Skocz do zawartości

F-101 B Voodoo 1/72 Revell


19robi88

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo ładny Ci wyszedł ten preshading, taki nie za mocny, nie za słaby.

Zdecydowanie możesz pokusić się o lekkie rozjaśnienie paneli, ale nie za mocno, żeby łaciaty nie wyszedł.

Na większych panelach możesz spróbować zróżnicować powierzchnię marmurkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

delikatny marmurek jest teraz tylko nie udało mi się uchwycić tego telefonem dlatego boje się ze jak będę rozjaśniał to mogę zrobić gorzej niż jest teraz i zrobię łaty, pyzatym lakier jest trochę jaśniejszy niż na foto bardziej kolorystycznie jak fotka oryginału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

delikatnie ścieniowałem panele bazowym kolorem z dodatkiem bieli ie wiem czy widać jakąś różnice na foto ciężko to uchwycić telefonem, nie chciałem tez przesadzić bo voodoo raczej nie były jakoś bardzo przebarwione raczej lakier był w dobrym stanie.

tak to wygląda praktycznie gotowe do położenia połysku pod kalki

 

fwfltHg.jpg

 

spód :

 

0Nr9Y2K.jpg

 

no i prawie cała drobnica gotowa do lakierowania brakuje tylko kurki pitota, kół i dwóch siłowników podwozia :

 

zWXxYWM.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadząc po fotkach w necie i instrukcjach jakie mam tak to wyglądało to jest dość duzy samolot

 

Wersja F-101B (480 egzemplarzy) była dwumiejscowym myśliwcem uzbrojonym w dwa niekierowane pociski rakietowe z głowicą atomową AIR-2 (MB-1) Genie w wewnętrznej komorze na uzbrojenie oraz 2 naprowadzane na podczerwień rakiety AIM-4 Falcon.

 

zródło wikipedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta płyta w rzeczywistosci jest obracana o 360 stopni i z drugiej strony sa rakiety AIM-4 Falcon tylko ze u mnie jakoś się to nie chciało całkiem obracać gdzieś zaczepiał ( chyba wina za dużego kokpitu pavli) i skleiłem nieruchomo, wiec takie szpary są rzeczywiscie w oryginale

 

o tak to sie obraca po dwie rakiety po obu stronach

WeaponsDoor1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kalkomania połozona nie obyło sie bez problemów (grube kalki nie chciały siadac) ale nie ma bardzo tragedii fotki jak zwykle słabej jakosci :

 

mzUhJ0N.jpg

 

kflxjlp.jpg

 

KfsoEv5.jpg

 

no i pozostaje zrobić Washa no i jakieś brudzenie którego nigdy nie robiłem i jestem zielony w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i model skończony pierwszy raz robiłem brudzenie i chyba wyszło średnio narazie takie foto poglądowe postaram się zrobić galerie z jakimiś lepszymi fotkami bo narazie mam z tym problem głównie to widna telefonu muszę jakiś aparat skołować :

 

mLaxv16.jpg

 

ogólnie model jest bardziej ubrudzony jakoś czysty na foto wyszedł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model. Mam nadzieję, że mój będzie chociaż w połowie tak dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za mile komentarze jest to zdecydowanie mój najlepszy model jaki skleilem choć popełniłem kilka błędów i patrząc na pracę innych na forum to jest to co najwyżej przeciętny model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.