Skocz do zawartości

Merkava Israel MBT Tamiya 1:35


Bengal

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie było by prościej ale szczerze mam już ją ochotę skończyć i patrząc na nią chce widzieć swoje błędy. Pozatym Franz dał mi fajny pomysł wiec mam okazje spróbować czegoś nowego

To ma być zabawa a naprawdę mam już jej dosyć a zabawa z nią sprawia mi coraz więcej frajdy

Może to słabe podejść i je skrytyjujecie (zawsze lubię czytać wasza krytykę btw) ale to mój 3 czołg i wiem doskonale ze 103 tez będzie słaby

 

Położyłem pigmenty i jak wyschnie fixer to pokaże - pewnie standardowo będzie do mycia

 

Przepraszam za błędy ale pisze z komórki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 184
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak dla mnie też jest ok wydaje mi się, że wyszedł bardzo fajnie pozdr.

 

Dzięki za dobre słowo

 

Bengal, daj zd tego boku z innego konta ale wygląda to fajnie.

 

Dziękuje i proszę :

przy 2ów lampach

CwjQrIh.jpg

RWxRx4E.jpg

i47uLGw.jpg

MI1G9UK.jpg

mZeUxGh.jpg

ym5B8hi.jpg

i na zewnątrz

CnhD7Id.jpg

PG4CJ1l.jpg

REaAxVW.jpg

mSBS6Rw.jpg

 

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to coś nowego

dziękuje (w końcu). Dobra ale nie może być tak łatwo, zabieram się za gąski i wieże.

Czy "górę" Merkavy tak zostawić czy bardziej ją jeszcze poobijać/styrać ?

Czy nie przesadzę jeśli jeszcze dodam pigmentu na kołach?

Jakieś propozycje co mogę dalej z nią zrobić, czy po prostu dokończyć tyranie i do lakierowania ?

Chciałbym popróbować porobić zacieki ale nie wiem czy już nie przesadzę:D

dobrej nocy i jeszcze raz dziękuje za dobre słowa

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrze na zdjęcia referencyjne to Twój model to jakaś funkel nówka :P

Na większości zdjęć pojazd jest cały z kurzu, piachu itd. Zobacz:

 

230780314_8-crop-box.jpg.750x464_q85_crop-smart_upscale.jpg

 

a-merkava-iii-main-battle-tank-in-the-negev-desert-israel-FW8RN1.jpg

 

7ad1429fda31bff81a1f288fce0049ca.jpg

 

merkava-iii-main-battle-tanks-in-the-negev-desert-israel-FW8RN3.jpg

 

w00781_2257826.jpg

 

goodwp.com_31974.jpg

 

merkava-36.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panzer dziękować za zdjęcia

Super - mam w takim razie jeszcze dużo do roboty

2 zdjęcie - piasek na pancerzu (przepraszam, jeśli pomylę nazewnictwo)

3 zdjęcie - kozak ale boję się, że przesadzę i nie będzie widać efektu który teraz uzyskałem a on mi się podoba nie ukrywam

5 - plama oleju

6 - wszędzie delikatna warstwa piasku

7 - najlepsze plama ojelu i ten kozak wydech (na pewno nie osiągnę takiego efektu ale .... )

 

Czy dobrze robię imitację piasku (tzn widziałem na filmikach od was/yt)

pigmenty middle east + fixer i jak tylko na pigment puszczę krople fixera i zostawię to zrobią się grudki etc natomiast jak zacznę delikatnie ruszać pędzlem to zrobię taki efekt jak jest nad lewym błotnikiem

co jest lepsze hmmm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mądry mi kiedyś powiedział że mniej czasem znaczy lepiej, oczywiście się nie posłuchałem kolejny raz

YpFZE7o.jpg

8fvWpu4.jpg

ULTylhA.jpg

1nxSgFI.jpg

YZORJbz.jpg

 

zdjęcia kalkulatorem brak słońca, jak wrócę mogę zrobić (postarać się) lepsze zdjęcia.

To chyba prawie koniec

Muszę jeszcze gąsienice zrobić, tył Merkavy i parę detali

Co sądzicie ? tak bez litości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurz i pył w pojazdach poruszających się po pustyni teoretycznie powinny gromadzić się w praktycznie każdym zakamarku pojazdu.

Ja chyba bym się pokusił o zrobienie w ogóle takie washa z jakiejś emalii o piaskowym kolorze na początek. Są takie pigmenty w płynie - AK Interactive coś takiego wypuściło... dust deposit czy jakoś tak. Idelanie by się sprawdziło jako pierwsze efekty weatheringowe, z tym ze nakładasz i rozrzedzasz nie pigment fixerem tylko white spiritem. To samo możesz zrobić z pigmentami. Spróbuj się jeszcze w ten sposób pobawić...

 

Ja dziś nie wytrzymałem i kupiłem dzisiaj... skoro już zacząłem sezon grillowy na działce (no trzeba mieć co robić z czasem kiedy dziecko śpi :P) , swój egzemplarz rydwanu ognia postaram się robić jakieś fotki z procesu i zobaczymy jak mnie wyjdzie "kurzenie" modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, za przeproszeniem, osrany Coś w tym brudzeniu jest, ale bez zintegrowanej podstawki sam trochę odcina się od rzeczywistosci. Trochę mnie te kupki piasku zastanawiają, jeśli to błoto to raczej powinno się gnieździć w zakamarkach w większych ilościach .

 

Nie ma za co przepraszać, bardziej ja muszę

Z podstawkami jeszcze poczekam .....

Błoto/piasek i ich umiejscowienie to moja czysta fantazja ...

 

Kurz i pył w pojazdach poruszających się po pustyni teoretycznie powinny gromadzić się w praktycznie każdym zakamarku pojazdu.

Ja chyba bym się pokusił o zrobienie w ogóle takie washa z jakiejś emalii o piaskowym kolorze na początek. Są takie pigmenty w płynie - AK Interactive coś takiego wypuściło... dust deposit czy jakoś tak. Idelanie by się sprawdziło jako pierwsze efekty weatheringowe, z tym ze nakładasz i rozrzedzasz nie pigment fixerem tylko white spiritem. To samo możesz zrobić z pigmentami. Spróbuj się jeszcze w ten sposób pobawić...

 

Ja dziś nie wytrzymałem i kupiłem dzisiaj... skoro już zacząłem sezon grillowy na działce (no trzeba mieć co robić z czasem kiedy dziecko śpi :P) , swój egzemplarz rydwanu ognia postaram się robić jakieś fotki z procesu i zobaczymy jak mnie wyjdzie "kurzenie" modelu.

 

Mam light dust deposit, próbowałem go używać użyć ale mi nie szło :( dlatego więcej jest pigmentu.

Coś mogę jeszcze poprawić ?

 

 

swój egzemplarz rydwanu ognia
tak jest zwana Merkava? Z chęcia pooglądam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też coś ostatnio napadło i po urlopie startuję ze swoim rydwanem w wersji 4 lic i mam pytanie do tych co się znają. Czym się różni zawieszenie mk3 od zawieszenia mk4? Pytam bo chciałbym sprawić sobie metalowe zawieszenie od Voyagera. Przepraszam za off top.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak mam odpowiedzieć na Twoje pytanie

Ja bym poeksperymentował z pigmentem i white spiritem - nie pigment fixerem :P

Bo jakoś trudno już teraz wprowadzać emalie.

Ale, spróbuj może wciskać ten pigment we wszelkie zakamarki i próbuj go rozmywać white spiritem, hmm? Co myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tę samą Merkavę w pudle... Uświadom mnie - rozumiem, że jest to merkava MK.I czyli pierwsza odmiana wozu..?

 

 

Nie znam się na historii tak bardzo - ale zakładam, że tak :

 

wikipedia :

Produkowane seryjnie wersje czołgu Merkawa:

 

Mk 1 – budowana w latach 1979–1983, zbudowano 330 sztuk

 

i

 

http://www.tanks-encyclopedia.com/modern/israel/Merkava.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.