Skocz do zawartości

"Letni dzień na Okęciu - lata 80" - Ił 62 M Zvezda 1/144


kowal76

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 276
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ja pokusiłem się o zrobienie chromowanych pierścieni na wlotach silników wyglądają dość efektywnie - niestety zepsułem trochę aluminium na krawędziach natarcia skrzydeł - wybierz taką farbę i podkład żeby efekt przypominał polerowane aluminium

 

0957090e96236ec4.jpg

 

355bd30bb3968448.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C008 to fajna farba ale nie w kolorze aluminium. To taki niby raczej chromo-silver. Jak dobrze przygotujesz powierzchnię to 1401 da Ci efekt idealny, ale jak Ci bardzo nie zależy to daj C008, nie będzie dramatu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jauż bardziej obstawiam chrom silver z MM ale pod spód daj czarny błyszczący Humbrol - to niestety musi wyschnąć - ja zostawiam na całą noc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po kilku dniach zostawiało ślady. Tak naprawdę to on chyba nigdy nie wysycha, a jak się da lakier to efekt już nie ten sam.

Chrome Silver z MM używam tylko w zasadzie do goleni podwozia, gdzie się sprawdza dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. oczywiście ja miałem na myśli podkład z Humbrola - chrom z MM może faktycznie nie wysycha ja akurat używam Alclada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię sobie próbę na jakimś kawałku plastiku i zobaczę. Nie mam dedykowanego rozcieńczalnika do tego olejnego Chrome Silver, więc czy benzyna ekstrakcyjna nada się do rozcieńczenia ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię sobie próbę na jakimś kawałku plastiku i zobaczę. Nie mam dedykowanego rozcieńczalnika do tego olejnego Chrome Silver, więc czy benzyna ekstrakcyjna nada się do rozcieńczenia ?.

 

strasznie nie lubię takich eksperymentów - oszczędność czasu i pieniędzy to jedno ale jakiś czas temu nauczyłem się że stosuję dedykowane rozcieńczalniki - poza Tamiyą poza tym na upartego metalizery MM mają taka konsystencję że można spróbować je nalać do aero prosto z puchy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok sorry pomyliłem z metalizerem - ja generalnie od paru lat nie używam MM zamieniłem je na Alclady stąd moja pomyłka - skoro to farba olejna to nie przychodzi mi do głowy żaden ogólnodostępny rozcieńczalnik poza Wamodem do farb olejnych ale podtrzymuję co napisałem wyżej staram się używać rozcieńczalników dedykowanych - jak kolegę kowala nagli to niech eksperymentuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy kiedyś natrafiłeś na moje dywagacje z kolegami z forum jak pokazywałem próby na plastikowych łyżkach jednorazowych - jak czegoś nie jestem pewny robię próbę - obór materii stawia niestety czas schnięcia niektórych farb czasem trzeba sobie poczekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie . Też zamierzam zrobić eksperyment na jakimś kawałku plastiku, mogą być nawet plastikowe łyżki.

Zresztą w pierwszej kolejności muszę zrobić kabinę i zamknąć kadłub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli wolno spytać którą wersję robisz - w locie, na pasie, czy na płycie lotniska - ten ostatni ma opcję otwartych drzwi pasażerskich zaraz za kabiną (trochę to głupie bo pozostałe mają być zamknięte - miałem taki zamiar ponieważ model Zviezdy to umożliwia ale jednak odpuciłek kwestię spasowania kalki na drzwiach odsuniętych - no i pozostaje kwestia maskowania tego przy malowaniu całości - szczerze mówiąc dlatego odpuściłem - ale to chyba najciekawsza z opcji zwłaszcza jak modelik jest w konkursie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok? w dalszym ciągu optuję abyś rozważył namalowanie napisów loga LOT i podłużnych pasów wzdłuż kadłuba z kalkomanii wykorzystałbym resztę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.