Skocz do zawartości

Hawker Tempest Mk.V 1/32 Special Hobby


Artur D.

Rekomendowane odpowiedzi

Jest moc. Kolejny fantastycznie wykonany model, chociaż Mustang chyba bardziej do mnie przemawiał. Bez wazeliny przyznaję że Twoje prace oprócz wspaniałych wrażeń estetycznych, mocno mobilizują mnie do doskonalenia warsztatu. A propos, udzielasz może korepetycji? Ha ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę świetny model! Od czubka anteny, aż po podstawkę. Podoba mi się, że nie jest "sterylna" jak np moja z Triumphem. No i ten trik z malowaniem transparentnymi warstwami W miarę możliwości postaram się go zastosować w swoich mikrusach.

 

Gratuluję pięknego modelu w kolekcji i zasłużonej fotki admina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwag do zestawu: Wczesne Tempesty miały raczej pięciootworową felgę. SH to przeoczyło.

Ale raczej tylko, są fotki na których widać czterootworową felgę, możliwe że wymieniali w dywizjonach

. A propos, udzielasz może korepetycji? Ha ha

Za cienki jestem na to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwag do zestawu: Wczesne Tempesty miały raczej pięciootworową felgę. SH to przeoczyło.

Ale raczej tylko, są fotki na których widać czterootworową felgę, możliwe że wymieniali w dywizjonach

 

Z fabryki wyszedł na pewno z kołami takimi jak w Typhoon, bo to samolot pierwszej serii. Czy przed tragicznym końcem kariery w jednostce była potrzeba wymiany kół?

Jakby co to Barracuda Studios robi fajne kółka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej masz Tempesta JN751, a więc o numer niższy niż "mój"

Zobacz jakie ma koła

tempest_1.jpg

fotka pochodzi z galerii

viewtopic.php?t=24955

 

 

Pewnie pomyślisz, że nie umiem liczyć , ale to jest felga z pięcioma otworami. Policzyłem na zdjęciu o lepszej jakości.

Jednak nawet na słabym zdjęciu widać różnicę w średnicy. Nowa felga była wyraźnie większa.

 

http://i.imgur.com/xlgZ868.jpg

xlgZ868.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, moja wina źle spojrzałem, masz mnie. Ale jednocześnie pisałeś wcześniej ze SH pomineło ta koło, popatrzyłem w pozostałości po modelu i jest tam koło z felga pięcioma otworami, ale nienaturalnie duże, jakby nie w skali.

Przepraszam za bronienie swojej teorii, popełniłem błąd, ale mi go chyba wybaczycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, moja wina źle spojrzałem, masz mnie. Ale jednocześnie pisałeś wcześniej ze SH pomineło ta koło, popatrzyłem w pozostałości po modelu i jest tam koło z felga pięcioma otworami, ale nienaturalnie duże, jakby nie w skali.

Przepraszam za bronienie swojej teorii, popełniłem błąd, ale mi go chyba wybaczycie

 

Nie masz za co przepraszać, zwykle człowiek jest omylną maszyną. Mam nadzieję, że nie popsułem Ci humoru i nie wyrzucisz swojego Tempesta do kosza z powodu braku jednego otworu w feldze.

Sam zresztą przez dłuższą chwilę czułem się przekonany, że na zamieszczonych przez Ciebie zdjęciach jest rzeczywiście nowsza felga, ale potem zajrzałem do książek, znalazłem lepsze zdjęcie i wyszło, że jednak nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.