Skocz do zawartości

Akryle vallejo i emalie revella


Lulek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Dopiero zaczynam przygode z modelarstwem i patrzac w przod po przeczytaniu roznych tematow na innych forach stwierdzilem ze nie warto pchac sie dalej w emalie revella skoro kiedys i tak dorobie sie aerografu dlatego chce juz teraz przejsc na farby akrylowe vallejo i stad moje pytanie bo chce zamowic nowy model z tym ze mniejsza polowe farb juz mam z revella a reszte chce dokupic vallejo i czy model malujac na przemian akrylem i emalia wyjdzie normalnie ? Czy beda jakies zauwazlne roznice ? Nie jestem pewny czy to dobry pomysl dlatego licze na Wasza pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Dopiero zaczynam przygode z modelarstwem i patrzac w przod po przeczytaniu roznych tematow na innych forach stwierdzilem ze nie warto pchac sie dalej w emalie revella skoro kiedys i tak dorobie sie aerografu dlatego chce juz teraz przejsc na farby akrylowe vallejo i stad moje pytanie bo chce zamowic nowy model z tym ze mniejsza polowe farb juz mam z revella a reszte chce dokupic vallejo i czy model malujac na przemian akrylem i emalia wyjdzie normalnie ? Czy beda jakies zauwazlne roznice ? Nie jestem pewny czy to dobry pomysl dlatego licze na Wasza pomoc. Pozdrawiam

Co to za bełkot ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milczący, Lulek nie ma jeszcze aerografu i chce malować pędzlem. Gunze i Tamiya to zły pomysł w takim przypadku.

 

Lulek - Vallejo są świetne do pędzla, ale do aerografu już nie bardzo. Musisz zdecydować, czy chcesz farby do areo, czy do pędzla. Do aero świetne są Gunze i Tamiya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Dopiero zaczynam przygode z modelarstwem i patrzac w przod po przeczytaniu roznych tematow na innych forach stwierdzilem ze nie warto pchac sie dalej w emalie revella skoro kiedys i tak dorobie sie aerografu dlatego chce juz teraz przejsc na farby akrylowe vallejo i stad moje pytanie bo chce zamowic nowy model z tym ze mniejsza polowe farb juz mam z revella a reszte chce dokupic vallejo i czy model malujac na przemian akrylem i emalia wyjdzie normalnie ? Czy beda jakies zauwazlne roznice ? Nie jestem pewny czy to dobry pomysl dlatego licze na Wasza pomoc. Pozdrawiam

Co to za bełkot ?

Ty lepiej nie krytykój innych, popatrz na te swoje ,,motta", które ewidentnie świadczą o twoim poziomie inteligencji.

Wracając do tematu, akryle Vallejo podobno nadają się jedynie do detali, na dużych powierzchniach wysiadają. Emalie Revella całkiem niezłe, sam malowałem nimi trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty lepiej nie krytykój innych,

A ty nie używaj słów, których nie potrafisz nawet poprawnie napisać.

Z komórki pisałem, a wiadomo jak z tym jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czy model malujac na przemian akrylem i emalia wyjdzie normalnie ? ...

Tyle wypowiedzi, a jeszcze nikt nie odpowiedział autorowi pytania.

Tak, możesz naprzemiennie malować emaliami Revella i akrylami wodorozcieńczalnymi. Nic się nie stanie. Ale pamiętaj, to mają być akryle wodorozcieńczalne. Bo np. Gunze typu "C" to też farba akrylowa - ale tzw. celulozowa i jej nie można dawać na olejną. A jeśli już byś musiał to między nie trzeba dać przekładkę z sidoluxu.

Do akryli wodorozcieńczalnych (tych co ja znam) należą m.in.: Vallejo, Pactra, Italeri, Revell, ModelMaster, Humbrol, Bilmodel. Przy czym każda z tych firm poza Pactrą i Vallejo robi również farby olejne lub celulozowe (Bilmodel), więc musisz patrzeć co kupujesz.

 

Kolega Solo radził Ci kupić aero, więc ja proponuję na początek kupować Pactry - szybciej odłożysz na aero, a Pactry przydadzą Ci się potem do drobiazgów malowanych pędzlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy model malujac na przemian akrylem i emalia wyjdzie normalnie ?

Jeśli farba dobrze wyschnie będzie normalnie.

Dobrze jest mieć jednego rodzaju. Akryle lub emaile. Myślisz przyszłościowo to najlepiej same akryle. Do aerografu vallejo "AIR MODEL" nadają się bezpośrednio do lania aerografu.

 

Panowie "Kapitanowie" takie sprzeczki do niczego dobrego nie prowadzą. Ostatnio straciliśmy kilku użytkowników tego forum przez głupie rozmowy. Dzielcie się tym co jest najcenniejsze na tym forum. Czyli wiedzą modelarską i swoimi pracami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy model malujac na przemian akrylem i emalia wyjdzie normalnie ?

Jeśli farba dobrze wyschnie będzie normalnie.

Dobrze jest mieć jednego rodzaju. Akryle lub emaile. Myślisz przyszłościowo to najlepiej same akryle. Do aerografu vallejo "AIR MODEL" nadają się bezpośrednio do lania aerografu.

 

Panowie "Kapitanowie" takie sprzeczki do niczego dobrego nie prowadzą. Ostatnio straciliśmy kilku użytkowników tego forum przez głupie rozmowy. Dzielcie się tym co jest najcenniejsze na tym forum. Czyli wiedzą modelarską i swoimi pracami.

A przyglądałem się temu wątkowi i byłem ciekaw czy w końcu ktoś napisze ,,Stop sprzeczek i modele kleić''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.