Skocz do zawartości

[G] Rodzinka samochodów JELCZ 1:25


Maverick33

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno nic nie pisałem i nie zamieszczałem - skupiałem się na projektowaniu parowozu i przerysowywaniu parowozu TY43 RobertaB

W międzyczasie zrobiłem małą serię samochodów Jelcz i oto galeria

Wszystkie razem :

Jm_1.jpg

Jelcz 442.32 z kabiną 2 -osobową

Jm_2.jpg

 

Jm_3.jpg

Jelcz 442.32 z kabiną 6 -osobową

Jm_4.jpg

 

Jm_5.jpg

Jelcz 442.32 z kabiną 4 -osobową

Jm_6.jpg

Jelcz 662D.43 pod kontenery 15 i 20 stopowe

Jm_7.jpg

 

Jm_8.jpg

Jelcz P882.43 z kabiną 4 - osobową

Jm_9.jpg

 

Jm_10.jpg

 

Jm_10.jpg

Jelcz P882.53 kabina 2 - osobowa z samozaładowwczym systemem hakowym

Jm_12.jpg

 

Jm_13.jpg

 

Jm_14.jpg

 

Jm_15.jpg

 

Jm_16.jpg

Komplet pojazdów 442.32

Jm_17.jpg

 

Jm_18.jpg

I wszystkie zmocowane do podstawek

Jm_19.jpg

 

Modele opracowane zostały w skali 1:25. Po skończeniu rysunków i zgody na wydanie przekażę projekty do wydania ( w jakim wydawnictwie - jeszcze nie zdecydowałem )

W trakcie rozrysowania są jeszcze 2 modele z nowych pojazdów Jelcza.

 

Ciekawostka jest też to że modele zostały opracowane do wydrukowania na drukarce 3D

Przerabiam modele do druku również na skalę 1:35

Te modele z galerii są w 90% wydrukowane na drukarce 3D I3 Prusa ( materiał ABS i PLA)

życzę miłego oglądania

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 years later...

? Świetne modele. Genialna robota ?. ???

Super by było gdyby były w sprzedaży w skali 1:35. 

Do kompletu fajny byłby jeszcze ciągnik siodłowy np. C662 z naczepa niskopodwoziową w skali 1:35 ?

Pasowałoby idealnie do Rosomaka ?

Generalnie super modele. Pozdrawiam. 

Edytowane przez M.J.89763
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1:35 się robi - niedługo pokażę ciągnik + naczepę i most czyli "Daglezje" w 1:35 - relacja niedługo -blachy w trakcie przygotowywania + odlewy żywiczne + druk 3d -  zobaczymy - jak będzie zgoda to takie zestawy może powstaną do sprzedaży . gotowy jest prototyp do odlewu żywicznego kabiny do Jelcza SO2 w 1:35 - reszta w trakcie projektowania blach i wydruku 3D. Zobaczymy jak wyjdzie - relacja też będzie z testu. A ponieważ rama SO2, SO4 i PO6 czyli 2 ,4 i 6 osobowej wersji Jelcza 442 jest ta sama więc może powstanie ładna kolekcja :). Oczywiście jak będzie zainteresowanie - na razie robię dla siebie.

Edytowane przez Maverick33
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.