Skocz do zawartości

Fiat 126p + Niewiadów N126 - DeAgostini - 1:8


DarkWing

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Rozpoczynam nietypowy jak dla mnie i jak na forum warsztat z tytułowym zestawem.

Nietypowy bo:

- model plastikowo-metalowy

- kolekcja, a co za tym idzie warsztat, będzie trwałą ok. 2,5 roku

 

Popełniłem już kilka zestawów od DeAgostini i Hachette więc nie mogłem sobie darować naszego Fiacika

Ostatnim takim wyczynem była Warszawa M20. Ten model kupiłem jednak już po zakończeniu serii na portalu aukcyjnym za... połowę ceny . Fiacika postanowiłem nabyć drogą prenumeraty, więc czeka mnie ciężka droga comiesięcznego oczekiwania na paczuszki.

Nie chcę w tym wątku w ogóle poruszać kwestii zasadności kupowania takich zestawów, ich ceny itd, itp... proszę więc darujcie sobie.

Poszczególne wpisy będą niestety ograniczone tym co dostanę w kolejnym numerze.

 

Co ma powstać:

 

Przede wszystkim model Fiata 126p.

_MG_7076_zpsu23nwymm.jpg

 

Autko bedzie posiadało metalową karoserię, pełne odwzorowanie wnętrza, bagażnika, komory silnika z silnikiem, otwierane drzwi z opuszczanymi szybami oraz świecące reflektory.

Dodatkowo do kompletu:

_MG_7077_zpsljncjivy.jpg

 

A na koniec dla prenumeratorów będzie gablota na całość

 

 

Numer 1

Na początek przedni pas nadwozia wraz z reflektorami i kierunkowskazami.

Od razu muszę przyznać, że jakość wykonania póki co jest na bardzo wysokim poziomie. Lakier jest ładnie wylany, nie ma żadnych zacieków, odprysków oraz posiada ładny połysk. Warszawa prezentuje się dużo gorzej w kwestii jakości lakieru.

Warto też od razu dodać, że w przypadku jakichkolwiek problemów z częściami DeAgostini bezproblemowo je wymienia na wolne od wad (bardzo często zdarza się, że nie trzeba nawet odsyłać części wadliwej- przynajmniej ja tak miałem przy innych kolekcjach)

 

_MG_7079_zpsq3mjafdp.jpg

 

 

W kloszach reflektorów brakuje tylko żarówek - będą ledy.

_MG_7080_zps5i7zd8ot.jpg

 

 

Numer 2

Pokrywa bagażnika

_MG_7081_zpsavguqtqg.jpg

 

Od strony wewnętrznej przykręcone zawiasy oraz elementy wzmocnienia

_MG_7082_zpsdleuwedx.jpg

 

 

Numer 3

Pierwsze koło

_MG_7083_zpsqg5f8hwb.jpg

 

cóż... to tyle na start, teraz czekamy na kolejne dostawy części...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tu i tam przydał by się jakiś waszyk cycuś....

 

Niemniej temat kusi, może się skusze na kaszlaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszlak prosi się o zrobienie pełnego oświetlenia i wnętrza i zegarów, kierunkowskazów. Niewiadów też ;-) Czyli poprawić to, co ominęli konstruktorzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Gdzieś widziałem ten model w pełnej krasie - miał oświetlenie lamp. Tylko zastanawia mnie skąd ktoś ten model wytrzasnął w całości skoro DeAgostini na swojej stronie poinformowało, że nie da się jednorazowo kupić całego modelu bo wykonują kolejne części na bieżąco. Zgadzam się też z toled'em w sprawie oświetlenia nawet jeśli takowego producent nie zamierza robić. Światła i oświetlenie w przyczepce. W dodatku skala też taka, że można fajne rzeczy zrobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Mam pytanie odnośnie prenumeraty. Wysłałem pocztą kartę zgłoszeniową do prenumeraty, wypisałem wszystkie dane itd ale nie dostałem żadnego odzewu na maila. Teraz nie wiem czy mam prenumeratę czy nie, czy mam w kiosku kupować czy czekać na przesyłkę. No i kiedy ta przesyłka nadejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

uff... sporo czasu minęło od ostatniej aktualizacji ale uspokajam - temat żyje i będzie prowadzony do końca.

Cała wina spada na.... DeAgostini.

Dla mnie to w ogóle bardzo kontrowersyjne wydawnictwo. Pomijam fakt cen jakie oferują bo każdy towar, za każdą cenę znajdzie nabywcę, a tutaj dodatkowym (ich) atutem jest unikalność i brak alternatywy dla kolekcjonerów.

Mnie natomiast ostatnio bardzo zdenerwowała ich polityka podejścia do klienta. Logicznym myśleniem wydawałoby się, że o klienta który ma prenumeratę powinno sie dbać jeśli nie wyjątkowo to przynajmniej solidnie. Natomiast rzeczywistość jest taka, że prenumerator jest .... delikatnie mówiąc olewany. Przykład ? W przysłowiowym kiosku ukazuje się aktualnie numer z 12-12 wyprzedzeniem. W styczniu wydawnictwo miało rzekomo kłopoty z nakładem (ponoć zainteresowanie przerosło ich przewidywania) i musieli "dorobić" dodatkowe numery. Ale kto nie dostał wybranych numerów ? - prenumerator !!! W kiosku kolekcja ukazuje się ciągiem, bez zakłóceń. Taka sytuacja powtórzyła się dwukrotnie i na koniec krótki list nawet nie z przeprosinami tylko z "radosną" informacją, że już wszystko wporzo i od marca będzie OK.

Dodatkowo w moim przypadku zawaliła Poczta Polska. W lutym nie dostałem ŻADNEJ przesyłki (a miało być 4 numery + 2 zaległe). Oczywiście na początku marca dostałem z DA ponaglenie do zapłaty.... Po interwencji mailem i telefonicznie miła Pani powiedziała, że wysyła ponownie "zagubiony" (przez pocztę) pakiet - tym razem darmowo, to akurat cenne i godne polecenia zachowanie DA.

Nie omieszkałem jednak swoje żale wylać w BO DA i postulowałem o przysłanie WSZYSTKICH zaległych numerów naraz ( w stosunku do wydań kioskowych) - ale gdzie tam... POLITYKA firmy nie pozwala na to... Dostajesz pakiet, płacisz i czekasz do następnego miesiąca... I tak dzięki PP w 2018 roku Wszyscy "wyjadą" swoimi maluchami a ja jeszcze będę miesiąc (póki co) w garażu...

 

No ale dość rzygania żółcią....

Części doszły więc można było co nieco poskładać.... i oto aktualny stan

 

Kompletny silnik wraz ze skrzynią biegów

_MG_7475_zpsgnbvbtxo.jpg

 

 

_MG_7476_zpsvycni323.jpg

 

 

Element przedniego zawieszenia - resor piórowy

_MG_7477_zpsypxlmyrp.jpg

 

 

Tłumik układu wydechowego

_MG_7478_zpsxigpm9cz.jpg

 

 

Długo wyczekiwana płyta podłogowa - na reszcie można było zamontować silnik....

_MG_7480_zpsx9kjcowc.jpg

 

 

_MG_7481_zpsogxewmyf.jpg

 

... oraz przednie zawieszenie

_MG_7482_zpsxa46uqhz.jpg

 

 

_MG_7483_zps5dsvhcbm.jpg

 

 

Aktualny - mój - stan składania Maluszka

_MG_7484_zpshd0tpt0d.jpg

 

Zastanawiam się ciągle na falgami. Zostawić oryginalne - białe, czy przemalować na aluminium + czarne dekle ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, u mnie to samo... Paczki nie było, a ponaglenie owszem. Dzisiaj dostałem info, że wyślą jeszcze raz, ale na pytanie czy dostanę zaległe numery plus 4 bieżące z tego miesiąca cisza... Żadnej informacji także o płatności. Jestem już na tyle zniesmaczony tą prenumeratą, że chyba odeślę im tą przesyłkę razem z rezygnacją z prenumeraty i zakupie sobie tylko wybrane numery na necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem rzucił mi się w oczy ten wątek. Fiat 126p to w pewnym sensie mój konik i mam takowy pojazd pod domem. Model jak widzę jest pełen uproszczeń (np. zdaje się że gaźnik jest szczątkowy). Jak chcesz nadać większego realizmu to blok silnika jest aluminiowy, to samo dotyczy korpusu skrzyni biegów. Deagostini dało to z czarnego plastiku. Obejmy tłumika też powinny być w kolorze metalu. Jest to wczesny model więc nie powinno być tzw tłumika szmerów ssania tylko aluminiowa rurka. W razie czego służę pomocą.

 

Zastanawiam się ciągle na falgami. Zostawić oryginalne - białe, czy przemalować na aluminium + czarne dekle ???

 

To felg cytrynki więc nie miały dekielków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Najpierw ponaglenie a potem paczka... Raz dwa numery bo nie starczyło dla mnie, a ostatnio sześć bo już dorobili... Na szczęście radość składania rekompensuje te wszystkie niuanse. Jestem na tym samym etapie. Walizki na dach też już dostałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda, tylko te wszystkie śrubki psują efekt.

Bo to wbrew pozorom prosty model jest ....

 

c.d..

 

Tylny lewy wahacz wraz z półosią napędową i sprężyną

_MG_7485_zpswlhtoydr.jpg

 

 

_MG_7486_zpsvowahr4f.jpg

 

 

Połowa tylnego zawieszenia zamontowana

_MG_7488_zps0rdtfbc4.jpg

 

 

Tutaj dobrze widać, że do podwozia zamontowałem już bak paliwa

_MG_7489_zpskdmhmevd.jpg

 

 

Po dodaniu koła aktualny stan

_MG_7491_zpsa8go0i41.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Na tym etapie już trochę waży, ciekawe jaki ciężki będzie po skończeniu. W ostatniej paczce zabrakło dla mnie numeru 19 więc jeszcze nie mam zrobione tyle co ty.

Numerów chyba ma być 126 o ile się nie mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ten temat pomału naszła mnie ochota na poskładanie tego co już mam u siebie, a miałem czekać do końca Przyjdzie dekiel do prawego tylnego koła i chyba się wezmę za niego w końcu.

Na tym etapie Maluch robi robotę

A Panowie powiedzcie mi, czy pod fotelem pasażera będzie jakiś głośnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
...A Panowie powiedzcie mi, czy pod fotelem pasażera będzie jakiś głośnik ?

Hm... dobre pytanie, Warszawa też miała miejsce na głośniczek ale jak się okazało DA zrezygnowało z dźwięków żeby obniżyć koszt kolekcji....

Jak będzie w Maluchu... pewnie podobnie

 

Nie mam jeszcze następnego - nowego numeru ale męczyły mnie te białe felgi i ich dekle.

Wczoraj postanowiłem zrobić próbę na jednym kole - w razie czego poszłoby na zapasowe .

 

Felgę pomalowałem lakierem w sprayu w kolorze srebro-aluminiu do felg kupionym w Castoramie.

Dekielki psiknąłem czarnym matem Tamiya i ModelMasterem Aluminium non buff zaznaczyłem śruby.

Efekt :

_MG_7492_zps31hkickn.jpg

 

Dla mnie super, teraz koło nabrało wyrazu i przypomina... koło

Zachęcony efektem wymieniłem resztę kół

_MG_7494_zps3mztakrf.jpg

 

Jeszcze porównanie - jak jest i jak było

_MG_7494_1_zpsmhooh9be.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz... to coś pokręciłem.

Pamiętam dokładnie jak ojciec i dziadek mieli swoje maluchy i tam EWIDENTNIE były takie małe (fakt, że teraz chyba kojarzę, że mniejsze od tych ro zrobiłem) czarne, plastikowe dekielki ale z tego wynika, że to musiały być inne, nowsze felgi....

No trudno, realizm poszedł się je... ale i tak podoba mi sie tak jak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.