Skocz do zawartości

MiG-31B - 1/48 AMK


slee

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Farba to mix 80% C334 i 20% C338. Oczywiscie to nie koniec malowania, bedzie jeszcze lekki postshading, pozniej wash i oleje. Troche czasu brakuje, ale to w sumie dobrze bo kolejne warstwy dobrze przeschna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowania c.d. :

 

J4l2I3s.jpg

 

6vbI8rv.jpg

 

GsBaRWc.jpg

 

IVd3PE7.jpg

 

Pobawilem sie postshadingiem na panelach, na klapach jeszcze musze poprawic bo jakos tak nienaturalnie wyszlo. Oczywiscie polamalem przy okazji antenki, dorobie je na koncu. Jak macie jakies propozycje, zastrzezenia to pisac, bo chce juz polozyc gloss pod kalki i washa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda bardzo fajnie, choć na niektórych panelach czy klapach te plamy są zbyt mocne i zbyt ostre mają krawędzie.

To łatwo poprawić, a na całość najlepiej połóż delikatny filtr z koloru bazowego, żeby lepiej "scalić" te rozjaśnienia.

Korpus wygląda jak dla mnie w pyteczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model polakierowalem glossem Gaia, i polozylem kalki i czesc stencili. Same kalki klada sie bardzo dobrze i swietnie reaguja na mr softera, ktorego uzywalem w tym wypadku zarowna na, jak i pod kalki. Niestety jakosc kalkomanii jest taka sobie. Stencile sa nieczytelne, a na gwiazdach, jak sie dobrze przyjzec, widac przeswitujacy niebieski spod czerwonego. Podejzewam ze kalki begemota byly by lepsze, niestety begemot nie wypuscil jeszcze zestawow do tej wersji.

 

rREz6UN.jpg

 

PfyaSZs.jpg

 

vlYEz9L.jpg

 

61H4Lf7.jpg

 

Zblizenie na statecznik, widac lekki przeswit na kalkach

 

obbM8jB.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejzewam ze kalki begemota byly by lepsze, niestety begemot nie wypuscil jeszcze zestawow do tej wersji.

 

Napisy by pasowały do tej wersji, wg instrukcji do 1:72 różnica między B a BM jest kosmetyczna: ostatnia strona

http://www.begemotdecals.ru/doc/72-046%20MiG-31%20(2)%20p2.pdf

 

 

 

Moje doświadczenie z kalkami Begemota jest takie, że są gorsze, niż te które masz teraz na modelu.

 

Co konkretnie z nimi nie tak - by wyglądają zarąbiście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość druku kalkomanii w moim przypadku (Su-27 1:72) była słaba. Detale rozmyte.

 

Zanabyłem ostatnio parę zestawów i raczej jestem pod wrażeniem, nie wiem jak będzie z nakładaniem ale boli mnie głowa od samej mnogości malowań i napisów eksploatacyjnych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu tylko tyle udalo mi sie zrobic:

 

OWs686e.jpg

 

GZh9eHu.jpg

 

niby tylko 6 rakiet ale maskowania od cholery bylo. Jednak jednoczesciowe uzbrojenie nie zawsze jest fajne. Malowane Gunze - Super Titanium i AK Xtreme Metal - Steel (bardzo fajne wg mnie metalizery).

 

Jakim kolorem pomalowałeś osłonę radaru i końcówki stateczników pionowych?

 

Rozjasniony C301.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak weny na dokonczenie malowania, wiec dalej dlubie przy drobnicy.

Golenie podwozia glownego:

 

1cukg2J.jpg

 

Jak widac, pekla mi jedna opona podczas wciskania na felge, na zywo tak bardzo tego nie widac, wiec zostawiam jak jest. Tak w ogule to bardzo kruchy ten plastik AMK, trzeba uwazac przy montzu elementow ktore wchodza na wcisk.

 

Jakby ktos dysponowal wyraznymi zdjeciami goleni podwozia od strony kadluba to chetnie przygarne. Gogle znalazlo mase zdjec, ale wszystkie robione od strony skrzydla, na ktorych nie widac jak ida przewody hamulcowe od przedniego kola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapowiada się bardzo ciekawie. Swietna to fota oryginału. Bardzo ciekawy preszejding. Taki trochę nieregularny. takie lubie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.