Skocz do zawartości

"Letni dzień na Okęciu - lata 80" - Ił 62 M Zvezda 1/144


kowal76

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 276
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No dobra, to w takim razie poco są te kalki ?. Kładłem już podobne na większych pasażerach i nie było problemu. Zresztą gdzie dostanę takie szablony, są gdzieś w sprzedaży ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to w takim razie poco są te kalki ?. Kładłem już podobne na większych pasażerach i nie było problemu. Zresztą gdzie dostanę takie szablony, są gdzieś w sprzedaży ?.

 

zaczniesz nakładać to pogadamy - ja w każdym razie w tym tygodniu wybieram się żeby je powycinać i w końcu skończyć tą rurkę - na pewno wytnę wiecej - ponieważ mam sympatię do Twoich warsztatów w razie czego szablon masz u mnie gratis; pamiętaj jak zaczniesz nakładać i coś pódzie nie tak postaraj się ściągnąć zanim coś przybetonuje się do modelu - choć ja nie miałem z tym problemu.

 

a powiedź jak wyszły okna pasażerskie? zlicowały się z kadłubem wszystkie czy gdzieś ci wystają poza obrys?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie na moim ile zamierzam wypróbować farbę BilModelMaker dedykowany granat dla polskiego PLL LOT po '77

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tombie01. Jak co to ewentualnie pisałbym się na taki jeden szablon . Co do okienek to u mnie jest ok. Po wklejeniu od razu przejechałem palcem po całości, jak jeszcze klej dobrze nie trzymał i jest gitara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna dobra rada do dużych pasażerów właśnie przy robieniu tego Iła odkryłem zastosowanie taśmy z folią - rewelacyjna zarówno przy malowaniu krawędzi natarcia jak również przy malowaniu maskami - tak mi się przypomniała to napisałem - jak przynudzam to nic nie piszcie

 

c650b682970cd79d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W necie znalazłem blaszkę Extra Techu do "62".

Czy ktoś wie, gdzie ją można kupić w Polsce?

A może ktoś wybiera się do Czech?

Tam kupowałem wszystkie blaszki Extra Techu do swoich pasażerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś może w posiadaniu zdjęć pokazujących przedsionek kabiny pasażerskiej, zaraz za przednimi drzwiami wejściowymi ?. Chodzi mi o to, że drzwi w modelu będą otwarte i coś tam będzie widać.

 

Zabrałem się za malowanie kabinki.

 

DSC_0093.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

I fotele

 

DSC_0094.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Zamaskowałem też wloty silników od wewnątrz pod pomalowanie pierścieni. Po złożeniu było by pewnie więcej gimnastyki.

 

DSC_0098.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy jest piknie to zobaczymy na koniec . Zegary to kawałki innych kalkomanii, w zestawie nie ma kalek z zegarami. Wiem że będzie mało widać przez te malutkie okienka, ale może chociaż coś troszku będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym miał tylko zastrzeżenia do tych foteli - nie pamiętam co było w instrukcji ale ja na fotografiach raczej odnajdywałem taka zieleń przypominającą khaki - znajdę jakieś foto to dołączę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja fotela -szary

-podłokietniki skóra czyli brąz

-siedzisko- szary,khaki lub niebieski lotowski pokrowiec ten khaki lub bardzo jasna oliwka, to pokrowiec z cienkiego brezentu reszta to pokrowce bawełniane , fotele załoganckie mogły też być ,jak mówią panie we pepitke , czyli czerwone/ceglaste/rude z czarnymi nitkami jak płaszcze bawełniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie podziałem zdjęcia z fotelami ale przy szukaniu znalazłem jeszcze fotkę polskiego iła gdzie ładnie widać pierścionki na wlotach

ad55dbf5a4f511cc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.