Skocz do zawartości

65 CORVETTE STING RAY - Revell 1:8


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zastanawiałem się nad kolorem tapicerki, pod uwagę brałem kolor czarny i czerwony. Wybrałem czarny z popielatą wykladziną, oryginał:

 

670efe6024f701fe.jpg

 

A to moja produkcja, deska jest tylko pomalowana na kolor bazowy i leży na sucho. Acha, gdzie niegdzie widać na wykładzinie klej ale jeszcze będą korekty wiec te plamki znikną.

 

0da563ac308a54e6.jpg

3f44cb46ea3e88f9.jpg

 

Przednie zawieszenie i koła są już zamontowane na stałe. Tym razem postanowiłem unieruchomić kółeczka co by autko mi nie zjechało ze stołu lub półki (miałem taki wypadek z Corvette Coupe 85 - jeszcze nie dokończona a już czeka ją remont ).

 

accad8b75ad47828.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad kolorem tapicerki, pod uwagę brałem kolor czarny i czerwony. Wybrałem czarny z popielatą wykladziną

 

Z czego zrobisłeś tą tapicerkę ? Bo ja też nad swoją rozmyślam .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobiłem aparat zapłonowy - drobiłem ponieważ producent zamiast niego dał tylko chromowaną osłonę (patrz foto nr 1). Nastepnie podłączyłem przewody wysokiego napięcia i kable do rozrusznika. W takim stanie silnik będzie już zamontowany w samochodzie i dopiero po założeniu kasty bedę prowadził przy nim dalsze prace.

 

0d6d6b0ae397cc8c.jpg

 

d4a77f9db6215a9d.jpg

 

Deska rozdzielcza jest już prawie gotowa.

oryginał:

 

49cad9aff2f57594.jpg

 

i moja decha:

 

42cd3bd90b2ee714.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Andrzeju Andrzeju . Przyprawiasz moje oczy do oczopląsu piękna robota najbardziej przypadło mi wnętrze i dopracowane detale na desce rozdzielczej. Jak zawsze u Ciebie czysta i piękna robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosć na dzisiaj, jak by nie było cały dzionek spędziłem na montażu wnętrza. Dodatkowo od siebie na tapicerkę (oparcia foteli, drzwi, konsola) porobiłem wykończenia/listwy chromowane z folii samoprzylepnej. Był by już finisz gdyby nie to, że gdzieś zapodziałem dźwignię zmiany biegów cosik mi się wydaje, że bedę musiał ją dorobić Zapraszam do komentowania:

 

010a7157b102c67c.jpg

d60165f0a91ae695.jpg

2f7b0569d997ee14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pięknie ci wyszło te wnętrze, tylko mnie jedno zastanawia !!??? Tapicerka na fotelach ?? to jest pomalowane czy nakładałeś skórę ?? bardzo mnie to ciekawi !! Bo wygląda za.... nie mogę się doczekać jak środek do budy zostanie wstawiony ;) Czekam z niecierpliwością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięks

 

tylko mnie jedno zastanawia !!??? Tapicerka na fotelach ?? to jest pomalowane czy nakładałeś skórę ??

 

Całe wnętrze w tym i tapicerka pomalowane jest tą samą farbką (zamówioną w mieszalni lakierów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnie foteli jeśli chcesz uzyskać efekt skóry lub weluru możesz uzyskać nakładając podkład nie wygładzając go przed nałożeniem farby...

Nie wygładzałem podkładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff normalnie rąk już nie czuję, jak by nie było kilka godzin spędziłem na polerowaniu kasty. Zdjęcia przedstawiają przymiarkę na sucho przez co kasta może być trochę krzywo ustawiona. Dla wyobrażenia wielkości modelu obok niego postawiłem zapalniczkę.

 

26cf191b682b952d.jpg

819c21900acd57a3.jpg

c522d678d576f76c.jpg

c1359b129366576d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Wasze opinie

 

Super, tylko czy nie dało by rady zamalować tych powierzchni czerwonych w nadkolach?? troszkę to niesmacznie wygląda..

 

Jak pisałem wcześniej - narazie była to tylko przymiarka a wszystko jest złożone do kupy na sucho. Kastę i tak muszę zdemontować bo trzeba zamontować w niej od wewnątrz pokrywę silnika a w komorze silnikowej ścianki - przednia z chłodnicą i tylna z osprzętem. Dopiero po dopasowaniu ściany na czole "kokpitu" będzie widać czy nie trzeba czegoś wyrównać i podszpachlować, na koniec wszystko co czerwone będzie pomalowane na czarno.

 

Ps.

Narazie ogłaszam krótką przerwę - muszę jechać się do W-wy i Mińska Maz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po krótkiej przerwie wróciłem do modelu, a oto co przy nim zrobiłem:

 

Na zewnatrz pomalowałem wnętrze i zamocowałem do niego przednią ścianę:

 

24b67f4ff3ce186a.jpg

 

W przedniej części komory silnikowej zamontowałem ściankę, skleciłem do kupy i podłączyłem chłodnicę oraz zainstalowałem filtr powietrza:

 

46996ae3a9b10ec9.jpg

 

Okleiłem ramy okienne (folią BMF), oraz wkleiłem szyby i wypolerowałem maskę silnika:

 

6d883d3a7aa12369.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie

 

W końcu dorobiłem dźwignię zmiany biegów może nie jest to oryginał ale lepsze to niż nic.

 

0cfc1ef97f39fa9f.jpg

 

Doszedłem do wniosku, że zanim zamontuję kastę do podwozia to najpierw podłączę akumulator:

 

8ddf23fa3968e2ce.jpg

 

Puki co podłączyłem do silnika i skrzyni biegów linki obrotomierza i licznika:

 

5b198a7defedfef4.jpg

 

Wnętrze wkleiłem już na stałe do kasty, dach wewnątrz pomalowałem na jasny popiel i zamocowałem do niego lusterko. Zamontowałem także maskę silnika i reflektory. Będę musiał troche popracować nad maską silnika bo chyba podczas polerowanie nieco się wygieła i na przodzie jest nieco zapadnięta

 

8ef2c071f8bcf2a1.jpg

965d9d2662b2cb55.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.