Skocz do zawartości

Fiat 126p + Niewiadów N126 - DeAgostini - 1:8


DarkWing

Rekomendowane odpowiedzi

Minęły prawie dwa miesiące, czas więc na aktualizację

 

Na początek - wnętrze dostało fotel pasażera

ew4QhX8.jpg

 

Deska rozdzielcza

gzsE9eW.jpg

 

Popielniczka otwierana, w spryskiwaczu ( to ten okrągły gumowy przycisk - jeśli ktoś nie wie gdzie w Maluchu był spryskiwacz szyb) zamontowany jest przełącznik - jeszcze nie wiem co będzie uruchamiał... Pierwszy z przełączników na desce jest niezaślepiony, tam też ma być przełącznik zamontowany do ... czegoś tam

Niespodzianką jest podświetlenie zegarów

wO3KzrZ.jpg

 

Równocześnie z samochodem powstaje przyczepka kempingowa.

Aktualnie jest na stałe połączona jedna burta z dachem. Dach uchylny, drzwi otwierane...

ZsZ1Zra.jpg

 

W okienku już wisi zasłonka

0xj8xhC.jpg

 

Tak to wygląda od środka...

pTY52IJ.jpg

 

i znów czekamy na kolejne zeszyty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Super Moderator
w spryskiwaczu ( to ten okrągły gumowy przycisk - jeśli ktoś nie wie gdzie w Maluchu był spryskiwacz szyb) zamontowany jest przełącznik - jeszcze nie wiem co będzie uruchamiał...

Działało to na zasadzie nadciśnienia. Nacisnąłeś to siłą pompowania leciał strumień wody na szybę. Prymitywne rozwiązanie, ale działało.

 

Pierwszy z przełączników na desce jest niezaślepiony, tam też ma być przełącznik zamontowany do ... czegoś tam

Tam był w starszych wersjach, jedno pozycyjny włącznik świateł. W nowszych już był dwu pozycyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

A gdzie się podziały cięgna od rozrusznika i ssania? Z tyłu na tunelu, w tej części trapezowej było przełączenie ogrzewania Z tyłu brakuje mi takiego haczyka nad pompą paliwową, co by się przewód nie zaginał. Kurde, jak na tą skalę, to masa uproszczeń w tym maluszku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie dostawy, osiem numerów....

Kompletna deska rozdzielcza, Maluch już ma kierownicę

sIeSidy.jpg

 

Podłoga bagażnika wraz ze zbiorniczkiem płynu hamulcowego

8DQzkaV.jpg

 

przymiarka...

fivLnwU.jpg

 

oprócz części auta z kolejnymi numerami dostajemy części przyczepy.

Powoli zamyka sie bryła Niewiadowa

WDrmlQb.jpg

 

02XXkLU.jpg

 

 

U3A3IWm.jpg

 

Powoli to idzie... ale idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam

Przepraszam wszystkich którzy śledzili ten wątek warsztatowy za jego porzucenie.
Ostatnio praktycznie w ogóle nie udzielam się na forum - życie prywatne, zawodowe, kilka zleceń modelarskich i zwyczajnie brak czasu na wpisy na forum.
Maluch został już ukończony i niedługo pójdzie pod "młotek"....
Kilka zdjęć które porobiłem z zamiarem wstawienia na portal aukcyjny...

ITDYNgj.jpg


jwjodRD.jpg


7bLcrGy.jpg


L647yTd.jpg


3TuHJRe.jpg


XiOtuYv.jpg


eHsc9xv.jpg


qnRcEug.jpg


tpqksE5.jpg


emICt9s.jpg


zCE22Ya.jpg


2UkCg7n.jpg


PJBTPE1.jpg


btig1Rj.jpg


w6ls208.jpg


MOMDYft.jpg


yNgmCPw.jpg


Sorry za chaotyczną kolejność zdjęć.
Zdecydowałem, że zostawię sobie zestawową gablotkę - była w prenumeracie Premium. Jej konstrukcja i wykonanie to małe arcydzieło (szkoda tylko, że to nie szkło a plexi). Posłuży mi za gablotę do lotniskowca 1:700 - pasuje idealnie. Można ją oczywiście jeszcze nabyć u DeAgostini ale cena... 699,00 zł lekko odstrasza.
Co do modelu... cóż, typowe DeAgostini. Można by dużo poprawiać i udoskonalać ale myślę, że w tego rodzaju modelu nie o to chodzi. Ogólnie, pomijając wszystkie wady konstrukcji modelu, prezentuje się ładnie. Smaczku dodają szczegóły takie jak  otwierane drzwi (skopane są zamki drzwi), opuszczane szyby, wyposażenie komory bagażnika, ładnie odwzorowany silnik, światła (również przyczepy), światła stop zapalane po naciśnięciu pedału hamulca, dźwięk uruchamiania silnika i jego pracy (choć marnej jakości). Szkoda, że jak ktoś zdecyduje się "zamknąć" model w gablocie to będzie miał utrudniony dostęp do tych funkcji - w Polonezie już pomyśleli i wszystko można uruchamiać z pilota.
Czy było warto ? - jasne, że tak - zawsze warto budować kolejny model.... chociażby dla samej frajdy z budowy i nawet, gdy tak jak mój ma trafić później na sprzedaż....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.