Skocz do zawartości

Type-59 1:35, wash


epidem1c

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś też gdzieś widziałem na necie, że powinno się model odtłuścić w wodzie z płynem do naczyń.

Mam po prostu nalać do miski wody, dolać płyn do naczyń i wrzucić tam model ?

 

 

Szczerze powiedziawszy nie zawsze myję/odtłuszczam model. Zależy od wyprasek, gdy są tłuste (pozostałośc po substancji zapobiegającej przywieranie ramki do formy) to i przed po sklejeniu i tak myję, w innych zazwyczaj nie potrzeba, chociaż trafia się plastik, który nawet po umyciu w "ludwiku" nie chce się pomalować akrylami.

Zbytnio myciem bym się nie przejmował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Skleiłem kupę modeli i jeszcze nigdy nie myłem ramek czy modelu i podkreślam nigdy nie miałem żadnych problemów przy malowaniu czy to pędzlem czy aerografem.

Raz tylko umyłem dla świętego spokoju gąski winylowe by wydawały się tłuste ale nie wiem czy to się liczy.

Pigmentów też nigdy nie nakładam na lakier błyszczący (Sido, X-22 czy inne Klear Kote). Na błyszczącą powierzchnię kładę tylko kalki i robię washa. Choć ostatnio wogóle odchodzę od malowania modeli błyszczącymi - za bardzo zmieniają moim zdaniem kolor i ciężko jest przewidzieć efekt. A wracając do pigmentów, czy innych efektów to w 90% robię je na matowej powierzchni a często bezpośrednio na farbie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mogę najpierw zrobić błotko a potem pokryć sidoluxem ? Czy wtedy po prostu omijać błoto sidoluxem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna osoba pisze, że najpierw sido, potem błoto a druga odwrotnie.. Jakieś argumenty ? Bo już nie wiem co robić a nie chce zepsuć modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nie chce zepsuć modelu

 

trzeba popsuć 9 by 10 wyszedł

ja psuje 2

 

Żeby coś popsuć to trzeba coś robić... Na razie kolega "Epidemic" bawi się w teorie a modelu ni ma... Ja generalnie uwielbiam jak gość walnie trzy strony "debaty" o podstawce, do modelu, którego jeszcze nie kupił... Ba nawet zastanawia się czy to ma być samolot, czy może czołg...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna osoba pisze, że najpierw sido, potem błoto a druga odwrotnie.. Jakieś argumenty ? Bo już nie wiem co robić a nie chce zepsuć modelu
ja już zepsułem ze 40 i co z tego. Nie spier...isz nie nauczysz się. Załóż warsztat i słuchaj rad na bieżąco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karabin masz słabo oszlifowany widać szwy po łączeniu form. Przydałoby się też lufę rozwiercić. Ja bym jednak te obicia zamalował, ale jak chcesz go tak mieć to teraz kolej na sido a potem wash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, z tym karabinem jest średnio ale te wypraski są tak słabe, że karabinek na samym końcu się złamał i w ogóle cud, że jakoś się trzyma. Ogólnie wolę już go nie ruszać.

A otarcia mi nie wychodzą póki co jakoś fajnie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj położyłem kalkomanię i drugą warstwę sidoluxa.

Wygląda to póki co tak:

uaanuf3.jpg

XRXRejA.jpg

g2yPQNn.jpg

 

No i tak..

a) Chciałbym "poniszczyć" kalkomanię, żeby wyglądało to bardziej realistycznie i nie do końca wiem, jak się za to zabrać

b) Zakupiłem taki zestaw do zrobienia błotka

cUox4xN.jpg

I szczerze mówiąc nie mam zielonego pojęcia jak tego użyć

Są tam dwie ciecze i jeden proszek, mam to po prostu ze sobą wymieszać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądnąłem kilka filmików, ale nie do końca wiem jak zrobić takie "grubsze" błoto nazbierane na kołach itp. Po prostu dosypać np. więcej gipsu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.