Skocz do zawartości

Hummel z Revella (1:72)


SławekK

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś cicho na forum, to dorzucę kolejny swój model - znów Revell, tym razem późny Hummel:

Hummel-04_zps5051d2a2.jpg

Generalnie model bardzo fajny, składalność dobra - jak to Revell . Przed malowaniem wyglądał tak:

Hummel-01_zpsb841900b.jpg

Hummel-02_zpsd9fd62ec.jpg

Najwięcej pracy włożyłem w przedział bojowy:

Hummel-03_zps5da4878f.jpg

To dziwne z drutu, to uchwyt mocujący działo w pozycji marszowej... często pomijany, nawet w '35... a ja się uwziąłem .

Dodałem jeszcze m.in. butle na przedniej płycie przedziału - gdzieś widziałem coś takiego na zdjęciach oryginałów.

Oprócz własnej twórczości były blachy Parta i lufa z RB.

Po pomalowaniu model tak się prezentuje:

Hummel-05_zpsb011f55a.jpg

APRScan0212_zpsx5yojkzg.jpg

Hummel-06_zpscc49f018.jpg

Hummel-10_zpsa1d66e71.jpg

Teren tradycyjnie robiłem sam. Figurki z zestawu Ceasar Miniatures - niemieccy pancerniacy - trochę ponadwymiarowi, ale generalnie mi się podobają, z zestawu zostało mi ich wolnych może czterech .

Skrzynki żywiczne.

APRScan0216_zpss2cwtdqo.jpg

Hummel-08_zps54bdcf39.jpg

APRScan0218_zpsgfwmkjee.jpg

APRScan0220_zpsjk1gl6pl.jpg

Sam dorabiałem też pociski i łuski:

APRScan0204_zpsbscmg4gy.jpg

APRScan0198_zpsyh8tav08.jpg

APRScan0206_zpslqh4yspn.jpg

Zdjęcia z dwóch różnych sesji, są więc różnych rozmiarów i jakości .

Hummel-09_zps5eec4e79.jpg

Model zrobiłem w roku 2013... ma więc już swoje lata... jak na model .

Hummel-07_zpsb5c0e464.jpg

Widziałem model tego Hummel'a z tą samą załogą, ale na większej podstawce... fajnie zrobiony, ale miał modyfikacje (łopatę na burcie i coś tam jeszcze), które wprawdzie były stosowane w Hummel'ach... tyle że wczesnych . Pocieszam się, więc że mój jest bliższy prawdzie historycznej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociski w Hummelu były niescalone, lub inaczej osobno ładowane. Ładunki dokładne były osobno, zatem same pociski nie miały łusek. Były magazynowanie osobno w szafie po prawej stronie pojazdu.

Model ESCI bym sobie odpuścił... szkoda życia na taki model, jak jest świetny zamiennik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociski w tej haubicy były na pewno rozdzielone, to sprawdzałem przeliczając ich długość.

Co do mundurów, to specjalistą nie jestem, ale Hummel jest z 1. DPac Wehrmachtu, nie wiem czy w ramach dywizji pancernej żołnierze nosili różne oznaczenia? Założyłem, że skoro dywizja jest pancerna, to jej żołnierze noszą znaki jednostek pancernych... ale może założenie jest błędne? Można na ten temat zawsze podyskutować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ESCI bym sobie odpuścił... szkoda życia na taki model, jak jest świetny zamiennik

 

Nie byłbym sobą gdybym nie podjął wyzwania. jestem modelarzem od modeli beznadziejnych i dziwnych przynajmniej jak coś skopię to nie żal

 

Miałem zacząć Sturer Emila ale może.....tylko blaszkę muszę zakupic bo bez niej szkoda nawet próbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie rozwiewa wątpliwości - dzięki .

Italka/ESCI to nie wyzwanie... tylko walka z wiatrakami... Ja czuję się już na to za stary, dlatego... nigdy więcej .

Jest tyle fajnych modeli w '72...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie rozwiewa wątpliwości - dzięki .

Italka/ESCI to nie wyzwanie... tylko walka z wiatrakami... Ja czuję się już na to za stary, dlatego... nigdy więcej .

Jest tyle fajnych modeli w '72...

 

 

Obejrzałem dziś wypraski.....prawie się rozpłakałem faktycznie walka z wiatrakami. Nawet na wrak się nie nadaje....no może na wrak mógłby być....

 

Trzeba na aledrogo wystawić ,może jakiś malolat weźmie albo koneser

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wrak jest trudniej zrobić niż sprawny wóz... mi się jeszcze nie udało .

Ostatnie lata do dobry czas dla '72, modeli coraz więcej, przez co i konkurencja większa, ale jest w czym wybierać. Typowe wozy robi nawet kilka firm... A i coś oryginalnego można znaleźć.

Generalnie jest w czym wybierać... nie ma co się męczyć z Italnką .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tradycyjnymi słowami uznania za Twoje starania "konstrukcyjne", duży plus za malowanie. I kamuflaż, i zużycie bardzo w moim guście

A co do Italeri - się jednak zdecydowałem zawalczyć. Model Dodge 3/4 ton, mimo wielu tradycyjnych dla Esci absurdów i błędów, jest na szczęście na tyle elastyczny przy odwzorowaniu, że walka jakkolwiek rokuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się "walczyć" z każdym modelem... z malowaniem idzie mi gorzej, ale wymieniłem aerograf, sprężarkę, a teraz przeszedłem na akryle... moim zdaniem jest lepiej .

To jeszcze modele sprzed trzech lat... mam więc jeszcze co pokazywać .

Ten Dodge na zdjęciach w sieci wygląda ok... ale Scout Car też wyglądał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie rozwiewa wątpliwości - dzięki .

Italka/ESCI to nie wyzwanie... tylko walka z wiatrakami... Ja czuję się już na to za stary, dlatego... nigdy więcej .

Jest tyle fajnych modeli w '72...

 

 

Obejrzałem dziś wypraski.....prawie się rozpłakałem faktycznie walka z wiatrakami. Nawet na wrak się nie nadaje....no może na wrak mógłby być....

 

Trzeba na aledrogo wystawić ,może jakiś malolat weźmie albo koneser

 

Przeświadczenie o tym, że ze słabego modelu można zrobić fajny wrak, jest tak samo błędne, jak to, że ze zgnitych śliwek zrobisz przepyszne powidła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chyba się zgadzamy - dobry wrak można zrobić tylko z dobrego modelu . No a jest to sztuka jeszcze większa niż "zwykły" model .

No chyba ze się nie zrozumieliśmy Panzer4? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem tylko,że nadaje się na wrak , nie że byłby z niego świetny wrak. Kwestia interpretacji

Akurat Italka wygladała by świetnie gdyby obrzucić ją piachem i zrobić jako skorodowany rozbity pojazd wyciagany spod ziemi przez wojennych archeologów.... Gdzieś w necie krąży tak scenka z Panterą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego wystarczy sam zarys modelu . Tu się zgodzę, że Italka wystarczy... no ale porządny wrak powinien mieć detale i zgodność z oryginałem... a u Italki jest z tym bardzo różnie .

To stare model, które przez lata spełniały swoją rolę... niestety postęp je przegonił... i to o dwadzieścia lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.