Skocz do zawartości

XIII Konkurs Plastikowych Modeli - Katowice 19-20.11.2016r.


Olecki75

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nieodparte wrażenie że impreza ma być dla tych nieszczęsnych opłat a nie dla :

CEL KONKURSU:

Celem konkursu jest popularyzacja modelarstwa plastikowego , zainteresowań technicznych i historycznych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, promowanie aktywnej formy spędzania wolnego czasu oraz

chęć zainteresowania społeczeństwa lotnictwem i modelarstwem................../

 

Obrażasz mnie tym wpisem

 

 

To jedno

kolejne sprawy czytam regulamin imprezy i za głowę się łapię ...

1. Gdzie klasa młodzików ?

Juniorzy od 13 do 18 ????

Gdzie uwzględnienie tych młodszych modelarzy?

Na konkurencyjnych imprezach często jest masa dzieciaków w wieku poniżej 13 roku życia ...

 

Sorry, ale nie dysponuję sztabem ludzi i budżetem Bytomia by sobie na to pozwolić, to raz, dwa, masy dzieciaków tez u nas nie ma i jeszcze nie zdarzyło się by jakikolwiek junior czy dzieciak z naszej imprezy wyszedł pokrzywdzony z pustymi rękami.

 

 

2. Z regulaminu :

W przypadku braku wymaganej ilości modeli, sędziowie mają prawo łączenia grup wiekowych (tylko młodszej do starszej)

WTF ???

Ktoś na głowę upadł ?

Dzieciaki mają konkurować z doświadczonymi modelarzami ?

 

Co w tym dziwnego Normalna praktyka na takich konkursach. Wyobraź sobie kategorię w której są tylko 2 modele seniorskie i 1 juniorski - co wtedy robisz by mogło się rozegrać

Nie jesteśmy na tyle dużym konkursem by mieć po 10 modeli w kategorii i często zdarza się, że nie wszystkie kategorie są obsadzone.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Co w tym dziwnego Normalna praktyka na takich konkursach. Wyobraź sobie kategorię w której są tylko 2 modele seniorskie i 1 juniorski - co wtedy robisz by mogło się rozegrać

Nie jesteśmy na tyle dużym konkursem by mieć po 10 modeli w kategorii i często zdarza się, że nie wszystkie kategorie są obsadzone.

 

Nie to nie jest normalne że kosztem juniora rozgrywasz seniorską kategorię .....

Kurna, kto jest ważniejszy na takich imprezach ?

Młody narybek który warto dopingować i pielęgnować aby robili coś więcej poza ślinieniem się do komórek, czy doświadczonych modelarzy dla których często to kolejy dypolom i kawałek blachy do kolekcji......

Obrażasz mnie tym wpisem.

 

Nie widzę powodu , z tego co napisałeś sam nie jesteś przekonany do bajzlu jaki powstał z opłatami i betonu spółdzielni a to do tego się mój wpis odnosił.

 

Sorry, ale nie dysponuję sztabem ludzi i budżetem Bytomia by sobie na to pozwolić, to raz, dwa, masy dzieciaków tez u nas nie ma i jeszcze nie zdarzyło się by jakikolwiek junior czy dzieciak z naszej imprezy wyszedł z pokrzywdzony pustymi rękami.

 

A musi być sztab ?

To że młodych mało to się w sumie nie dziwię ...choć kurcze w innych miastach z małymi imprezami było całkiem sporo ale tam nikt nie ograniczał wiekowo narybku modelarskiego ...

P.S

Na Bytomiu dla najmłodszych często wystarczył medal i dyplom....

Nie musi od razu być czołg z Dragona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie jest normalne że kosztem juniora rozgrywasz seniorską kategorię .....

Kurna, kto jest ważniejszy na takich imprezach ?

Młody narybek który warto dopingować i pielęgnować aby robili coś więcej poza ślinieniem się do komórek, czy doświadczonych modelarzy dla których często to kolejy dypolom i kawałek blachy do kolekcji......

Nie wiem o czym piszesz. Przytoczyłem przykład, do którego ten zapis w regulaminie się odnosi i co???? Uważasz, że junior, który zajmie III miejsce z seniorami zamiast odejść z kwitkiem bo nie było konkurencji został pokrzywdzony???? Czepiasz się dla samego czepiania. Wszystkim nie da się dogodzić.

 

A musi być sztab?

Zrób sobie konkurs i ogarnij wszystko przez noc w 2 osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie jest normalne że kosztem juniora rozgrywasz seniorską kategorię .....

Kurna, kto jest ważniejszy na takich imprezach ?

Młody narybek który warto dopingować i pielęgnować aby robili coś więcej poza ślinieniem się do komórek, czy doświadczonych modelarzy dla których często to kolejy dypolom i kawałek blachy do kolekcji......

Nie wiem o czym piszesz. Przytoczyłem przykład, do którego ten zapis w regulaminie się odnosi i co???? Uważasz, że junior, który zajmie III miejsce z seniorami zamiast odejść z kwitkiem bo nie było konkurencji został pokrzywdzony???? Czepiasz się dla samego czepiania. Wszystkim nie da się dogodzić.

 

Uważam że spokojnie można wytypować dwa wyróżnienia z obu kategorii.

Nie , chciałem pozabierać z Wrocka modele młodszych modelarzy ale nie wpisują się w schemat regulaminu.............

 

 

A musi być sztab?

Zrób sobie konkurs i ogarnij wszystko przez noc w 2 osoby.

To po co się męczycie ?

A może po prostu przez resztę roku pokombinować więcej ludzi aby ogarnąć temat....

Ale nie ma sprawy, przypomnij to za rok przyjadę i pomogę ...jeśli znou Cię moje wpisy nie będą obrażać....

W tym roku sobie odpuszczamy, ze względu na regulamin .....

 

 

Tak czy siak powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co się męczycie?

Celem konkursu jest popularyzacja modelarstwa plastikowego , zainteresowań technicznych i historycznych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, promowanie aktywnej formy spędzania wolnego czasu oraz

chęć zainteresowania społeczeństwa lotnictwem i modelarstwem..................

Czyli dla Was

 

betonu spółdzielni

Też tak nie można mówić bo to w porządku ludzie i to dzięki nim mogą się te konkursy odbywać ale teraz niestety nie dostrzegli istoty problemu gdyż nie do końca orientują się w specyfice takich zawodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrianowro utaj nie chodzi o regulamin konkursu - taki był zawsze i wydaje mi się, że jest on ok. Tak jak Olek napisał jest to mały konkurs i w pełni się z nim zgadzam jeżeli chodzi o zapisy regulaminowe. Dodam, że byłem na każdym z tych konkursów i raczej nie spotkałem się z pretensjami do zapisów regulaminu. Problemem w tym konkretnym wypadku jest tylko i wyłącznie nowy zapis z opłatami, który niestety może mieć opłakane skutki dla frekwencji konkursowej. Ale to wydaje mi się, że opisałem w poprzednim poście. Więc Adrianowro mam do Ciebie prośbę zostaw regulamin w spokoju lub jeśli uważasz, że potrafisz napisać lepszy to pomóż/napisz a nie krytykuj. Tutaj teraz w tym wątku wszystko się rozbija o te nieszczęsne 10 złotych opłaty startowej a w zasadzie jej dokonania. Olek a może by wystawić jakieś KP czy inne potwierdzenie wpłaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety KP wg księgowości nie wchodzi w ogóle w rachubę i zmuszeni są właśnie z tego zrezygnować. Praktycznie nie widzę możliwości by wszyscy wyszli z tego zadowoleni. Jakakolwiek opcja generuje którejś ze stron poważny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba pozostaje niepobieranie opłat od startujących. Giełda zapłaci przelewem. W chwili obecnej mam kilka informacji, że niestety kilka osób już najprawdopodobniej nie przyjedzie. Olek a spółdzielnia MUSI pobierać opłatę startową?

Dorzucam jeszcze cytat jednego z modelarzy z facebooka:

"Chore teraz ktoś przyjedzie przytarga modele od kolegów bo tak się robi bo dzisiaj Ty a jutro ja poproszę o zabranie modeli na wystawę a tu dupa ,zabieraj się bo nie zapłacone." Niestety jest to prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olek a spółdzielnia MUSI pobierać opłatę startową?

Będę zmuszony jutro zapytać czy w zaistniałej sytuacji muszą.

 

Co do reszty to ja sobie doskonale z tego zdaję sprawę i cała ta sytuacja mnie wręcz przeraża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziękuję wszystkim którzy mnie powiadomili o opłatach. Co do opłaty to nie mam problemów ale że trzeba ją opłacić przelewam do 15.11.br. to jakieś nieporozumienie, za mało czasu. Ja zabieram modele od kilku modelarzy i z kilku modelarni (Koszęcin, Boronów, Woźniki, Piekary Śląskie, Lublińca, Tarnowskich Gór) i tak naprawdę to zawsze na ostatni moment wiem jakie modele i od kogo zabieram. O ile z seniorami i juniorami nie ma większego problemu to z młodzikami sytuacja wygląda całkiem inaczej. Wiem że nie macie kategorii wiekowej młodzik ale mi chodzi o tych najmłodszych modelarzy i ich prace. Nie wiem czy da się jednym przelewem ująć np. 25 modelarzy jak w moim przypadku? I jeszcze jedno jak sobie wyobrażacie wykonanie przelewu jak np. wszystkie koszty modelarni ponosi Dom Kultury gdzie księgowa jest raz na dwa tygodnie? Propozycja moja jest taka : zróbcie tak jak było do tej pory, czyli na miejscu lub zrezygnujcie z opłaty i ogłoście że od następnej edycji opłata będzie przelewem i po sprawie. Od kilku lat jestem u Was i teraz zastanawiam się czy zawitać u Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś napisał Spółdzielnia zabija ten konkurs-to prawda. Niech sobie wypłacą roczne premie ze szczególnym wskazaniem na dobrą zmianę w organizacji imprezy. Żal mi tylko chłopaków że muszą współpracować z takimi bossami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż myślałem że się wybiorę do Katowic na wasz konkurs wystawimy nasze modele, ufunduje nagrody i puchary i zrobie stoisko, ale dla mnie to co robi spółdzielnia?!?! CHORE!!!!! Proponuje niech sami fundują nagrody i zaczną handlować modelami, nie tędy droga. A tak apropo.....niech opublikują tą ustawe. Pozdrawiam Marek IBG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Wielka ochotę wybrać się do Katowic, ale jak czytam jaki cyrk tworzą władze spółdzielni, zaczynam się zastanawiać czy pojadę. Oczywiście zrobienie przelewu to żaden kłopot, bardziej chodzi mi o podejście włodarzy spoldzielni, które swoim zachowaniem pokazują zatrzymanie się w czasach komuny. Porównanie może i mocne, ale w większości spółdzielni mieszkaniowych tak to właśnie wygląda. Zarząd ma klapki na oczach, petent jest często traktowany jak zło konieczne, ale premie uznaniowe wypłacają sobie bardzo chętnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem plany co do konkursu, ale jak zobaczyłem w jaki sposób mam uiścić opłatę startową to moje plany się zmieniły. Tak samo jak większość zabrałbym modele kolegów więc co miałbym potem zrobić? Zostawić w kartonie w samochodzie bo nie zapłacili wcześniej?

Pytanie, które proszę zadać w spółdzielni: Co w przypadku gdy zgłosiłem się do konkursu, uiściłem opłatę, ale niestety z powodu różnych spraw (np choroby) nie mogę przybyć, czy opłata zostanie zwrócona? Na wielu konkursach pobiera się opłaty, ale jeżeli się nie stawię, nie ma moich modeli to nie płacę.

 

Jeszcze odniosę się do tego co przeczytałem, a przeczytałem, że zarząd spółdzielni nie orientuje się w specyfice takich zawodów.

Olku, ale to jest twoja rola w tym aby im to nakreślić. Organizatorem jest spółdzielnia mieszkaniowa, tylko jak mniemam jedyną osobą zaangażowaną bezpośrednio w organizację jesteś Ty, a nie żaden prezes, pani księgowa itp. To Ciebie będą chwalić lub ganić, nikogo innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olek, wtrącę tylko jako organizator Przeglądu Modelarskiegi w Bielsku-Białej. Nie łącz młodzików z seniorami. Jeśli nawet dzieciak w danej kategorii wystawi tylko jeden model, to daj mu nagrodę za udział. Jeszcze jedno pytanie : wystarczy jak przelew pójdzie 15go ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w przypadku gdy zgłosiłem się do konkursu, uiściłem opłatę, ale niestety z powodu różnych spraw (np choroby) nie mogę przybyć, czy opłata zostanie zwrócona? Na wielu konkursach pobiera się opłaty, ale jeżeli się nie stawię, nie ma moich modeli to nie płacę.

 

Oczywiście, że w takim przypadku opłata zostanie zwrócona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że nie będzie stanowiło to problemu jeżeli za wszystkich juniorów wpłacę opłatę na jednym przelewie podając ich imiona i nazwiska w tytule ? ;

My seniorzy puścimy sobie opłaty oddzielnymi przelewami;

 

chciałbym Olku jeszcze raz dopytać o młodzików czy oni są zwolnieni z opłat?, czy w ogóle nie są klasyfikowani? czy po prosu sa traktowani jak juniorzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Serdecznie zapraszam na wyprzedaż oryginalnych figurek historycznych i fantasy. Zbiór liczy ponad 200 szt. Każdy "figurkowiec" znajdzie coś dla siebie. Jeszcze raz serdecznie zapraszam i do zobaczenia w Katowicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.