Jump to content
Marak

Beskyd Kit Koprivnice 2016

Recommended Posts

Krótka fotorelacja z imprezy która odbyła się w Koprivnicach w ostatni weekend.

(Daję ją tutaj bo skupiłem się tylko na autach - z małymi wyjątkami)

Do Czech jeżdżę, bo można tamm zobaczyć modele trochę inne niż na naszych konkursach. Przede wszystkim modele wyglądają

jak nowe. Nie ma brudu, rdzy i dziur. Modelarze głównie chwalą się swoją Tatrą która występuje w 100.000 odmianach.

Dużo modeli budowanych jest od podstaw.

Ponieważ w niektórych klasach modele plastikowe były wystawiane razem z kartonowymi, więc trzeba było uważnie czytać

kartki, bo poziom modeli kartonowych tak wysoki, że nie do odróżnienia.

Na stoiskach sklepowych króluje głównie żywica w skalach 1:35, 1:72 i 1:87, ale spotyka się też takie nietypowe 1:28.

Potężne stoiska miał Aires i CMK. Aires np. wystawiał kilkadziesiąt kokpitów żywicznych. CMK całą salę pudeł nowej produkcji

lotniczej. Dla przykładu cen podam, że pilniki CMK, które u nas są po 17,99 zł kupiłem po 10 zł.

O1_zps3iooofrb.jpg

O2_zpsisfusnak.jpg

O3_zpsbd8orebo.jpg

P3122_zpsljpxwhbc.jpg

P3170_zps7oogafxs.jpg

P3128_zpslwl0ppuy.jpg

P3123_zpsg8cgkpuy.jpg

O3215_zps8wabuxji.jpg

S3160_zpsfpork70j.jpg

PM3187_zpsdqlxgqht.jpg

PM3188_zpsnt2vtlue.jpg

PM3193_zps5ekutvmc.jpg

P3213_zpsseg6yect.jpg

Podpis na poniższym zdjęciu, może trochę mylić. Pisząc "zestaw" miałem na myśli dwa auta. Modele są wykonane od podstaw.

P3218_zpshnqgbbiy.jpg

P3177_zpsqjxeixmp.jpg

P3185_zpsedfqplsq.jpg

P3167_zps5eboscld.jpg

P3175_zpszwxuxnnj.jpg

O3095_zps7qpqzvzo.jpg

M3209_zpskafwzpk5.jpg

M3216_zpswbyrljwa.jpg

I3108_zpspxiov0ju.jpg

M3195_zpscq7cmnkr.jpg

L3151_zps4p0a3qcb.jpg

L3145_zpsvmuwbzik.jpg

C3164_zpsoyw8bbmx.jpg

C3120_zps7905u15w.jpg

Chciałoby się napisać "Do zobaczenia za rok", ale główny organizator zrezygnował z prowadzenia imprezy.

Przepiękne. Gratulacje zdobytych miejsc. Oczywiście Jana Rukr'a modeli nie zabrakło w klasie sci-fi. ;)

Fajne miejsce i modele - szkoda, że ostatni raz :(

Zgadzam się z Tobą, że u Nas jest za duży ciąg na maksymalne złachanie szczczególnie pancerki.

Moim zdaniem pojazd, który pod koniec wojny żył najwyżej kilka tygodni nie może wyglądać jak koparko-spycharka Białoruś po minimum 10-cio letniej eksploatacji.

Wielkie dzięki Andrzeju za tą relację

Ten krzyż madziarski:

003_zpsckztxxd9.jpg

to takie kukułcze jajo , ale bardzo przyjemne więc z chęcią przygarnąłem.

Fundatorem jest klub modelarski z Budapesztu: BOLYAI

Super pamiątka

Aż się łezka w oku kręci... kiedyś bywałem co roku teraz nie co daleko , a tu taki news że koniec...

Szkoda, w sumie klimatyczne miejsce na imprezę modelarską a tu masz...

Pozdrawiam

Jak mnie pamięć nie myli, to po kilka wydało litewskie WMC , ukraińskie Bumażnoje Modelirowanje, polski Modelik, a reszta to pewnie jakieś repainty albo darmówki do ściągnięcia z netu.

A co to za wydawnictwo papierowe, że aż tyle w kolekcji ???

Niestety nie wiem. Kiedyś szukając planów aut pożarniczych "chodziłem" po czeskich stronach "kartonowych"

i przypadkowo byłem na takiej stronie gdzie można było ściągnąć (te prostsze) i kupić (te lepsze) auta F1 kartonowe.

Może Coppercat coś wie, bo był tam dłużej?

A jeśli lubisz kartonowe auta F1 to specjalnie dla Ciebie kilka zdjęć z innego czeskiego konkursu - Karvina

Kolekcja zatytułowana: "Bicie rekordu świata w ilości kartonowych aut F1 w skali 1:12"

Poszczególne auta może nie porażały jakością wykonania, zawierały też chyba sporą ilość dodatków metalowych,

ale cała kolekcja robi wrażenie.

k1_zps6ing3smg.jpg

k2_zps4ani7rnr.jpg

k3_zpsf5d4e5eu.jpg

k6_zpsdpkp8v7m.jpg

k5_zpskyvhvebm.jpg

k4_zpsvagkbdrm.jpg

k7_zpsg0az4oqy.jpg

A co to za wydawnictwo papierowe, że aż tyle w kolekcji ???

A jeśli lubisz kartonowe auta F1 to specjalnie dla Ciebie kilka zdjęć z innego czeskiego konkursu - Karvina

Kolekcja zatytułowana: "Bicie rekordu świata w ilości kartonowych aut F1 w skali 1:12"

Poszczególne auta może nie porażały jakością wykonania, zawierały też chyba sporą ilość dodatków metalowych,

ale cała kolekcja robi wrażenie.

Kartonówki to taki sentyment do lat dziecięcych; a kolekcja robi wrażenie Dzięki za focie