Jump to content

Alclad


Wojtek-Krowa
 Share

Recommended Posts

  • 1 year later...

Czy tylko ja mam problem z Alcladem? Dzisiaj testowałem po raz pierwszy Alclad Burnt Iron, chwilę wcześniej kładłem Tamkę i było ok, przepłukałem Airbrush Thinnerem kilka razy do uzyskania czystej "plwociny", zalałem Alcladem i... kleksy. Farba leciała przez sekundę-dwie od odsunięcia spustu w tył. Dalsze odsuwanie pozwalało farbie lecieć, ale znowu sekundę po zatrzymaniu spustu aero się zatykał. I przy ruchu powrotnym potrafił się odetkać i fluknąć z całej pary. Poczułem się, jakbym nierozcieńczonym Vallejo malował.

Domalowałem jakoś te dysze i przepłukałem tak samo aero. Wlałem na próbę znowu trochę tamki i szła normalnie. No przecież ten Alclad jest jak woda, mam go rozcieńczać jeszcze bardziej? Czy dolać jakiegos Flow Improvera?

Aero Procon Boy ps-274 0,3.

Link to comment
Share on other sites

Tak koło 1 bara miałem, zwiększyłem do 1,4 około i jakoś poszło. Malowałem Alcladem drugi raz, i drugi raz podobnie, tylko tym razem zasychanie trwało trochę dłużej. A potem Gunze silver, którym malowało się świetnie

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Tap-chan ogarnąłeś jakoś te alclady ? Malowałem wczoraj tym samym burnt iron i miałem takie same objawy jak Ty ... I malowałem na większym ciśnieniu i nic to nie dało ... O Co tu chodzi ? A może głowica za mala ? Malowałem 0.2 ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.