Skocz do zawartości

F-101 B Voodoo 1/72 Revell


19robi88

Rekomendowane odpowiedzi

Panele na burtach cienkim pedzelkiem, i najlepiej dobrą akrylową farbą, osobiście preferuje Vallejo. Więcej się napierdzielisz i naklniesz maskując i tryskając aero niż to warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gunze C się w ogóle praktycznie nie da malować pędzlem, H też dość średnio. Do pędzla zdecydowanie najlepiej Vallejo, chociaż niezłe efekty można też uzyskać Pactrami (których nienawidzą ludzie malujący aerografem ), Model Masterami i od biedy też farbami Tamiyi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem styczności z vallejo, maluje się nimi pędzlem bez rozcieńczania czy trzeba rozcieńczać mówię tu o jakiś małych elementach oczywiście ?? jeśli trzeba rozcieńczać to czym jakiś dedykowany rozcieńczalnik ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało czasu ostatnio było na modelowanie ale cockpit skończyłem pierwszy raz zastosowałem technikę suchego pędzla jednak nie miałem odpowiedniej farby bo po pierwsze akrylowa a z tego co teraz czytam to olejna jest lepsza bo nie wysycha tak odrazu a po drugie robiłem biała farba a srebrna chyba była by lepsza no ale wyszło jak wyszło oceńcie sami, sorry za jakosc fotek ale robione telefonem

 

Lbqe1Fo.jpg

QWTZJ8N.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

solo a jakiej farby używasz do suchego pędzla chodzi mi dokładnie o firmę itp.?? bo ja próbowałem gunze c biała to była masakra bo zasychała i się takie nitki robiły miałem tamyia x 11 acrylowa to znowu pyliła i pełno tego srebrnego proszku było dobrze ze próbowałem na boku najpierw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja maluję Gunze, więc raczej do suchego pędzla nie używam innych farb Gunze, bo by mi to rozpuszczało farbę na modelu (o ile na pędzelku miałbym Gunze rozcieńczoną).

Ale są wyjątki.

Do niedawna do takich metalicznych otarć jak w kabinie używałem - o ironio - Gunze SM07, tylko że bez żadnego rozcieńczalnika.

Metalizer fenomenalny do pędzla (maluję nim wszelkie tłoki, metalowe pitoty etc.), tylko że kupienie go graniczy z cudem.

Dlatego też dobre do suchego pędzla są Vallejo Model Color oraz metalizery Mastera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to muszę przetestować jakieś inne farbki pod suchy pędzel, malowałem tu panele boczne vallejo jak koledzy radzili i spoko nawet się maluje nimi pędzlem

 

A jakiś konkretny ten model master mógł by mi ktoś polecić bo jest sporo tego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przy sklejaniu połówek kadłuba trzeba wkleić przednia komorę podwozia i dopiero jak mamy sklejony kadłub od spodu wkładamy kokpit mega głupota jak dla mnie tym bardziej ze miałem żywice a nie zestawowy kokpit. Oczywiście wklejając komorę podwozia żywiczny kokpit nie pasował i zaczęły się schody szlifowanie przerabianie itp. no ale jakoś udało się to wszystko upchnac, myslałem ze teraz to juz z górki ale nie wiatrochron zywiczny pavli to jakieś nieporozumienie za mały i kijowo odlany zaś zestawowy revella duzo za duzy wiec przerobiłem zestawowy i jako tako pasuje dodałem blaszki z inego zestawu dotne jeszcze film i bedzie git

 

na surowo przed umalowaniem :

 

aE3OLtr.jpg

 

a tak to wyglada na swoim miejscu

 

8RcU7GO.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ja tego jeszcze nie przykleiłem tylko przyłożyłem na zdjęciu na sucho, umalowałem na prawidłowy kolor czyli czarno i miałem dziś przyklejać ale kolega Mikele wyłapał moje niedopatrzenie i błąd polegający na przyklejeniu celownika odwrotnie niż powinien być ale dam rade to poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie ma problemu żeby to jeszcze pomalować.

Ja tak z reguły to maluję najpierw całą kabinę (wannę i boczne burty), potem właśnie osłonę, ranty kabiny i gdy to wszystko jest już finalnie pomalowane i weatheringowane, to wtedy przyklejam wiatrochron/owiewkę, jak bez owiewki to maskuję dokładnie całą kabinę. I w zasadzie to tak zostaje prawie do końca prac nad modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

żeby nie było ze nic się nie dzieje w miarę wszystkie większe elementy typu skrzydła itp sklejone, zaszpachlowane szczeliny poszedł podkład i wyszło trochę poprawek do zrobienia

 

UDaTDFx.jpg

 

wiem wiem słaba jakość fotek nic nie poradzę ze taki mam telefon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle przyklejony celownik został poprawiony czy obrócony o 180 stopni i dostał szybkę :

 

pCZs4VX.jpg

 

no i popracowałem nad dyszami 3 odcienie alclada i pudry tamki czy wyszło według oryginału ciężko powiedzieć bo przeglądając fotki rożnie te dysze były przepalone jedne całe srebrne inne prawie całe czarne ja zrobiłem coś pomiędzy

 

6e61eBH.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.