Skocz do zawartości

T-90 1:72 Zvezda


Mikele

Rekomendowane odpowiedzi

Model zasadniczo z pudła z kilkoma detalami dorobionymi samodzielnie. Malowany Gunze C, washowany Promodeller Dark Dirt, na to oleje dla artystów, pigmenty MIG i cztery rodzaje błota (Wet i Dry Mud MIGa mieszane z pigmentami).

 

DSC_0726_zps5ptp5yxw.jpg

DSC_0727_zpsozdux8we.jpg

DSC_0728_zpspwquirer.jpg

DSC_0729_zpsmdkyiypy.jpg

DSC_0730_zpsc8l0ivpo.jpg

DSC_0731_zps38bog3xm.jpg

DSC_0732_zpsyxjbmqez.jpg

DSC_0733_zpsiuioeq8l.jpg

DSC_0734_zpsm0eccahn.jpg

DSC_0735_zpsppnmjlbw.jpg

DSC_0736_zpswjys7oag.jpg

DSC_0737_zpsvnqxr3r0.jpg

 

I jeszcze wygląd po malarni a przed poligonem.

DSC_0725a_zpsrtpszf6q.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyśliłem sobie,że ma być pokryty starym, zaschniętym błotem i na to świeże mokre. Jedno i drugie robiłem korzystając z Dry Earth i Wet Ground MIGa.

A.MIG-1750.jpg-wet-ground-.jpg

 

Szare, suche błoto to Dry Earth mieszane z szarym pigmentem, a to czarne (w założeniu mokre, świeże błoto) to Wet Ground mieszany z czarnym pigmentem. Rozdmuchiwałem je po powierzchni aerografem ale wyszłą z tego jednolita maź bez faktury. Na kołach miało być tylko mokre błoto, więc dodatkowo koła pokryłem lakierem błyszczącym. Efekt rzeczywiście nieciekawy i będą poprawki.

 

Jak ktoś ma sugestie na ładne błoto w 1:72 to chętnie przygarnę trochę wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kończe właśnie składać tego teciaka, jestem pod dużym wrażeniem detalu i spasowania (te kołeczki zcięte na końcach, idealnie pozycjonujące detale to mistrzostwo).

Ładny malunek, podasz nry kolorków?

 

Kapitalne model wyszedł (no gdyby nie wspomniane błotko).

 

 

pozdrawiam

ww

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błoto już zmyte

 

DSC_0739_zpsqj9vemmc.jpg

DSC_0740_zpsdqyg9bcc.jpg

 

Będę podchodził do tematu błota tak długo, aż wyjdzie

 

Jak mi takie coś wyjdzie to byłbym ukontentowany

061215_siria_t-90_vs_tow__1_.jpg

 

Kolory to Gunze C i H (w jednym przypadku). Zielony C122 RLM82, pzarny to mieszanka TC12 NATO Black i C40 German Gray a piaskowy to H79 Sandy Yellow mieszany z C318 Radome.

 

Przy okazji, prośba do administracji o przeniesienie tego falstartu do działu warsztatowego a ja się idę dokształcać z błota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLO, bazylms - powiem szczerze, że mi taki okurzony też się podoba, ale błoto w tym momencie to już kwestia honoru Albo ja, albo ono

 

Podejście drugie:

 

DSC_0741_zpsxy3tj1gq.jpg

DSC_0742_zpsotgspuvx.jpg

DSC_0743_zpspda9we49.jpg

DSC_0744_zpschtyrh5d.jpg

 

Przy okazji przykleiłem antenę, o której wcześniej zapomniałem, i na zdjęciach zauważyłem, że rura z wyposażeniem do nurkowania jest odłamana i trzeba ją dokleić, czyszczenie z włosków po wacikach to odrębny temat.

 

Jak błotko? Ładne, nieładne? Do galerii z nim, czy jeszcze nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, jak za gęste, jak to się rozlało prawie jak wash wewnątrz obręczy? Z zewnętrznej strony bandaża i po bokach będę usuwał, ale poczekam aż wyschnie, bo teraz płatami odpadało przy próbie ruszenia. A jak będzie lipa, to znów zmyję. Nie ma lekko w siedem-dwójce

 

A kapsle domaluję, podziękował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.