Skocz do zawartości

Mercedesy lub Japonia nowe nabytki i budowa


model11

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Te 2 rakiety które planujesz włożyć to jak w agro-tunningu jakimś

 

Komentarz z Twojego warsztatu: "Stylistycznie zupełnie nie mój gust. Kalka na klapce wlewu paliwa pasuje bardziej do hondy parkującej pod remizą w sobotni wieczór, ale w sumie czemu ktoś miałby nie parkować tam r34"

 

Coś cię ciągnie do tego agro-tuningu i jeszcze chcesz innch na swoją szalę przesunąć. Nie ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czołem. Wziąłem się za malowanie modelu i na pierwszy ogień poszła maska gdyby w razie czego coś poszło nie tak... no i poszło...

 

Farba czerwona to Tamiya TS-86 połysk, podkład Tamiya surfacer. Wszystko było ładnie póki nie zacząłem kłaść bezbarwnego...

 

Po położeniu pierwszej warstwy bezbarwnego pojawiły się sznyty - pewnie te po tarciu ale była druga warstwa podkładu przed farbą...

 

Co się stało tak naprawdę?? Lakier bezbarwny to samochodówka bo taki był na warsztacie, nie modelarski. http://allegro.pl/spraila-lakier-500-ml-bezbarwny-akryl-i5759230889.html

 

IMAG0766j_axaaxea.jpg

 

IMAG0765j_axaaxeq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cześć, ile warstw bezbarwnego kłaść? Możliwe, że wżery od lakieru które widać powyżej są spowodowane rodzajem lakieru 2k? Teraz kupiłem Troton 1k, będzie lepiej?

 

PS. Przy okazji mam do sprzedania modelik Tamiya 14090 Suzuki Hayabusa - 90zł. Cena nowego 120 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po położeniu klaru jest d***pa.. Dokładnie ta sama sytuacja co wcześniej.

 

Tym razem lakier 1k Troton w sprayu. Na czerwony TS-86 Tamiya chyba 3 cienkie warstwy poszedł Troton 3 warstwy. Już po pryśnięciu pierwszej lakier zaczął wżerać czerwoną farbę aż do podkładu co widać na załączonych zdjęciach. Każda kolejna warstwa jeszcze bardziej pogłębiała problem. Poza tym lakier się bardzo ładnie rozlewał i mokra powłoka wyglądała idealnie gładko i super świeciła. Po wyschnięciu lakier w zasadzie wsiąknął w farbę i podkład...

 

Proszę o pomoc o co chodzi.. Jeden z kolegów lakieruje tylko Trotonem i karoserie wychodzą pierwsza klasa.

 

Tak wyglądał na mokro

IMAG0789j_anenqee.jpg

 

A tu już syf się robi..

 

IMAG0792j_anenqea.jpg

 

IMAG0793j_anenqeq.jpg

 

IMAG0795j_anenqwp.jpg

 

Oczywiście na wszystkich kantach, liniach farba zjedzona i wylazł podkład..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jesteś pewny lakieru, to pierwsza warstwa to musi być ledwo mgiełka, dzięki temu prawdopodobieństwo efektu na zdjęciach idzie do minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem ten sposób na małym elemencie. Efekt został zminimalizowany ale nie ustąpił całkowicie. Z tym lakierem byłem spokojniejszy bo był polecony do tej roboty. Widzę że dupa jest. Szkoda mi tego modelu i pieniędzy na kolejny skoro tutaj nie wychodzi to co bym chciał. Chyba będę zmywał całość.

 

Mam w garażu DOT-a ale już widziałem jak zdeformował plastik u niektórych kolegów, teraz może spróbuję wymyć w Cleanlux-ie. Chyba, że znasz jeszcze inne tańsze i skuteczne sposoby zdjęcia farby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tylko Cleanluxa do zmywania farby, chyba, że mam jakiś dziki lakier, co go nie rusza, to jeszcze lekko wacikiem przecieram rozcieńczalnikiem do akryli Wamodu, żeby naruszyć strukturę lakieru. Potem schodzi idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coż pracy mam w takim razie sporo. Potraktuję go do końca jako model eksperymentalny i zmyję to, do skutku aby kolejny model wyszedł dobrze. Podkład zużyję ten co mam chyba jeszcze, tanie zabawki to nie są ;) następny może będę potrzebował w słoiku do aero, zobaczymy co los przyniesie.

 

Póki co chętnie bym kupił jakaś farbę TS-xx Bo czerwoną wypryskałem prawie całą na kastę, poprawki i podwozie więc mi nie starczy na drugi raz. Jak Wam coś zalega to chętnie kupię o ile taniej wyjdzie niż w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witajcie, mazdę skończyłem ale nie ma się czym chwalić. Stała się modelem eksperymentalnym w trakcie budowy napotkałem na kilka problemów i proszę Was o pomoc.. mianowicie:

 

1) Farbami Tamiya nie da rady malować pędzlem.. Próbowałem pomalować uszczelki tragedia, za rzadka. Co zastosować do pędzla?? Przychodzi mi do głowy Vallejo ale nie jestem pewny?? Myślałem, że załatwię malunki z aero i pędzlem jednym rodzajem i firmą :/

2) Jakie kolory zakupić "uniwersalne" których najczęściej używacie przy modelach cywilnych

3) Jaki chrom kupić - mam w głowie tylko Alclad?

4) Trudno było mi zamaskować obszar dookoła uszczelek taśmą Tamiya - czy warto zakupić tę do wyklejania krzywizn czy wyrzucona kasa?

5) Jaką dyszę możecie polecić do cywili 1/24 używam 0,5 mam wrażenie że jest za duża

6) Rozcieńczałem Tamiya 1:1 z Living thinnerem - czy nie za bardzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4) Trudno było mi zamaskować obszar dookoła uszczelek taśmą Tamiya - czy warto zakupić tę do wyklejania krzywizn czy wyrzucona kasa?

Nie wiem jak uzywales tamiya ze ci sie nie udalo ale ja biore ta szeroka tamiye, naklejam dluzszy kawalek na pudelko od plyty cd , nastepnie biore linial i ostry noz lub skalpel i rozcinam ten szeroki pas tasmy na paseczki o szerokosci 1-3mm . Takie latwiej sie formuje na zaokragleniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, po kolei

Ad1 polecam do malowania malych elementow pedzelkiem rozcienczony 2:1 revell emalie

Ad2 zero paints

Ad3 do chromowania polecam proszki, mig albo C1 metalizer

Ad4 warto kupic

Ad5 uzywam HS 0,15 jest doskonala; 0,5 mozna pomalowac drzwi w domu :-)))

Ad6 1:1 jest ok, tez tak robie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad5 uzywam HS 0,15 jest doskonala; 0,5 mozna pomalowac drzwi w domu :-)))

 

Do cywili? nie wyobrażam sobie wylać 0,15 bezbarwnego... Od kilku lat używam tylko 0,5, chociaż fakt, że w chinolu to może jest mniej sprawny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad5 uzywam HS 0,15 jest doskonala; 0,5 mozna pomalowac drzwi w domu :-)))

 

Do cywili? nie wyobrażam sobie wylać 0,15 bezbarwnego... Od kilku lat używam tylko 0,5, chociaż fakt, że w chinolu to może jest mniej sprawny?

 

No ja używam chinola zresztą z Twojego polecenia takiego jakim się posługiwałeś. Nieee 0,15 to nie da rady tego pomalować za małe.. Ale przy 0,5 miałem wrażenie że słabo kryje mimo że rozcieńczone było 1:1 a to podobno dobrze. Ale to pewnie kwestia wprawy - to był pierwszy model malowany aero, następny będzie lepszy.

 

Zakupiłem teraz na próbę te 100ml duponta z allegro i zobaczymy jak to się "robi". Mazda została potraktowana bezbarwnym sprayem od Mr Hobby ale jakoś jego błysk mnie nie powalił.. być może dlatego że:

 

- jedną stronę po wyschnięciu pociągnąłem najtańszą pastą Tempo do mabłyszczania :P

- drugę stronę przetrałem papierem 3 tys i na to Tempo lekko ścierna i później błyszcząca - też średni wyszło, zostały rysy więc rozumiem że pasta do d**

 

Teraz się przymierzam do past Menzerna (będzie też do wozu 1:1) z polecenia kolegi po fachu od nas z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę używam 0,15mm do cywili w skali 1/16. Kilka warstw w zaleznosci od modelu. Probowalem 0,4mm ale idzie tego wowczas mnostwo i nie wiem czy potrzebnie. Lakier clear zero paints bardzo ladnie sie wylewa i jak stwardnieje po 3-4 dniach do polerowania gotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mazdę skończyłem ale nie ma się czym chwalić. Stała się modelem eksperymentalnym w trakcie budowy napotkałem na kilka problemów i proszę Was o pomoc.. mianowicie:

 

1) Farbami Tamiya nie da rady malować pędzlem.. Próbowałem pomalować uszczelki tragedia, za rzadka. Co zastosować do pędzla?? Przychodzi mi do głowy Vallejo ale nie jestem pewny?? Myślałem, że załatwię malunki z aero i pędzlem jednym rodzajem i firmą :/

2) Jakie kolory zakupić "uniwersalne" których najczęściej używacie przy modelach cywilnych

3) Jaki chrom kupić - mam w głowie tylko Alclad?

4) Trudno było mi zamaskować obszar dookoła uszczelek taśmą Tamiya - czy warto zakupić tę do wyklejania krzywizn czy wyrzucona kasa?

5) Jaką dyszę możecie polecić do cywili 1/24 używam 0,5 mam wrażenie że jest za duża

6) Rozcieńczałem Tamiya 1:1 z Living thinnerem - czy nie za bardzo?

 

2. Flat aluminium, czarny półmat, czarny mat, czarny połysk, czerwony i pomarańczowy clear.

3. Zależy do czego. Alternatywy: Molotow Liquid Chrome - fenomenalny marker, np do uszczelek. Podobno można go wlać do aero - nie testowałem. Folia BMF chrom - folia do uszczelek, odbłyśników lamp - mam i polecam. Spazstix - u nas w kraju mało znany, nie wiem czy można gdzieś kupić poza USA (eBay). C1 Metalizer/Kosutte Gin San - proszek do metalizowania, łatwy w użyciu, do wcierania w czarną błyszczącą powierzchnię. Wrzuć nazwę w google to zobaczysz efekty.

4. Możesz tasmą zakleić całą powierzchnię tj. uszczelka, miejsce nad i pod. Wykałaczkę 'prowadzisz' przez taśmę i potem w tym zagłębieniu wycinasz skalpelem (ważne, żeby to robić równo i najlepiej jednym ruchem, jest ryzyko wyjechania na kastę...)

5. Ja mam 0,35 i wg mnie jest idealna i 'uniwersalna'.

6. Ja tak robię i nie miałem problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.