Skocz do zawartości

Type-59 1:35, wash


epidem1c

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A kto topić modele chce suche pastele jako tania i dobra alternatywa na początki do przykurzenia modelu będzie w sam raz Aczkolwiek zgadzam się z tym, że najpierw składamy ładnie model, potem go ładnie malujemy i dopiero brudzimy. Przy czym ten T-55, tzn ehm, Type-59 (sprytne wyciąganie pieniędzy z graczy gry World of Tanks przez Italerii. Model T-55 był do dostania za 50-60zl, zrobiono nowe pudelko ze zmianą nazwy i wyceniono na 130 zł. Sprytnie) nada na się testy i malowania, jak i budzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto topić modele chce suche pastele jako tania i dobra alternatywa na początki do przykurzenia modelu będzie w sam raz Aczkolwiek zgadzam się z tym, że najpierw składamy ładnie model, potem go ładnie malujemy i dopiero brudzimy. Przy czym ten T-55, tzn ehm, Type-59 (sprytne wyciąganie pieniędzy z graczy gry World of Tanks przez Italerii. Model T-55 był do dostania za 50-60zl, zrobiono nowe pudelko ze zmianą nazwy i wyceniono na 130 zł. Sprytnie) nada na się testy i malowania, jak i budzenia.

 

Specjalnie kupiłem ten zestaw bo jestem graczem World of Tanks ;)

No jasne, że ja chce najpierw go poskładać a potem brudzić, nie mówiłem, że chcę to zrobić teraz...

 

A co do wypowiedzi enten, czemu robienie błota z talku lub pasteli jest zakazane ? Pójdę do więzienia czy co ? To jest mój model, zrobię z nim co chcę a jedyne czego od was chce to pomocy, bo wydaje mi się, że właśnie do tego służy forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do wypowiedzi enten, czemu robienie błota z talku lub pasteli jest zakazane ?

Bo wygląda to gów...nia...nie, do D... i w ogóle nie przypomina błota.

 

To jaki polecasz PROSTY i tani sposób na zrobienie błotka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

 

"suche błoto - tu najlepiej użyć GIPSU, pigmentów jasnobrązowych i ŻYWICY AKRYLOWEJ. Mieszamy wszystko w pojemniku i nakładamy przy użyciu starego pędzla. Należy zwrócić szczególną uwagę na dokładność, bowiem gdy "błoto" zaschnie, nie da się go już usunąć bez uszkodzenia modelu!!!"

 

"świeże błoto - mieszamy pigmenty ciemnobrązowe, czarne, gips, LAKIER BŁYSZCZĄCY. Można dodać drobny piasek, trociny, opiłki itp, efekty są oszałamiające i bardzo rzeczywiste:"

 

Obrazki (i inne porady):

 

http://www.modelarstwo.org.pl/forum/viewtopic.php?t=42202

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie będę się musiał w to zaopatrzyć, bo jeśli to błoto z talku rzeczywiście wygląda do d**y to trochę kiepsko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do wypowiedzi enten, czemu robienie błota z talku lub pasteli jest zakazane ?

Bo wygląda to gów...nia...nie, do D... i w ogóle nie przypomina błota.

Tzn zależy jeszcze jakie efekty uzyskać chcemy, jeśli to błoto w stylu przejechanie przez kałużę to gips wydaje się zbędny, faktura nie jest potrzebna. Natomiast jazda bo takim błocie rodzaju betonu to tu już jest potrzebny wypełniacz nadający fakture 3D czyli wspomniany gips.

W linku Dorotki na końcu artykuły jest to błoto o które mi chodzi - pigment plus jakiś utrwalacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj czołg się trochę poobijał

2nCx8M0.jpg

Pierwszy raz robię coś takiego, wiadomo, że nie da się być od razu mistrzem, ale wygląda to przynajmniej znośnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja błoto zawsze robiłem z przepisu wikol + gips + pigment + farba (można dodać jakieś grudki- gnieciona w moździerzu ziemia doniczkowa lub kawa mielona)

A jak chcesz osiągnąć wilgotne plamy, z częściowo wyschniętym błotem, to po ostatnim lakierowaniu modelu na matowo robisz na błocie plamki lakierem błyszczącym

ja zastosowałem to na swoim KW-2 i wyszło bardzo przyjemnie

 

Pierwszy raz robię coś takiego, wiadomo, że nie da się być od razu mistrzem, ale wygląda to przynajmniej znośnie ?

Znośnie wygląda, obicia można uznać za niezłe przy odrobinie dobrej woli i wyobraźni

Ale polecam używać znacznie cieńszych pędzli i dosłownie tylko "smagać" krawędzie, pędzle w rozmiarach 00 albo wręcz 000. Znacznie więcej zabawy ale i znacznie lepszy efekt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie używałem pędzla 000 haha XD

Nie mam jeszcze takiej wprawy ale spokojnie do wszystkiego dojdę!

Kurde a z tym błotem to dalej nie wiem co robić.. Każdy pisze co innego...

Mógłbyś mi dokładnie podać jakiej farby i pigmentu używasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dokładny przepis (nawet kilka), a proporcje i farbę musisz dobrać niestety sam, zależnie jaką gęstość/kolor chcesz osiągnąć. Kwestia prób i błędów Bądź pewien, że pierwsze 2-3 mieszanki pójdą ceł do kosza

 

A w kwestii kompresora to gdzie nie zapytasz, dla początkujących AS-186 jest najlepszy, w kwestii stosunku cena/jakość. W nic tańszego się nie baw, bo podziała tylko chwilę i zaraz będzie trzerba kupić nowy, więc w efekcie poniesiesz jeszcze większe koszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aerograf trzeba kupić osobno ale mimo tego AS-186 to zdecydowanie będzie bardziej opłacalny zakup.

 

Co do obić to zdecydowanie nie wyglądają znośnie. Nawet jeśli robiłeś je pierwszy raz... wyglądają jakbyś losowo uciapał model czarną farbą.

Przykładów jak wykonywać ładne obicia w internecie jest masa, na przykład ten: http://planetarmor.com/forums/showthread.php?t=5898&page=9

Więc najlepiej zmyj to i zacznij od nowa. Tu uważam że najważniejsza jest cierpliwość i umiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spróbuje jeszcze raz. A przy takim kolorze czołgu zostać przy czarnych obiciach czy jakieś inne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spróbuje jeszcze raz. A przy takim kolorze czołgu zostać przy czarnych obiciach czy jakieś inne ?

 

Ja bym szedł w rozbicie czarnego ciemnym brązem. Czarny "na zielonym" jest w mojej ocenie zbyt kontrastowy. I trochę więcej umiaru. Nawet jeżeli on się obija, to w sposób kolorystycznie zróżnicowany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem, że zakupię taki zestaw do zrobienia błotka:

https://exito.sklep.pl/pl/p/AMMO-MIG-7405-Eastern-Front-Mud-Enamel-Pigment-Set/30274

 

I mam pytanko, czy po nałożeniu Sidoluxa będę mógł swobodnie nakładać pigmenty na czołg, czy najpierw pigmenty a potem sidolux ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też gdzieś widziałem na necie, że powinno się model odtłuścić w wodzie z płynem do naczyń.

Mam po prostu nalać do miski wody, dolać płyn do naczyń i wrzucić tam model ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, rozkleić a potem szczotka ryżowa i do przodu.A tak na poważnie to jak mycie delikatnych naczyń(ale nie w zmywarce).Wlewam letnią wodę do miski dodaję płyn do naczyń i wkładam model . Potem mam stary kosmetyczny pędzel i delikatnie nim przecieram model, a następnie płukam pod letnią wodą i odstawiam na ręcznik z nikro fibry do wyschnięcia pozdrawiam OLO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.