Skocz do zawartości

MB 4500 + G10 + MB 4500 i inne wynalazki1/35


Greif

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

Przymiarka okien, większość firm oferujących modele budynków pomija ten detal, tak samo modelarze - w większości też a ja postanowiłem że postaram się jednak zgodnie z epoką i będą okna skrzynkowe, odmian i wersji było sporo ja robię wersję otwieraną na zewnątrz i do środka. 2x więcej roboty no ale cóż nie ma lekko :)

Test, 2 okno jeszcze do testu z Miniartu ale docelowo obydwa będą moje.

20231109_230030.thumb.jpg.ce6d04f00feb67326691bec17fcfc388.jpg

 "fabryczne" Miniartu

20231109_230039.thumb.jpg.518fae3dee3a5c2d008994e55ef48cb6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

postaram się jednak zgodnie z epoką i będą okna skrzynkowe

Tylko zgodnie z epoką to górna część tego okna powinna być łukowa.

Takie proste ramy okienne w łukowych otworach okiennych to niestety zmora polskich przebudów budynków na Dolnym Ślasku, Pomorzu czy w dawnych Prusach. Zresztą nie tylko, bo i na terenach dawnej Polski też zeszpecono wiele budynków wyrównując górną część ramy okiennej i zamurowując łuk otworu okiennego.

Podsumowując: to tak nie wyglądało, więc jak już robić okna skrzynkowe, to i o ten detal trzeba zadbać. Zresztą będzie bardziej widoczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Merten napisał:

Tylko zgodnie z epoką to górna część tego okna powinna być łukowa.

Takie proste ramy okienne w łukowych otworach okiennych to niestety zmora polskich przebudów budynków na Dolnym Ślasku, Pomorzu czy w dawnych Prusach. Zresztą nie tylko, bo i na terenach dawnej Polski też zeszpecono wiele budynków wyrównując górną część ramy okiennej i zamurowując łuk otworu okiennego.

Podsumowując: to tak nie wyglądało, więc jak już robić okna skrzynkowe, to i o ten detal trzeba zadbać. Zresztą będzie bardziej widoczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Gdyby robił prawdziwą stację takie okna bym zrobił, niestety tutaj musiałem iść na kompromis używając modelu Miniart, także okna zostały niejako dopasowane do tych z oferty MA, może kiedyś zrobie rzeczywistą stację i tam na pewno zrobię takie jak są w realu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

no to coś za czym nie przepadam, malowanki, podwozie dostało czarny, góra pierwsza warstwa kontrolna z czarnoszarego RAL7021 , jednak następną cysternę muszę zdecydowanie malować w częściach, bo maskowanie strasznie upierdliwe...

20231116_115704.thumb.jpg.99ec9d47901d33f49a2bbdf80beafe58.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Ad kalkomanii, jakość, biały poddruk pod kolorem czerwonym jest przesunięty, list przewozowy był praktycznie przeźroczystym musiałem go nakleić na biały papier, do tego film jest strasznie gruby i kompletnie nie reaguje na ŻADNĄ chęmię do kalkomanii, jedyna opcji zalać glossem i szlifować no a chyba nie o to idzie, dodatkowo w tych zakamarkach raczej to nie jest możliwe... nic to nauka nie poszła w las, na szczęście druknałem na zamówienie tylko po 1 szt. Następne zlecę gdzie indziej no ale to znowu trzeba wydać kasiore... a w sumie, nie ma sensu (miałem w planach jakiś upgrade do cysterny ) ale obawiam się że koszt finalny mógły sięgnąć połowy ceny modelu co przy obecnych czasach i tak niższowym temacie mija się z celem...
20231122_142939.thumb.jpg.9f382ff49da26a3a88e1c7dcc0061a84.jpg

gloss i kalki ...
brakuje jescze 2 małych białych pasków na krawędzi zbiornika, na razie ta strona schnie, i tak powinno wyglądać oznaczenie tej cysterny.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Super Moderator

55 pln plus wysyłka. Z tym że ja w Uk a koszt wysyłki będzie wyższy niż cena modeliku, niestety przesyłki nie rejestrowane znikają dziwnym trafem na Poczcie Polskiej... 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • Super Moderator

Tory kleją się na pierwszym module, schnie sobie wypełnienie pomiędzy podkładami. Wyszperałem sobie zatem trochę gratów na strych do budynku stacji.

20231227_161247.thumb.jpg.e333a0137255b69a051be980dec7a436.jpg

20231227_224914.thumb.jpg.d9e5f2e880cb806af0ccce9c2345d778.jpg

cdn.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.