Jump to content

Problem z farbami Tamyi

4slonie
 Share

Recommended Posts

Witam, piszę z prośbą o pomoc. Próbuję malować farbami Tamyi (akryle) ale wychodzi mi coś takiego jak na zdjęciu zamieszczonym poniżej, tzn bardzo dużo kropek wokół głównego strumienia farby. Maluję pseudoiwatą, na ciśnieniach 1-2 bar, rozcieńczam (x20a) w proporcjach od 1:1 do 1:3 (f:r). Wiecie może w czym tkwi problem?

P9280002_zpsrbvy6d48.jpg

Duże ciśnienie też nie pomaga. Patrząc na Twoje zdjęcie wydaje mi się, że to głównie wina za dużego ciśnienia powietrza. Tak, jak cooper napisał rozcieńcz farbę mocno, zmniejsz ciśnienie za kompresorem do ok 1bara i poniżej i jeśli masz w aerografie pokrętło do regulacji skoku iglicy skręć ją ograniczając ruch spustu do tyłu.

Myślę, że to może być problem z iglicą, wydaje mi się krzywa. Jestem w trakcie czyszczenia aerografu, będę dalej próbował jutro na innych iglicach. Jako, że jest to pseudoiwata to podejrzewam też źle scentrowaną dyszę. Zobaczymy jutro

Przy małych ciśnieniach poniżej jednego bara "dusi się", a przy rozcieńczeniu 1:3 to już się leje. Ale rozcieńczałem tak bo myślałem, że za mało x20a dodawałem.

• 4 months later...

koledzy pytanie aby nie zakładać tematu. Też malują pseudo iwatą i Tamiya

Jak naciskam spust powietrza to lekko pluje i później już jest ok. Każde kolejne naciśniecie samego powietrza to lekkie plucie. Robie tak ze naciskam powietrze obok modelu i pozniej lece dalej malowanie. ale zaczyna mnie to irytowac, jakie sugestie? Maluje 1,2 bara AS 186 kompresor z butla.

koledzy pytanie aby nie zakładać tematu. Też malują pseudo iwatą i Tamiya

Jak naciskam spust powietrza to lekko pluje i później już jest ok. Każde kolejne naciśniecie samego powietrza to lekkie plucie. Robie tak ze naciskam powietrze obok modelu i pozniej lece dalej malowanie. ale zaczyna mnie to irytowac, jakie sugestie? Maluje 1,2 bara AS 186 kompresor z butla.

Pamiętaj o kolejności: puszczasz powietrze, potem farbę, zamykasz farbę, zamykasz powietrze. Jeżeli zrobisz odwrotnie, to odrobina farby, która zostanie w dyszy może powodować efekt jaki opisałeś.