefiltrowane (głównie bazowymi mieszanymi z jasnoszarym)i model już w bezbarwnym błysku (GX100) stąd kolory takie żywe. Po macie na koniec wróci im do normy

 

DSC_0399_zpscye36dot.jpg

 

DSC_0400_zpsv4zpjepd.jpg

 

DSC_0401_zpsfpto3p8z.jpg

 

DSC_0402_zpsfdpd2gid.jpg

 

Teraz czas na kalkomanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.