Skocz do zawartości

Grumman F-2F-1 - 1:72 Attack Squadron - "Yellow Wings cz. 4"


pepociufakers

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowną brać modelarską,

 

Pobudzony ostatnim konkursem Attack Squadron (kto jest na ich liście mailowej ten wie o co chodzi)

wszedłem w posiadanie ich produktu czyli F-2F w skali 1:72. To tylko przyśpieszyło moje plany kontynuacji

tematu myśliwców Grummana, a przy okazji kontynuacji "Yellow Wings"

i po zbudowanym FF-1 nastał czas na rzeczonego F-2F-1.

Motywacji przy okazji dodaje fakt, że jest to mój pierwszy model żywiczny także nad pierwszym cięciem długo

się nie zastanawiałem.

Inbox modelu jest na stronie

Attack Squadron

więc nie będę przedstawiał, ale muszę napisać, że sam model robi bardzo, bardzo dobre wrażenie,

kadłub ma np. "kołki" dystansujące(a dokładniej coś w tym stylu), czego brakuje np. modelom zza południowej granicy,

a to już świadczy, że jeśli chodzi o dokładność to technologia Attack Squadron osiągnęła niezłe rezultaty.

Kalkomania pokaźnych rozmiarów, także zostanie troche zapasu na inne modele.

Z racji tego, że to jednak mój pierwszy model żywiczny, już po początkowych modelogodzinach widzę,

że przyda się zasada przypasuj conajmniej 10 razy, sklej jeden raz(choć w normalnych plastikach też tak bywa).

 

 

Kabina składa się lekko, łatwo i przyjemnie, bez negatywnych emocji. Wnętrze pomalowałem na kolor szary,

twardych dowodów na szarość wnętrza nie mam, ale jak tak patrze na te czarno białe zdjęcia to jakoś ta szarość do mnie przemawia:)

(FS36440 - tutaj pactra A43), no i trochę pobrudziłem, co mi słabo wychodzi więc wygląda jak wygląda,

na szczęście jak się połówki kadłuba sklei to już wyglądąć mało co będzie:)

 

Grumman_F-2F_Attack_Squadron_1_72_a_03.jpg

Grumman_F-2F_Attack_Squadron_1_72_a_02.jpg

Grumman_F-2F_Attack_Squadron_1_72_a_01.jpg

Grumman_F-2F_Attack_Squadron_1_72_a_04.jpg

 

I kolejny ciekawy element, blaszka która przypomina mi wręgę w modelach kartonowych:

Grumman_F-2F_Attack_Squadron_1_72_a_05.jpg

Element bardzo wygodny bo świetnie pozycjonuje w stosunku do siebie połówki kadłuba, dlatego trochę inaczej niż podaje instrukcja, przykleiłem ją do większej części kadłuba, a dopiero później dokleiłem przednią część kadłuba.

 

Grumman_F-2F_Attack_Squadron_1_72_a_06.jpg

 

Tymczasem, lecę coś przykleić,

Pzdr,

Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

I przykleiłem.

I tak wygląda kadłub po pierwszym psikaniu podkładem, a przed szlifowaniem:

Grumman_F-2F_Attack_Squadron_1_72_b_01.jpg

Grumman_F-2F_Attack_Squadron_1_72_b_02.jpg

 

I tutaj przy okazji prośba do projektantów, twórców instrukcji itp.

Jakby można było w modelach w instrukcjach podawać dokładne położenie naciągów (i też grubość linek),coś w rodzaju małych planów modelu,

to by bardzo ułatwiło sprawę i trochę zmniejszyło roboty modelarzowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tymi linkami to jest tak, że z jednej strony na modelu wydają się grube, ale z drugiej jak patrzyłem i wzorowałem się na zdjęciu:

 

F2F-1B___.jpg

 

to też wydają się grube.

 

Suma sumarum, żeby było ciekawiej jakoś tak wyszło że naciągi na lewym skrzydle są cieńsze od tych na prawym, i ostatecznie po organoleptycznych

przymiarkach wyszło jak wyszło.

 

Pzdr.

Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Niektóre rzeczy powinno się oglądać z daleka ;)

 

Zbliżenia ukazują brzydką powierzchnie modelu. Wyszła brzydka skórka pomarańczowa :(

 

Na zastrzałach przy kadłubie widać też resztki żółtej farby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest, że jak się robi zbliżenia to wszystkie niedociągnięcia wychodzą. Ale z drugiej strony zbliżenia mają coś w sobie.

 

Przy okazji może ktoś mi podpowie, jaki ostateczny lakier pasuje w przypadku tego modelu jeśli chodzi o żółty kolor skrzydeł- błyszczący, satynowy czy matowy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.