Skocz do zawartości

T-72B3 1:35 Meng


vlad_8011

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no ja już mu weatheringu zmieniać nie będę, jest tak jak chciałem/zakładałem.

A, to chyba, e tak wasnie chciaes zrobi...

Pigment jest w porządku(...)

Nie, nie jest.

Twój T-55 jest brudzony zupełnie inaczej, nie zakładałeś mocnego brudzenia jak w moim przypadku

Tak, w rzeczy samej jest zupenie inaczej, ale mimo to, zakadaem mocne brudzenie.

(...)poza tym słabo widać na tych zdjęciach.

Przyganial kocial garnkowi

(...)w efekcie pozytywnie mnie to zaskoczyło.

To w sumie najwaniejsze.

No i jeśli chodzi o chemię to (jak już pisałem) chciałem się zamknąć w pewnej kwocie, wykorzystać to co mam, i nie iść na łatwiznę

Tutaj nie rozumiem Twoich intencji. Kupiles dosc drogi model, a na porzadna chemie zaoszczedziles? Moim zdaniem wlasnie poszedles na latwizne, bo uzyles wszystko co masz, zamiast dobrac odpowiednio narzedzia do pracy.

 

Tak od siebie dodam - mozesz miec super zdetalowany model, a uzywac tanich farm i malowac pedzlem od plakatowek. Zycze powodzenia wtedy.

Mozesz jednakze zlozyc przecietny model, a uzyc porzadnych narzedzi (parby, aero itp.) i wiem, ze bedzie to o wiele lepsze, niz w powyzszym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 136
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie, nie jest

A co z nim nie tak?

Tutaj nie rozumiem Twoich intencji. Kupiles dosc drogi model, a na porzadna chemie zaoszczedziles? Moim zdaniem wlasnie poszedles na latwizne, bo uzyles wszystko co masz, zamiast dobrac odpowiednio narzedzia do pracy.

 

Tak od siebie dodam - mozesz miec super zdetalowany model, a uzywac tanich farm i malowac pedzlem od plakatowek. Zycze powodzenia wtedy.

Mozesz jednakze zlozyc przecietny model, a uzyc porzadnych narzedzi (parby, aero itp.) i wiem, ze bedzie to o wiele lepsze, niz w powyzszym przypadku.

 

Dość drogi model - właśnie. To co mam, tez nie było za darmo. Nie widze potrzeby kupowania pędzli modelarskich, bo różnica tkwi chyba tylko w cenie. Maluję pędzlami do plakatówek całe życie i nie widzę w tym nic złego. Przedostani model, więc nie ma sensu nic dokupywać. Myślę że powyższy przypadek nie jest aż taki zły. Poza tym "porzadna chemia" słynie z "porządnej ceny" a ja miałem kwotę w której miałem się zmieścić - Paniatno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jest

A co z nim nie tak?

Tutaj nie rozumiem Twoich intencji. Kupiles dosc drogi model, a na porzadna chemie zaoszczedziles? Moim zdaniem wlasnie poszedles na latwizne, bo uzyles wszystko co masz, zamiast dobrac odpowiednio narzedzia do pracy.

 

Tak od siebie dodam - mozesz miec super zdetalowany model, a uzywac tanich farm i malowac pedzlem od plakatowek. Zycze powodzenia wtedy.

Mozesz jednakze zlozyc przecietny model, a uzyc porzadnych narzedzi (parby, aero itp.) i wiem, ze bedzie to o wiele lepsze, niz w powyzszym przypadku.

 

Dość drogi model - właśnie. To co mam, tez nie było za darmo. Nie widze potrzeby kupowania pędzli modelarskich, bo różnica tkwi chyba tylko w cenie. Maluję pędzlami do plakatówek całe życie i nie widzę w tym nic złego. Przedostani model, więc nie ma sensu nic dokupywać. Myślę że powyższy przypadek nie jest aż taki zły. Poza tym "porzadna chemia" słynie z "porządnej ceny" a ja miałem kwotę w której miałem się zmieścić - Paniatno?

To nie jest równo rozłożone, to wygląda jak centki. Gdybyś rozblendowal to pędzlem, to by mogło być ciekawie.

Co do malowania pędzlami do plakatowek, to cóż... nie jest to dobry wybór moim zdaniem. Jeżeli uważasz, że różnica tkwi tylko w cenie, to proponuję pomacac plakatowkowy pędzel, a zaraz po nim takiego np. AK Interactive, albo Abteilunga. Uwierz - jest różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat miałem je w ręce w sklepie modelarskim i nawet sprzedawca mi powiedział że jest to chwyt marketingowy. W malowaniu nie ma żadnej różnicy, w wygodzie tak samo, więc po co przepłacać.

To nie jest równo rozłożone, to wygląda jak centki.

Bo tak miało być.....

Było równo rozłożone to zobacz jakie były opinie, centki muszą być bo jak jedziesz po płynnym (ale nie za gęstym) błocie, to tak właśnie chlapie przy skręcaniu.

 

PS. Nie tylko ja tak robie :

http://i1os.com/How_to_make_mud_splashes_on_tank_models/2CMoPYYmJoo.video

http://mud2tq9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzalem ten film i do mnie to nie przemawia. Nie wiem ajk Ty, ale ja w pierwszej kolejnosci wzoruje sie tym, nie jak robia inni, tylko jak to wyglada w realu.

Zdjecie realnego T-72B3 widziales i cetek ja tam nie zauwazylem.

Dochodzimy do punktu, gdzie scieraja sie dwie koncepcje weatheringu, Ty masz swoja, my mamy swoja.

 

Aha - niezaleznie od Twojej koncepcji i tego jak Ty zamierzasz pokazac model, musisz zapamietac - to inni oceniaja i inni Ci powiedza, czy jest okej, czy crap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Akurat miałem je w ręce w sklepie modelarskim i nawet sprzedawca mi powiedział że jest to chwyt marketingowy. W malowaniu nie ma żadnej różnicy, w wygodzie tak samo, więc po co przepłacać....

 

Litości...

 

?? Jak sprzedawca szczerze mówi, i sam nie widzę różnicy to jest źle? Pędzel to pędzel, włosie i badyl, nie ma co wymyślać. Nie ma tu nic lepszego do zastosowania:

3141_rd.jpg VS starpak-artist-pedzle-szkolne-6-szt-133502.jpg

Chcesz przepłacac to przepłacaj, ale nie mów że inni tez muszą. Wystarczy po każdym malowaniu wymoczyć w ciepłej wodzie z mydłem.

Obejrzalem ten film i do mnie to nie przemawia. Nie wiem ajk Ty, ale ja w pierwszej kolejnosci wzoruje sie tym, nie jak robia inni, tylko jak to wyglada w realu.

Zdjecie realnego T-72B3 widziales i cetek ja tam nie zauwazylem.

Dochodzimy do punktu, gdzie scieraja sie dwie koncepcje weatheringu, Ty masz swoja, my mamy swoja.

 

Aha - niezaleznie od Twojej koncepcji i tego jak Ty zamierzasz pokazac model, musisz zapamietac - to inni oceniaja i inni Ci powiedza, czy jest okej, czy crap.

 

Wybacz, ale ja podchodzę do tego inaczej. Brudzenie to moja metoda, wymyślona jak nie miałem internetu. Potem zauważyłem że robią tak i inni, więc jeśli dalej uważasz że nie relane, że ja mam swoją jedyną koncepcję i nikt inny jej nie stosuje to wybacz. Poza tym jak narazie mam opinie 50/50 (wliczając inne fora), więc za dużo nie zmieniam. Radze poszukać w internecie zdjęć z "centkami". Bo są, jak przyjdzie mi tu je wrzucić to trochę głupio może się komuś zrobić.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech będzie. Pare fotek :

military-tank-russian-army-mud-t-72

http://www.blitz72.com/2012/12/alex-clarks-incredible-russian-tanks-part-2-t-72b-model-1984/

a72d5591671d858ba4627a695831f6a5.jpg - Ten sam typ błota, tylko większe natężenie

2aab16005f17101e57ea276de4a801bd.jpg - granice obłocenia wyglądają identycznie, mój model ma błota mniej, się ma centki

t-72b3%2Bukraine.jpg - Mój przypadek.

T72M1_Main_Battle_Tank_Russia_02.jpg

Fa0t5Xp.jpg (drugi czołg)

t-90a%2Bkontakt-5%2Btop%2Bpanels%2Bfor%2Bblog.png (to co ze swojego zmyłem, bo wyglądało "nierealnie")

oyyc8.gif (no comment)

 

niezaleznie od Twojej koncepcji i tego jak Ty zamierzasz pokazac model, musisz zapamietac - to inni oceniaja i inni Ci powiedza, czy jest okej, czy crap
|

Tylko nikt nie zrobił tyle researchu co ten, co model składa, więc pewne opinie biorę pod uwagę, resztę... chyba wiadomo.

 

Jakby ktoś myślał że tylko T-72 jest się wstanie tak ubrudzić (nawiązuje do tego, że brudze tak też inne modele, a zarzucano mi że to ŹLE)

Leopard2A5inFahrt-.jpg

z2480.6

1450892082_by_Mudzina_500.jpg?1450892082

tank.jpg.638x0_q80_crop-smart.jpg

army-tank-crew-member-looks-into-the-hatch-of-his-m1a1-abrams-in-the-picture-id73002150?s=594x594

tank.jpg.638x0_q80_crop-smart.jpg

m1a1aussiedt_4.jpg

Mud+1.jpg

 

Teraz dorzućcie że mój ma KMT i bruzdało go błotem przy każdorazowym wybuchu. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?? Jak sprzedawca szczerze mówi, i sam nie widzę różnicy to jest źle? Pędzel to pędzel, włosie i badyl, nie ma co wymyślać. Nie ma tu nic lepszego do zastosowania.

 

Może sprzedawca sam nie ma pojęcia o malowaniu pędzlem?

Nie wiem co Ci pokazywał pan sprzedawca ale różnice między pędzlami pod względem jakości wykonania, zastosowanych materiałów a co za tym idzie komfortu pracy są delikatnie mówiąc - kolosalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wymocz pędzel w ciepłej wodzie z mydłem, (plakatowy) a potem pokaż mi różnice. Masz ciut gestrze włosie nić w plakatowych, ale nic poza tym, jeszcze zalezy z jakimi pędzlami plakatowymi porównujesz bo jest ich z milion typów. Gośc ma pojęcie i z całym szacunkiem większe niż wy, bo handluje tym z 15 lat, albo i więcej. Lubię do niego czasem zajrzeć tylko po to by coś doradził, i pogadać, bo wiem że doradza dobrze. A należy jeszcze pamiętać że marketing jest wymierzony w ludzi którzy uważają że im więcej zapłaca tym lepiej wyjdzie i w tych co znają ten podział. Ja jestem po handlówce, więc w której grupie jestem to chyba wiadome. Wszystkie "gotowce" można uzyskać samemu za grosze, dosłownie WSZYSTKIE, z wyjątkiem farb. Nie będe się rozpisywał jak robiłem sobie pigmenty, bo jest o tym masa działów, forum na których nieco wspomniałem. Kase wydaje ten co ma jej za dużo, ten kto oszczędza, kombinuje, odkrywa, jak już oszczędzi to wie tyle, że gotowców nie musi już kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby przyjąć jakąś krytykę, trzeba mieć w sobie trochę pokory. Czy ma ją ktoś, kto w podpisie ma linka do strony z mocno przeciętnymi modelami i opisuje tego linka słowami "moje dzieła"?

 

Autorze modelu, żeby nie było, mnie się nawet to Twoje dzieło podoba (choć to "nawet" mógłbym na dobre kilka zdań rozwinąć). Bronisz swojej wizji - Twoje prawo, choć sposób reakcji na krytyczne wpisy jednak bym przemyślał. Natomiast jedyną słuszną reakcją na androny, które wypisujesz o pędzlach, jest porządne klepnięcie się ręką w czoło. I piszę to ja - osoba, która całe życie maluje pędzlami Całe szczęście, że przed ich kupnem miałem wybór, czy posłuchać rozumu, czy sprzedawców. Bo Ty też masz taki wybór, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby przyjąć jakąś krytykę, trzeba mieć w sobie trochę pokory. Czy ma ją ktoś, kto w podpisie ma linka do strony z mocno przeciętnymi modelami i opisuje tego linka słowami "moje dzieła"?

 

Autorze modelu, żeby nie było, mnie się nawet to Twoje dzieło podoba (choć to "nawet" mógłbym na dobre kilka zdań rozwinąć). Bronisz swojej wizji - Twoje prawo, choć sposób reakcji na krytyczne wpisy jednak bym przemyślał. Natomiast jedyną słuszną reakcją na androny, które wypisujesz o pędzlach, jest porządne klepnięcie się ręką w czoło. I piszę to ja - osoba, która całe życie maluje pędzlami Całe szczęście, że przed ich kupnem miałem wybór, czy posłuchać rozumu, czy sprzedawców. Bo Ty też masz taki wybór, prawda?

 

Krytyka krytyką, ale piszemy o rzeczach które już przerabiałem. Z pokorą odpisuje na ten sam zarzut raz, drugi raz, za trzecim tłumacze jak ... wiadomo komu, za 4 już mnie czasem szlag trafia.

A co złego z dziełami? Każda sztuka, każdy jej odłam (w tym modelarstwo) ma swoje dzieła, w tym wypadku są to modele. lepsze czy gorsze, są to dzieła. Bronię swojego, jak każdy kto się nie zgadza z opiniami innych, co w tym dziwnego? Mam odpisywać, "tak masz rację" każdemu kto odpisze? Klapnięcie w czoło to rzecz którą mogę ci poradzić, ponieważ ja również nigdy nie używałem aerografu, i wieloma pędzlami już malowałem. Z tych markowych najbardziej przypadło mi do gustu italeri jeśli chodzi o ścisłość, ale jak spieprzyły się tak jak każdy inny, to stwierdziłem że nie ma sensu przepłacać. Poza tym nigdzie nie napisałem, że sugerowałem się tylko poradą sprzedawcy, pisałem że miałem je w ręku - 2 dostałem jako bonus do jednego z modeli - były właśnie z AK interactive. Wytrzymały przeciętny okres zwykłego pędzla, i bynajmniej metal jaki był do ich produkcji użyty to nie było złoto, drewno jak drewno, łamało się Włosie zachowywało się przy 3 użyciu jak w każdym podrzędnym pędzlu. Jeszcze jakieś detale chcecie? A może fotki obecnego stanu ? :

https://goo.gl/photos/8kCjJCHnj1FvMQFeA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, to ja już rozumiem. Jeżeli porównujesz pędzle Italeri z pędzlami do plakatówek, to jak najbardziej się zgadzam, nie ma sensu przepłacać.

Tylko jest jeszcze jeden świat pędzelków, mieści się on w sklepie dla artystów.

 

BTW. miliony dzieci z podstawówek nie może się mylić i już wybrało tanie pędzle z papiernika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do kogo skierowane jest to BTW, ale czytaj uważniej...... Miałem w rekach AK interactive (!) Ile razy mam to pisać, ludzie...... Najlepiej maluje mi się tymi (PLAKATOWYMI), co to ma do rzeczy!?

 

Dzieci z podstawówki robią mniej problemów niż internauci którzy nie rozumieją czyichś wyborów, które żeby było ciekawiej są w pełni od A do Z uzasadnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra kończyć flaszkę i do domy . Widać starły się dwie koncepcję przy różnej jakości monitorów ,i jak zwykle kłótnia a temat się rozjechał jak po błocie. A propos błota to poruszam się wieloma różnymi pojazdami od prawie 30 lat i nigdy nie ubrudziły się tak samo a , że kolega nie odwzorował jak na zdjęciu ... Wielu tak robi i żyje. Jak chodzi o malowanie to mimo powiększania obrazu poza ciemną zielenią nić nie widzę , słaby monitor to się nie wypowiem . Kolega vlad- 8011 przekonuje że ładny inni koledzy że nie ładny no taka rola forum i nie warto na siebie warczeć trochę dystansu, modelarstwo ma dostarczać przyjemności odpoczynku i pogłębiać wiedzę a nie rodzic agresję.A jak kto z tego korzysta to już inna sprawa. Co do pędzli to jakiś czas temu trafiłem na wyprzedaż pędzli wszelakiej maści po2 zł a,że nie umiem przycinać pędzli to zmuszony byłem kupić odpowiednie rozmiary . Dziadek był grafikiem i to umiał więc mam po nim trochę tego . I jeszcze jedna sprawa kolega vlad zaznaczał kilka razy że to jego przed ostatni model lecz nikt na to uwagi nie zwrócił .Powód odejścia od modeli to jego sprawa ,ale ja go rozumiem gdyż byłem zmuszony na 12 lat to zostawić . wtedy też tego co się dało to pozbyłem a resztę do końca zużyłem nic nie kupując. Miłego popołudnia z modelami i więcej luzu ,OLO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do kogo skierowane jest to BTW, ale czytaj uważniej...... Miałem w rekach AK interactive (!) Ile razy mam to pisać, ludzie...... Najlepiej maluje mi się tymi (PLAKATOWYMI), co to ma do rzeczy!?

 

Dzieci z podstawówki robią mniej problemów niż internauci którzy nie rozumieją czyichś wyborów, które żeby było ciekawiej są w pełni od A do Z uzasadnione.

 

Każdemu po kolei zarzucasz, że nie czyta uważnie, a ja mam wrażenie, że sam nie czytasz ze zrozumieniem.

W mojej wypowiedzi to, czy używałeś pędzelka AK Interactive nie ma znaczenia.

Z resztą w mojej opinii pędzle oferowane przez producentów chemii modelarskiej nie są najwyższej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wzajemnie OLO. W końcu ktoś z odpowiednim podejściem. Ja z tego rezygnuje, bo nie mam już na te modele miejsca, ani czasu,a le za kilka lat pewnie też wrócę. Co do zieleni to nie wiem co powiedzieć. Wiadomo, każdy ma inny monitor, ale żeby to jakoś wyrównać - ja korzystam z trybu auto na monitorze. Może macie tryb "zdjęcia"? Wiem że wtedy podkręca kontrast, kolory i ostrość. Picasa tez mi trochę jakość obcina, pomimo że ma tego nie robić. Może jutro na innym tle spróbuje zrobić fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do kogo skierowane jest to BTW, ale czytaj uważniej...... Miałem w rekach AK interactive (!) Ile razy mam to pisać, ludzie...... Najlepiej maluje mi się tymi (PLAKATOWYMI), co to ma do rzeczy!?

 

Dzieci z podstawówki robią mniej problemów niż internauci którzy nie rozumieją czyichś wyborów, które żeby było ciekawiej są w pełni od A do Z uzasadnione.

 

Każdemu po kolei zarzucasz, że nie czyta uważnie, a ja mam wrażenie, że sam nie czytasz ze zrozumieniem.

W mojej wypowiedzi to, czy używałeś pędzelka AK Interactive nie ma znaczenia.

Z resztą w mojej opinii pędzle oferowane przez producentów chemii modelarskiej nie są najwyższej jakości.

 

 

Możemy to już zostawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Może jutro na innym tle spróbuje zrobić fotki.

 

Litości....

??? Ty chyba praktykujesz hejtowanie, bo poza nic nie wnoszącymi bzedatmi nic nie wnosisz, zastanawiam się czy tego nie zgłaszać. Zobacz co inne tło ma na celu parę stron wcześniej i ile to zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Może jutro na innym tle spróbuje zrobić fotki.

 

Litości....

??? Ty chyba praktykujesz hejtowanie. Zobacz co inne tło ma na celu parę stron wcześniej i ile to zmienia.

 

Przy tym aparacie, którym dysponujesz i przy tym oświetleniu, którym dysponujesz nic lub niewiele. Fotografowałeś zresztą ten model już na sto różnych sposobów w tym wątku i nic to nie zmienia. Przyjmij zwyczajnie do wiadomości, że możesz uważasz swój model za piękny, a inni mogą go uważać za model do du... Od razu będzie Ci łatwiej żyć.

 

 

 

P.S. W dużej mierze krytyka twojej pracy nie jest zasługą jej samej, tylko twojej reakcji na uwagi. Gdybyś w ten model włożył tyle zapału, co w jego "obronę", byłby z pewnością lepszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znowu piszesz prowokacje :

" Gdybyś w ten model włożył tyle zapału, co w jego "obronę", byłby z pewnością lepszy..."

Jak mam reagować na coś takiego?

To ma mnie wkur...ić i mnie wku..wia, Proste. Ja to zgłaszam i jest zgłoszone, nie będę robił wywodów (po raz 100-tny).

 

Czy się komuś podoba czy nie, ja się wzorowałem na modelu standardowym, z wybranym brudzeniem, które poparłem dużą ilością zdjęć. Model uważam za udany, bo w sumie nikt ni nie napisał co jest źle a jak napisał (potraktuje tak zgłoszenie o błoceniu) to pokazałem prawdziwe wozy w takim brudzeniu.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znowu piszesz prowokacje :

" Gdybyś w ten model włożył tyle zapału, co w jego "obronę", byłby z pewnością lepszy..."

Jak mam reagować na coś takiego?

To ma mnie wkur...ić i mnie wku..wia, Proste. Ja to zgłaszam i jest zgłoszone, nie będę robił wywodów (po raz 100-tny).

 

To raczej twój problem nie mój. Mnie jak ktoś pisze krytykę, to się nie denerwuje tylko pochylam nad zagadnieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.