Skocz do zawartości

Leopard 2 A5/A6 1:35 HobbyBoss


Przemek R

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 123
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Preshading zniknął

 

To jest zwykł brak doświadczenia

20161115_193405_zpsk7fmkh1c.jpg

Tak się prezentują moje malunki

Bardzo mi się podoba Tylko chlapacz z lewej strony od wewnątrz, jest chyba nie pomalowany?

Ale na prawdę super.

 

O teraz na to zwróciłem uwagę , domaluje to miejsce.

Kusi mnie zrobić takie rozjaśnienia jak niektórzy to robią fajnie to wygląda tylko boje się ze spartolę cały model ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest fajnie zrobiony Leopard i pokazane co i jak . http://www.themodellingnews.com/2016/10/done-and-dusted-andy-finishes-mengs.html

 

Super to wygląda ale nie posiadam wystarczających umiejętności , nie chciał bym tez zepsuć tego co zrobiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

nałożyłem kalkomanie i...

oto przyszedł czas na wash i wyszedł on tak :

 

20161118_133538_zpsqnqdwgjg.jpg

20161118_133544_zpswf76vb3h.jpg

20161118_133557_zpsspflkx8c.jpg

20161118_133604_zpskejircrj.jpg

20161118_133610_zpsj51qvaqz.jpg

 

 

Tak teraz parze to można nawiercić lufę działa , i to chyba by było na tyle.

Może jakieś pigmenty albo coś ale jako nie wprawiona osoba boje się ze co spire....

 

Pozdrawiam i jak zawsze czekam na komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw w niektórych miejscach wash- wokół niektórych śrub. Naprawdę niewielkie korekty. Jest bardzo dobrze. Pózniej pokryj model sidluxem, żeby zabezpieczyć dotychczasowe prace/efekty i może eksperymentować z czymś innym. Zawsze będziesz to mógł zmyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie, ale czy polski 2a5 nie powinien być pomalowany "po polsku"? Co mam na myśli? Kolega Przemek pomalował swój model kolorami NATO Tamiyi, jak się domyślam. Nie lepiej by było użyć zestawu farb LIFECOLOR MSTM02? Zestaw stworzony do malowania polskiej, współczesnej pancerki. Z tego co mi tłumaczyli, to własnie polskie 2a5 są już w nowym malowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie, ale czy polski 2a5 nie powinien być pomalowany "po polsku"? Co mam na myśli? Kolega Przemek pomalował swój model kolorami NATO Tamiyi, jak się domyślam. Nie lepiej by było użyć zestawu farb LIFECOLOR MSTM02? Zestaw stworzony do malowania polskiej, współczesnej pancerki. Z tego co mi tłumaczyli, to własnie polskie 2a5 są już w nowym malowaniu.

 

Przemkowi wyjaśniłem to na PW. Nie wszystkie od razu Leosie zostały przemalowane. Faktem jest natomaist to, że nb 1054 został odświeżony (na defilade 15.08)

Co do modelu:

- rączkę MG3 pomaluj na czarny w satynie lub błyszczący

- pamiętaj o znaku krzyża białym z tyłu

- pamiętaj o zabezpieczeniach na śrubkach kół (czerwone kropki na środku kół napinającym i jezdnych - zółta na napędowym)

- dwa kółka z kratką z tyłu to wydechy, uwzględnij wylot spalin diesla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie, ale czy polski 2a5 nie powinien być pomalowany "po polsku"? Co mam na myśli? Kolega Przemek pomalował swój model kolorami NATO Tamiyi, jak się domyślam. Nie lepiej by było użyć zestawu farb LIFECOLOR MSTM02? Zestaw stworzony do malowania polskiej, współczesnej pancerki. Z tego co mi tłumaczyli, to własnie polskie 2a5 są już w nowym malowaniu.

 

Grzesiu użyłem takich farb gdyż je zakupiłem i nie chciałem inwestować ... może i malowanie nie jest zgodne z oryginałem ale nie budowałem tez wiernej repliki.

Jak wyżej napisał Tomek informował mnie o tym na PW jak i o wielu innych rzeczach za co jestem mu bardzo wdzięczny

 

Malowane w te dziwne barwy były tylko wozy pierwszej kompanii na pierwszej defiladzie. Na dwóch następnych malowaliśmy już tylko porządnymi niemieckimi farbami.

 

Mam rozumieć ze mówisz o moim malowaniu

 

..., i to chyba by było na tyle....

 

No jak to tak? Dopiero teraz powinna zacząć się zabawa...

 

Dorotka zawsze tu na forum modelarze doświadczeni mówili aby najpierw ładnie skleić , potem pomalować a dopiero na końcu brać się za inne techniki.

Ale będę się starł coś spróbować zrobić ... pierwsze próby na ostatniej fotce

 

 

 

Posiadając wolną chwile miałem okazje porobić co nie co przy modelu :

- pojawiał się biały krzyż (pomalować to , to była jakaś masakra )

- domalowałem zabezpieczania kół chociaż kiepsko to widać na fotkach (na koniec poprawie)

- pomalowałem światła

- poprawiłem nieco wash

- położyłem kolejną warstwę bezbarwnego

Kilka zdjęć :

 

20161123_163722_zpsvo8vxmxg.jpg

20161123_163711_zpsrpady0np.jpg

20161123_163639%201_zpsoooqdsoa.jpg

20161123_163730_zpsgcccz6kp.jpg

 

Na chwile obecna tak to się prezentuje

 

Tu ostania fotka na modelu który skleiłem i próba brudzenia :

 

20161123_163618_zpsaam45qqt.jpg

 

Czy to powinno mniej więcej tak wygląd

Jak zawsze czekam na komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Dorotka zawsze tu na forum modelarze doświadczeni mówili aby najpierw ładnie skleić , potem pomalować a dopiero na końcu brać się za inne techniki.

Ale będę się starł coś spróbować zrobić ... pierwsze próby na ostatniej fotce

 

To jest bardzo słuszna koncepca Dlatego skoro ładnie skleiłeś, ładnie pomalowałeś, czas wziąć się za inne techniki Ten teciak bardzo dobrze wróży, choć (w mojej ocenie) przydałoby się trochę "delikatności" w środkach wyrazu. Może to obejrzyj... Jest tłumaczenie i na początek chyba w sam raz:

 

http://www.plasticmodelsworld.com/node/1076

 

Do dzieła i więcej wiary w siebie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy te przetarcia, to pociągnięcia pędzlem nie miały być w pionie, a nie w poziomie?

Pytam, bo poziome smugi jakoś takie dziwne, no ale każdy może po swojemu.

 

Tak sobie wymyśliłem bo pojazd jedzie do przodu ...

Tych smug w pionie sobie nie wyobrażam ... jestem zielony w tych kwestiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktyczne fotka musi sama za siebie:-)

Ale ogólnie dobrze się kierować tym żeby smugi zaciski robić z zasadami grawitacji

Tylko peryskopy popraw nawet na brudny pojeździe powinny być w miarę przetarte

Może farba transparentna jak nie to wes jakiś niebieski i zabaw nim sido

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.