Skocz do zawartości

Mam pytanie: przeróbka naczepy update 10.01 str2


fliper_nx

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie pewnie nie ten dział ale chce aby fachowcy mi wytłumaczyli.

 

Jak przerobić wysoką naczepę na niską ? Owszem zmiana kół obniży ale co z tego jak zawias może nie pasować jak to wygląda, niestety nie mam teraz dostępu do obmacania żadnej naczepy , więc proszę Was o pomoc .

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno naczepa nisko podwoziowa, nie należy do łatwych spytam tak ,która to już twoja naczepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, naczepę "Mega", najłatwiej byłoby zrobić z dwóch naczep, które występują w zestawach rajdowych. Dwóch - bo w jednym zestawie naczepa ma 2 osie. Ale masz już małe koła, niskie zawieszenie... Resztę dałoby się jakoś wymodelować.

Oczywiście to się wiąże z kosztami, bo zestawy rajdowe tanie nie są.

Chociaż jedna już dość długo pojawia się na Allegro:

Allegro

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie trzeba kupować dwóch naczep, od czego mamy styren ?! Ale mnie bardzo interesuje sprawa z zawieszeniem, miechy powietrzne itd. Małe kółka jestem w stanie kupić ale co dalej może mi ktos najlepij zdjęciami wytłumaczyć czym się głównie różnia naczepy wysoko i nisko podwoziowe ? Jestem "tuningowcem" i raczej cieżarówki mnie nie kreća pod względem budowy techniki itp rzeczy [mowa o skali 1:1]. Prorszę o wyrozumiałość.

 

 

Ps byłaby to pierwsza moja naczepa:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz niższego zawieszenia to raczej niczym się nie różnią. Tylko ze jak przerobisz naczepę mege to musisz mieć ciągnik low deck czyli kolejna przeróbka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa LOW DECK jest to nazwa ciągnika siodłowego z obniżonym zawieszeniem i niskim siodłem przystosowanym do ciągnięcia naczep typu mega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym pracował zawodowo też bym wiedział.Chodzi o zawód kierowcy ciężarówki

 

Tornado chyba nie prowadzi nawet ciężarówki. Wystarczy trochę chęci i też byś umiał wytłumaczyć... To wszystko można znaleść w takim czymś jak Internet !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym pracował zawodowo też bym wiedział.Chodzi o zawód kierowcy ciężarówki

 

Pozatym... z całym szacunkiem. To brzmi tak: małe dziecko obraża się na rodziców, bo starszy brat wie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam i googlom zrozumiałem wszystko

http://www.adremtruck.com.pl/gielda/foto/image575_1.JPG

http://www.adremtruck.com.pl/gielda/foto/image466_1.JPG

Czyli trzeba było mi powiedzieć że to taki tuning , zglebienie ciągnika .

A teraz mam do Was pytanie, oprócz teoretycznej zmiany kół coś trzeba jeszcze przerabiać w ciągniku ? Pytam się poniważ w osobówce styknie obniżyć lekko zawias i dać malutkie kółeczka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz mam do Was pytanie, oprócz teoretycznej zmiany kół coś trzeba jeszcze przerabiać w ciągniku ? Pytam się poniważ w osobówce styknie obniżyć lekko zawias i dać malutkie kółeczka .

 

Ciągniki "Low Deck" różnią się od "normalnych" ciężarówek głównie zawieszeniem. Mianowicie w przednim zawieszeniu zamiast resoru występuje poduszka (podobna jak w zawieszeniu tylnym). Tak wygląda zawieszenie przednie na przykładzie Mercedesa Actrosa MPII:

 

s5002363mw6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz 1 głupie pytanie, czy gdybym "sklepał" resor piórowy i troszke poprzerabiał zawieszenie można by mnie za to zabić ...? Bo ska ja bym wziął taką poduszkę i reszte zawieszenia, chyba żebym się z tym męczył i ręcznie wykonywał... Dzięki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejny pytanko, chcę zbudować naczepę do przewozu rajdówek na bazie zwyczajnej ala chłodni [naczepa obudowana blachą nie plandeka lecz to nie chłodnia...] [ http://www.metzlerauto.com/TrailerPics/7.5x21snow.JPG ]. Co w tym stylu co pokazałem na obrazku, i czy jest możliwość umieszczenia, pojedynczych dużych kół bo bokach, typowo po bokach tak jak tutaj [link powyżej]? Mam zarys czegoś nie typowego w głowie, lecz nie chce aby wyszła zabawka z tego tylko model ... Proszę o pomoc ponieważ kompletnie się nie znam na ciężarówkach i przyczepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co... naczep takich we w miarę standardowej wielkości nie widziałem. Przyczep widziałem sporo. Może lepiej byłoby zrobić solówkę (nawet amerykańca) i do niej dołączyć taką przyczepę w odpowiedniej wielkości. Mogło by to nieźle wyglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.