Skocz do zawartości

Test Pactra vs. Hataka


Hamilkar

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Pozwoliłem sobie zrobić test pod kątem odcieni farb pokrywających Nasze, polskie samoloty przed i w czasie kampanii wrześniowej 39'. Obejmuje on dwie firmy Pactrę i Hataka. Test jest bezstronny, bo nie popieram i obstaję : że ten kolor jest jedynie słuszny, czy ta lub ta firma jest do bani. Ocenę zostawiam Wam i liczę na komentarze znawców tematu. RAF Dark Earth z Pactry znalazł sie tam dlatego, ze mój Kolega używał go kiedyś jako Ciemne Khaki. Oto zdjęcia :

 

Hataka%20vs%20Pactra%201_zpszg1krclm.jpg

 

Pactra w zbliżeniu :

 

Hataka%20vs%20Pactra%202_zpshlb9pee4.jpg

 

Hataka w zbliżeniu :

 

Hataka%20vs%20Pactra%203_zpssdk8dljq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, że każdy może mieć na monitorze trochę inny odcień?

 

Brałem pod uwagę te przekłamania monitorów, ale jak to pokonać ? Nie znam sposobu.

 

Większy sens miałby test porównawczy takich samych kolorów róznych firm. Dlaczego wybrałesś akurat te dwie?

 

To takie same kolory i różnych firm, które znam i posiadam w swojej palecie, jako producenta polskich, wrześniowych odcieni ( oprócz Aster - to nie akryl i jest słabej jakości ). Dlatego te dwie. Znasz jakieś inne firmy produkujące polskie khaki, czy polski blue ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się o jakości tych farb nie dowiedziałem.

 

Ahhhh, jaka szkoda. Altis nic nie ma w teście o jakości, bo to nie było jego celem. Nie oceniam, to też jest napisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamilkar - ale bez porównania obok siebie i koloru referencyjnego te porównanie nic nikomu nie da.
Pozwoliłem sobie zrobić test pod kątem odcieni farb pokrywających Nasze, polskie samoloty przed i w czasie kampanii wrześniowej 39'.

Tyle że w tym tym konkretnym kontekście, koloru referencyjnego nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100%

Tytuł wątku sugeruje CAŁKIEM co innego.

 

Zawarłem to w opisie, ale jak to Was tak uraziło to przepraszam. Powinno być "Test odcieni wrzesień 39' Hataka vs.Pactra". Jeszcze raz przepraszam. Wybaczcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że w tym tym konkretnym kontekście, koloru referencyjnego nie ma...

 

gajowy z wąsami - to prawda. Dopisuje dla jasności. Nie jestem znawca tego tematu i nigdy nim nie byłem. Mam kilka modeli w skali 1:48 dotyczących tego okresu i chciałbym się dowiedzieć, jakich farb mam użyć. Dlatego napisałem, że liczę na komentarze znawców tematu, którzy zbadali sprawę. Farby które użyłem do testu znam, lecz nie ma co do nich wyrobionej opinii jeśli chodzi o poprawność odcieni. Nie ma odnośnika albo istnieje tylko na zdjęciach w Internecie, gdzie słusznie któryś z Kolegów zaznaczył, że różnie to może być na różnych monitorach. Dlatego liczę na Kolegów, którzy stykają się naocznie z tymi kolorami. Gdzieś może....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamilkar, jak chcesz robić takie testy to pomyśl o lepszym oświetleniu, bo na tych zdjęciach te kolory wyglądają trochę niewyraźnie.

 

To oświetlenie światła dziennego. Bezpośrednie, czyli najlepsze jakie może być. Wszelakie sztuczne oświetlenia, to tylko jego nieudana imitacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że w tym tym konkretnym kontekście, koloru referencyjnego nie ma...

 

gajowy z wąsami - to prawda. Dopisuje dla jasności. Nie jestem znawca tego tematu i nigdy nim nie byłem. Mam kilka modeli w skali 1:48 dotyczących tego okresu i chciałbym się dowiedzieć, jakich farb mam użyć. Dlatego napisałem, że liczę na komentarze znawców tematu, którzy zbadali sprawę. ...Dlatego liczę na Kolegów, którzy stykają się naocznie z tymi kolorami. Gdzieś może....

To jest jak szukanie Św.Graala...

Ilu poszukiwaczy/znawców - tyle opinii i kolorów.

Niestety, nie zachowały się oryginalne próbki ani receptury, a kolory na różnego rodzaju artefaktach (czy to muzealnych czy też pochodzących z wykopków) zmieniły się z uwagi na upływ czasu czy wpływ środowiska...

Pancerniacy mają lepiej - tam przynajmniej zachowały się jakieś próbki i receptury...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.