Skocz do zawartości

"Afgańskie Barbecue" 1/35


Messer

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie też nie przekonuje wygięcie rolet i złamanie ich centralnego słupka niemal równo z dachem Humvee.

 

 

Aaaaa! Jeszcze jedno- skoro to humvee specialsow, czyli dumvee, to cały tył do przeróbki. Chyba, ze to jakis przypadkowy armijny...

Tutaj jest raczej wszystko jasne. Zwykły.

 

 

Jak ze środka wyszli załoganci, skoro jest to tak ciasno "zawinięte"?

Załoganci mogli wyjść tylnymi drzwiami sklepu, mogli nie wyjść w ogóle. Tutaj raczej nie trzeba nic "dopowiadać", nawet gdyby ktoś założył, że ci dwaj specjalsi to załoga tego Humvee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh czy wszytko trzeba łopatologicznie tłumaczyć

Nigdzie nie napisałem, że to jest humvee specjalsów - to raz. Dwa - nie napisałem, że ktokolwiek z tego humvee by wychodził.

Trzy - podane przykłady nie pasują do mojego. Roleta zawija się zupełnie inaczej niż witryna sklepowa ze szkła i plastikowej/drewnianej ramy. Inna sprawa, że to są dwie rolety - nie będą się więc zachowywać tak, jak to by miało miejsce przy jednej dużej płaszczyźnie, w którą uderza pojazd.

Cztery - nigdzie nie napisałem, że jest to ostateczne ustawienie tego co widać na zdjęciu...

 

Skąd takie nadinterpretacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh czy wszytko trzeba łopatologicznie tłumaczyć

Nigdzie nie napisałem, że to jest humvee specjalsów - to raz. Dwa - nie napisałem, że ktokolwiek z tego humvee by wychodził.

Trzy - podane przykłady nie pasują do mojego. Roleta zawija się zupełnie inaczej niż witryna sklepowa ze szkła i plastikowej/drewnianej ramy. Inna sprawa, że to są dwie rolety - nie będą się więc zachowywać tak, jak to by miało miejsce przy jednej dużej płaszczyźnie, w którą uderza pojazd.

Cztery - nigdzie nie napisałem, że jest to ostateczne ustawienie tego co widać na zdjęciu...

 

Skąd takie nadinterpretacje?

 

I właśnie dlatego odechciewa się prowadzić warsztaty dioram.. Bo ktoś ma inszą wizję od naszej i "życzliwi" zasypią Cię radami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie scenka szykuje się "cacy". specialsi (o ile jechali tym pojazdem) mogli też ewakuować się przez klapę z tyłu, co nie? Kibicuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dlatego odechciewa się prowadzić warsztaty dioram.. Bo ktoś ma inszą wizję od naszej i "życzliwi" zasypią Cię radami..

Aleś, k..., wymyślił Przecież Messer pokazuje "robocze" ustawienia chyba po to, żeby zebrać jakieś rady, nie? Może nie do końca złapaliśmy jego pomysły, wyjaśnił, jest ok. Więc takie komentarze jak twój to se wsadź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dlatego odechciewa się prowadzić warsztaty dioram.. Bo ktoś ma inszą wizję od naszej i "życzliwi" zasypią Cię radami..

Aleś, k..., wymyślił Przecież Messer pokazuje "robocze" ustawienia chyba po to, żeby zebrać jakieś rady, nie? Może nie do końca złapaliśmy jego pomysły, wyjaśnił, jest ok. Więc takie komentarze jak twój to se wsadź.

 

 

No to gratuluję Ci k... geniuszu, jeżeli jesteś jednym z wielu na tym forum, którzy łapią się za budowę dioramy ale sami do końca nie wiedzą czego chcą..

"Może tak? A może jednak inaczej ustawić? A może ten kamień z tej strony, a drzewko z drugiej? A tu musi być koniecznie górka, bo na innej dioramie tak widziałem, a tutaj jeszcze kawałek płotka.." I wszystko z gotowców wg. schematu - narożnik budynku + pojazd + figurka, albo problem z kompozycją i zapełnieniem podstawki.

Skoro nie widzicie tego w głowie, nie wiecie jak to ma wyglądać bo brak wam wizji, to dajcie sobie spokój i idźcie poczytać jakąś dobrą książkę, niech wam wyobraźnia popracuje i wrócicie do tego później.

Czy którykolwiek malarz konsultuje z potencjalnymi odbiorcami jak ma wyglądać obraz? Tu damy drzewko, tam skałki, to pierdolniemy jelenia i mamy landszafcik, na widok którego wszyscy będą mdleć z zachwytu.

Jeżeli nie do końca złapałeś pomysł to Twój problem, a dobra praca sama się obroni.

Wyznaję zasadę, że jeżeli ktoś będzie potrzebował pomocy to o nią poprosi. A z oceną najlepiej poczekać na sfinalizowanie wizji autora.

Zapowiada się ciekawie, czekam na ciąg dalszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Może tak? A może jednak inaczej ustawić? A może ten kamień z tej strony, a drzewko z drugiej? A tu musi być koniecznie górka, bo na innej dioramie tak widziałem, a tutaj jeszcze kawałek płotka.."

vox populi vox Dei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe no ładnie :P Dzięki za komentarze.

Panowie - luzik - to jest hobby, nie pole bitwy Jeżeli chodzi o komentarze - niektóre są przedwczesne, ale zauważ Fazzy, że cześć z nich dotyczy aspektów technicznych - a te są znaczące jako uwaga we wkład pracy.

Co innego wizja i koncepcja - tu zazwyczaj jestem uparty jak osioł, gdyż mam wszystko poukładane w głowie gdy zaczynam jakiekolwiek prace ( z planem zapasowym "w razie w" - co było widać w tym wypadku ) i wiem do czego dążę

 

Tyle ode mnie - mam nadzieję, że niebawem kolejne aktualizacje.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Powolutku, maleńkimi, prawie nie zauważalnymi kroczkami posuwam się do przodu. Zajmuje się w pierwszej kolejności tłem - figury pójdą na deser.

Wyszpachlowałem gładzią całość, wyrównałem, dodałem blaszany daszek i zrobiłem pierwsze podmalówki. Jak widać naniosłem też kilka korekt ( krawężnik ). To są tylko kolorki bazowe - jeszcze sporo zabiegów malarskich by to wyglądało tak, jak to widzę.

 

podmalowki_zps9zubx1ne.jpg

podmalowki%201_zpsmzjzsh3a.jpg

podmalowki%202_zpsx61h0bxg.jpg

podmalowki%203_zpsqtvjen3h.jpg

podmalowki%204_zpssbyuye4h.jpg

 

Humvee pomalowany bazowymi kolorami, czeka na retusze i dodanie brakujących detali ( w tym kilku nitów na tyle ).

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam po przerwie.

Na obecną chwilę mogę śmiało powiedzieć, że mam bazę pod detalowanie dioramki.

baza_zps454m9af7.jpg

 

Doszedł klimatyzator, antena satelitarna ( konstrukcja dość gruba - będę pocieniał :( ), balustrada oraz słup na przewody.

baza%201_zpsixj41guo.jpg

 

Dodałem też brakujący fragment drzwi sąsiedniego garażu:

baza%202_zpss3g5jlni.jpg

 

Pobawiłem się też z balkonem i dałem mu kafelki:

baza%203_zpsokzlzzj3.jpg

 

Kilka fotek pokazujących całokształt ( figurki w miejscach docelowych, choć tu jeszcze może coś ulec zmianie ):

baza%204_zpszypmut1p.jpg

baza%205_zpsz3a3kjd9.jpg

baza%206_zpsghze11hh.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.