Skocz do zawartości

Fiat 126p + Niewiadów N126 - DeAgostini - 1:8


DarkWing

Rekomendowane odpowiedzi

… Pamiętam dokładnie jak ojciec i dziadek mieli swoje maluchy i tam EWIDENTNIE były takie małe (fakt, że teraz chyba kojarzę, że mniejsze od tych ro zrobiłem) czarne, plastikowe dekielki ale z tego wynika, że to musiały być inne, nowsze felgi....

  • Pierowzór dla modelu który robisz.
    1m2GoApm.jpg
  • To co pamiętasz „z domu.”
    Jvz0YMwm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Warszawa M20 ma opuszczane na korbkę wszystkie boczne szyby i uchylne lufciki.... Tu będzie tak samo.

Dodatkowo światła, pewnie też stop na pedał hamulca.

Co jeszcze... otwierany wlew paliwa?? Zobaczymy...

Pamiętajmy, że tutaj dodatkowym "smaczkiem" jest Niewiadów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A Panowie powiedzcie mi, czy pod fotelem pasażera będzie jakiś głośnik ?

Hm... dobre pytanie, Warszawa też miała miejsce na głośniczek ale jak się okazało DA zrezygnowało z dźwięków żeby obniżyć koszt kolekcji....

Jak będzie w Maluchu... pewnie podobnie

Wydaje mi się że raczej tak będzie, bo gdyby było inaczej to zapewne już by była gdzieś informacja o tym hiper mega dodatku Chociaż takim klaksonem Malucha na przycisk, to nie pogardziłbym

 

Co do zmian kolorystycznych kół, to jestem na tak Może mało seryjne, ale podobają mi się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak kolega wyżej napisał - śrubki psują efekt i wyglądają tandetnie.

Te oryginalne nie dość, że są pod krzyżak, to jeszcze wszystkie jednakowe i przeskalowane.

Kolejne części przychodzą w odstępach czasowych, więc może warto byłoby przemyśleć temat poprawy w tym czasie śrub i zastąpienia ich (przynajmniej tam, gdzie będą widoczne) takimi z sześciokątnymi łbami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jak widać prenumeratorzy są na tym samym etapie czyli sporo w tyle niż wydania kioskowe. Mój model nie jest składany czysto z pudła, ale wprowadzam poprawki zbliżające go do rzeczywistości. Łatwo nie jest, ale przynajmniej efekty końcowe wynagrodzą pracę. Jak wygląda u Was napięcie paska prądnicy? Mój był na tyle krótki, że aż wyginało koła pasowe. Poza tym zawieszenie przeszło rewolucję: rozebrany resor piórowy i wymienione 2 pióra na plastikowe (bardziej elastyczne), przerobione amortyzatory. Wszystko jest ruchome w większym stopniu niż oryginał. Silnik z tłumikiem szmerów ssania wygląda na wczesną 650-ktę, ale i tak dużo szczegółów brakuje, np jednego przewodu - z nad filtra do wlewu oleju czy sterowania gaźnikiem, które też planuję dorobić. Ogólnie model ma potencjał, jeśli ma się chęci. Powodzenia w składaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gdyby nie te wszędobylskie śrubki... Mi mocno psuje to odbiór fajnego modelu.

Większość śrubek po całkowitym złożeniu będzie niewidocznych ale niestety niektóre będą psuły efekt... cóż nie będą jednak na tyle widoczne żeby dyskwalifikowały model

 

Kolejne 4 numery...

 

Lewa wewnętrzna ścianka komory silnika wraz z regulatorem napięcia

_MG_7570_zpsuekrom9k.jpg

 

Tylna i górna przegroda i...

_MG_7571_zpssdfwqa0s.jpg

 

przymiarka

_MG_7572_zpsdjnu34vb.jpg

 

spodnia osłona silnika

_MG_7573_zpslwtstabr.jpg

 

i tyle... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Sam jak chyba większość mam sentyment to fiacika ale fakt przy tej skali śrubska nie przystoją... podfrezuj zrób je wpuszczone a łby zszpachluj i pomaluj co by ich widać nie było...tak kompletnie psują efekt...

oglądam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz... to coś pokręciłem.

Pamiętam dokładnie jak ojciec i dziadek mieli swoje maluchy i tam EWIDENTNIE były takie małe (fakt, że teraz chyba kojarzę, że mniejsze od tych ro zrobiłem) czarne, plastikowe dekielki ale z tego wynika, że to musiały być inne, nowsze felgi....

No trudno, realizm poszedł się je... ale i tak podoba mi sie tak jak jest

Owszem były dekielki, ale w wersji fl. To jest pierwsza wersja z chromowanymi zderzakami i z szerszym rozstawem śrób na bębnie. Ta wersja powinna mieć jasno szare felgi jednolite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem były dekielki, ale w wersji fl. To jest pierwsza wersja z chromowanymi zderzakami i z szerszym rozstawem śrób na bębnie.

 

O, a jaki to rozstaw jak nie 4x98?

 

Cytrynki miały inny rozstaw, z tego co pamiętam to bodajże 4x190. Późniejsze wersje były już na 4x98.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

kolejne cztery numery...

Zamknięcie komory silnika

 

_MG_7613_zpsprzlthm6.jpg

 

 

Moduł elektroniczny i okablowanie.

NIESPODZIANKA - jest głośniczek (Warszawa miała miejsce na głośniczek ale go nie było ostatecznie)

Podejrzewam, że będzie tylko odtwarzał dźwięk klaksonu, co powinien imitować idealnie...

_MG_7614_zpsy7pfdtfu.jpg

 

 

Przymiarka z podłogą

Dywaniki pomalowałem ciemnym szarym i na koniec super matem

_MG_7616_zpslopayjre.jpg

 

i tyle...

Coraz bardziej skłaniam się żeby pomalować dekle felg... tak aby tworzyły całość - jak w oryginale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy ta relacja ma jeszcze jakiś związek z tematyką tego forum.

Hm....

1. model jest ? - jest

2. work jest ? - jest

3. plastik jest ? - jest

 

Jeszcze jakieś pytania ? ;)

 

Pomijam fakt, że niektóre modele plastikowe tu prezentowane mają taką ilość dodatków z blaszek fototrawionych, że mój Maluszek wcale nie ma więcej metalu w sobie niż one.(stosunkowo rzecz ujmując)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Co słychaś w garażu Malucha ?...

Ano powoli buduje się ;)

Znany problem ze wstawianiem zdjęć (fotokosz) troszkę mnie zniechęcił ostatnio do udzielania się na forum.... ale koniec końców znalazłem sobie nowy serwer i oto wracam....

Maluch buduje sie bardzo powoli z wiadomych względów.

 

Aktualnie wyglada to tak:

WupFbF4.jpg

 

Pod podłogą ukryte będą kabelki i troszkę elektroniki

8fZQNlQ.jpg

 

Przedział silnikowy właściwie jest ukończony

FXC9eNp.jpg

 

Gotowy fotel kierowcy i szkielet fotela pasażera. Dywaniki wymalowane tak, aby odznaczały się na podłodze

VvZFSSW.jpg

 

Tylna "kanapa"

EYgvUNY.jpg

 

Tu widać, że fotele będa ruchome - tak jak w oryginale - co umożliwia wsiadanie do tyłu

k13bquf.jpg

 

W kilku numerach pojawiły się też części od przyczepy. Dotychczas dało się zmontować jeden bok wraz z drzwiczkami (ruchome/otwierane)

GTGSGya.jpg

 

oraz uchylną pokrywę dachu

PaTEd8k.jpg

 

Z dodatków przyszło też coś takiego ....

zk0EBGy.jpg

 

A dla przypomnienia to co czeka na swoją kolej

2jZIl8I.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pokusiłeś się o wykładzinę podłogi? No chyba, że te wczesne nie miały "dywanów", to zwracam honor (aż tak stary nie jestem i nie pamiętam, ale ta z początku lat 80' na pewno miały wykładzinę na podłodze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.