Skocz do zawartości

SSN-21 Seawolf Hobby Boss /700


TReS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów szkutników, mój pierwszy ulepek w tej skali, tej firmy i tego typu "cygaro". Napatrzyłem sie na filmy o statkach i postanowiłem odpocząć od wszystkiego co jeździ i strzela. Jak narazie jestem na etapie wychodzenia z podstawka na błysk, podstawka z Tamki mała 148x100 malowana czarnym glosem ze 10 warstw, plus kolejne 5 mieszanki czarny plus Clear, próbuje teraz to zrobic na błysk, choc co wyglancuje jedna cześć to reszta sie palcuje i cieżko mi to ogarnąć, cygaro w sumie skończone z pudła prysniete podkładem i po przeryciu lini troszkę mazniete z pędzla czarnym matem co zreszta zeszlifuje. Na to juz poleci wynaleziona mieszanina czarnego matu z flat basem od Tamki 18-5, na dziob, oraz reszta w glosie z flat basem oraz dodatkiem białego, nie pamietam teraz dokładnie proporcji. Detale wg zdjeć referencyjnych. 2c889b6bc935769f12e6ef71e9554070.jpg9a229799ed369ae8defb4696f47655a1.jpgd3a43f64d82ee78507805b143f22393a.jpg

 

 

Pozdrawiam

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skleiłem kiedyś Seawolfa, ładna bestyjka z tego modelu wychodzi. Jak ze spasowaniem elementów kadłuba w Twoim egzemplarzu? Bo u mnie był to koszmar

 

Pamiętaj że Seawolf nie ma czerwonego spodu kadłuba i cały jest czarny! I koniecznie zeszlifuj nadlewki z peryskopów i innych dzyndzli na kiosku.

 

Pozdrawiam

Filip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spasowanie bardzo dobre, wszystko na tip top, jestem pozytywnie zaskoczony. Farfocle z peryskopów zeszlifowane. Wiem wiem naoglądałem sie w necie fociszy ze suchego doku iż on cały czarny jest. Obecnie model prysniety czarnym pół matem , robi sie anty poślizg na górze kadłuba plus dziób, lecz czekam na flat base z Tamki by uzyskać mega matowy efekt dziobu. No i cały czas pucuje podstawkę na błysk. Wieczorem zdjęcia

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po malowaniu podkładem podstawka zjechana 1000 potem polerka szmatka dalej 2000 papier i pasta Fine z Tamki i na przemian malowanie, pucowanie , wyszło jeszcze kilka farfocli punktowo 2000 plus pasta finisz Tamki, mozolna robota,ale z efektu zaczynam być zadowolony. Kilka zdjeć kadłuba, jutro wezmę sie za malowanie detali kiosku. a0418c178944d378f5fc809b8df48b82.jpge7b74275755c79410aa463504a2a2de3.jpge37cdb4b07bb14e3de16e7e19278686d.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe maleństwo.

Nie widać na zdjęciach ale mam wrażenie że HB zapomniał o jednej istotnej sprawie - po obu stronach kadłuba są po 3 spore panele bocznych sonarów pasywnych.

Wrzucam fotki żeby było jasne o co mi chodzi:

seawolf_3_zpsmcbbz2sr.jpg

seawolf_2_zps0sbjqcsj.jpg

 

Skala mała ale myślę że wypadało by te pogrubienia mimo wszystko wymodelować.

filipsg ma rację co do peryskopów... ja to może bym się nawet pokusił zrobić te końcówki nad osłonami z drucików/rurek - bez problemu kupisz nawet takie cienkie

 

PS: na podstawce coś jeszcze planujesz? bo dość konkretna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuć okiem na drugie zdjęcie od góry w poprzednim poście,akurat tego elementu pokazać nie chciałem ale sa tam po obu stronach na lewej burcie widac je, ogólnie przeglądając zdjęcia nie zauważyłem większych błędów w modelu, co do peryskopów i anten na kiosku przeleciał mi ten pomysł przez głowę, ale na końcach sa cyndzle anten, oraz problem w tym iż one maja kształt kropli, wiec zamienników np, rurek nie widziałem takich czy profili, a druga sprawa jak sie popiesci to i z tego sie wyciągnie coś wiecej, a na dłuższa metę można zrobic wiecej szkody niż pożytku wymieniając te elementy, zostawię co dała fabryka dopuszczając to.

Cygar bedzie postawiony na drewnianych sosnowych podkładach malnietych bezbarwnym błyskiem, i tyle, ma być czysty niczym nie zakłócony odbiór modelu plus Blink od podstawki

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M.A.V., odłóż na chwilę telefon/tablet i użyj monitora do przeglądania forum, widać te panele, wielkie jak byk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forest - to nie kwestia monitora ale dioptrii w gałach - ślepym niczym kret

To upraszam wybaczenie i witam klubie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e96c4e274a6cdded8ef8419e2b093ea4.jpg

 

6b77886e7c5ee7cea1cb3d228ffc5682.jpg

 

7e64c0cb05097e5e3380ac742080a011.jpg

 

 

Chwile trochę posiedziałem na cygarem, coś tam wyszło, malniete maszty, i zrobiona powłoka na sonarze, do końca nie jestem zadowolony bo powłoka za bardzo mi wyszła poza obrys ( choc na zdjęciach te nie jest idealnie od linijki malowane) tapowałem pędzlem, i cieżko mi to usunąć teraz. Zdjęcia wyolbrzymiają jeszcze problem. No i do tego dochodzą maszty ciut za gęsta farba była i mi to jakoś nie wyszło ładnie mimo ze maskolalem taśmą, na żywo wyglada do przyjęcia. No nic, pewnie nie da mi to spokoju i bede poprawić do skutku. Nigdy nie pracowałem na czarnym lakierze w takiej ilości i odmianach( błysk, satyna, czy jeszcze flatowany mat,) nauczyłem sie iż przy tym kolorze warsztat musi być mega sterylny bo wszystko wyłazi po suszeniu, i wymaga ciut wiecej cierpliwości niż kolory, a do tego stanu zajął mi ok 6 godz. pracy, pozostało malnąć wash(??) i myśle prysnąć smokiem delikatnie ostatecznie. Ogólnie jak narazie jestem zadowolony, jak na pierwszy taki warsztat i skale wymagająca bo i mała.

Zacząłem powolutku robić podkłady pod okręt, i podstawka została do dokończenia.

Pojawił sie kolejny warsztat bo mi sie spodobało, wiec jest git chyba.

A w kolejce juz czeka

 

8ad4d433d8fbe0191b8a94f4a42ee72e.jpg

 

Oraz

 

92c9ed82a8392fa9afeb28c8f2ed9998.jpg

 

Pzdr szczury lądowe

 

 

EDIT:

 

Właczyłem kompa i dopiero teraz widze skale problemu z malowaniem masztów, postaram sie poprawić, w ostateczności jesli mi sie nie uda osiągnąc zadowalającego efekty, podmienie kiosk z pochowanymi masztami. I kolejne przemyślenie , by miało to ręce i nogi nawet przy takiej skali 700, aerograf to podstawa, przejrzałem dokładnie zdjęcia i model na żywo, powylazily rzeczy których praktycznie nie widzę na żywo ,wiec na kolejny warsztat pójdzie malowanie tylko aero pomimo małych powietrzni do malowania i elementów, trochę nie ekonomiczne bo i cza farbę rozcienczac wiecej i czyścić potem aero, no ale cóż, taki urok. Mam nadzieje iż kolejny wyjdzie na akceptowalnym juz poziomie.

 

No rewelacji nie ma

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję byś to cygaro trochę przeszlifował papierem ściernym od 2500 wzwyż , ale nie nowym tylko zużytym tak 50%...delikatny nacisk , pracy nie jest dużo a efekt sam zauważysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę niepotrzebnie tego Midasa na kiosku dałeś na jasno... z tego co kojarzę on jest w kolorze kiosku.

Myślałem że dłubiesz głównie w 700 ale widzę że też w 350 - to polecam tego Seawolfa z Bronco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tez ze jest na jakies szarości ciemne malniete wiec dla oka rzuciłem light Grey Tamki, co by dodac życia. To mój pierwszy okręt w życiu w 700,bedą na warsztacie i 700 i 350 a nawet 200 bo chyba Bronco ma w swej ofercie coś w tej skali jakiegoś Chińczyka wiec i takie bydlę bym chciał mieć na półce, dla odmiany. Czemu ma służyć przelecenie 2500+ mycie i polerka?? Czy zostawić tylko umyty po szlifowaniu z brudu?? Kminie wersje ze schowanymi masztami, wieczorem dziabne foto.

 

d98555975d66e4795421a1ef4c4c680f.jpg

 

96e9117b6dc29ce4d904ee475283c79a.jpg

 

 

 

Pzdr szczury lądowe

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z roboty i siadłem, piwko otworzyłem i myśle, zrobiłem to

 

117d1451d5b0544047ccd85864ef7fd0.jpg

 

440e3c81fab2d61775a7b4586ab50c67.jpg

 

Cygar taki troszkę smutny bez tych masztów, ale wyszło lepiej niż myślałem, osłonę radaru przeleciałem 2000 na ślinę, bo miękka a mam twarda wodę w kranie.

 

I co..??? Bedzie??

 

 

Pzdr szczury lądowe

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz tłumaczyć, jeszcze poprawie bo to późną nocą robiłem, mimo iz mam żarówkę 6500K na stole wole gdy za oknem jest dzien i sprawdzać efekty przy świetle dziennym. A co z kolorów filtrów proponujesz, czy łoszy??

 

Zapuścić linie jakim odcieniem??

Mam brąz wash z Tamki ( choc on mi zalatuje takim ceglanym odcieniem) z Miga typowy brąz ciemny został po pancerce, z filtrów napewno Sido pod kalki mi go ściemni jeszcze, choc tu myśle by Sido dać tylko pod miejsca gdzie kalki bedą nie na całość jak w pancerce, a pózniej? Smoke?

I półmat na koniec.

 

W tej kwestii poproszę o radę.

 

Pzdr Szczury lądowe

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakładając filtry na wyszczególnione panele , osłony itp możesz je podkreślić. Tak samo jak linie podziału blach czy luków...z brązami byłbym wstrzemięźliwy , obstawiałbym szarości , szarobrązowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że zapuscic podział blach i luków to wiem tylko nie wiedziałem do końca jaki kolor obstawić przy czarnym kolorze, no z szarości nic w warsztacie nie mam, choc tez o tym kolorze myslałem. no nic wybiore sie do sklepu cos nabęde do zapuszczenia lini, z filtrem bedzie gorzej bo akurat tam gdzie robie zakupy tyklko na specialne zamówienie filtry I to nie zawsze bo sie poprostu tam nie sprzedaja, z akryla szarości znów nie zrobie washa bo za szybko mi wyschnie.

 

Spróbuje rzucic w linie szarość jak piszesz z emali a filtra ze Smoke Tamki z aero może wymodeluje.

 

 

Wieczorem przysiąde coś pokombinuje może.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.