Skocz do zawartości

JS-2 [Tamiya 1/35]


Panzer Machine

Rekomendowane odpowiedzi

JS-2_000.jpg

 

Wcześniej było trochę samolotów, a teraz czas na czołg! Model JS-2 firmy Tamiya (zestaw 35289) jest bardzo dobrym modelem. Montaż przebiega sprawnie i szybko. W ogóle nie używałem szpachli do wypełniania szpar ponieważ ich nie było! Zrezygnowałem z zakupu wszelakich dodatków ponieważ w mojej opinii to co oferował sam zestaw jest bardzo dobrej jakości. Jedynym minusem może być cena. Ale jak za taką jakość myślę, że warto.

 

JS-2_001.jpg

 

JS-2_002.jpg

 

JS-2_003.jpg

 

JS-2_004.jpg

 

JS-2_005.jpg

 

JS-2_006.jpg

 

JS-2_007.jpg

 

JS-2_008.jpg

 

JS-2_009.jpg

 

JS-2_010.jpg

 

JS-2_011.jpg

 

JS-2_012.jpg

 

JS-2_013.jpg

 

JS-2_014.jpg

 

JS-2_015.jpg

 

JS-2_016.jpg

 

JS-2_017.jpg

 

JS-2_018.jpg

 

JS-2_019.jpg

 

JS-2_020.jpg

 

JS-2_021.jpg

 

JS-2_022.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się podziało z gąsienicami?

Tamka daje w tym zestawie dość fajne plastiki i "przyrząd" do uformowania zwisów, a u Ciebie wyglądają tak płasko, gumowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie też siedzę w kilmacie IS-2 i powiem, że świetnie go zrobiłeś .

Czy lufa jest zestawowa, bo wygląda super.

Jako mała maruda, to wg mnie szkoda, że nie zrobiłeś uchwytów z blaszek do zbiorników paliwa oraz zwisów gąsienic. Zwisy zawsze dodają sporo uroku Józkom - ok, ale może tak miało być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za komentarze.

 

pedzelek, dziękuję

 

hiwis, nie skorzystałem z plastików ponieważ mam jakiś wstręt do nich. Jak myślę, o klejeniu gąsienic z kawałków plastików to już dostaję białej gorączki. Wolę te gumiaste bo to zakładam i jest. Oczywiście najlepiej by było zrobić gąski z Fruilów, no ale nie zawsze ma się to co się chce.

 

bazylms, zdjęcia były robione w oświetleniu studyjnym. Czy potrafisz napisać co sprawia że zdjęcia mniej Ci się podobają niż model?

 

Rack, lufa jest zestawowa... Aberowa jest za droga moim zdaniem a w tym czasie jak robiłem ten model to RB nie miało tańszego odpowiednika. Blaszki by zrobiły swoją robotę, ale powiem Ci że jak na model "prosto z pudła" to i tak nieźle wygląda. Tamiya odwaliła kawał dobrej roboty IMO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model fajny ale strasznie mnie razi masywny wyciek czegoś tłustego z lewego peryskopu pod wieżą.

Ruskimi się przestałem interesować więc może dziwne pytanie. To jest jakiś ukryty przed imperialistami tajny wlew płynów ustrojowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ruskimi się przestałem interesować więc może dziwne pytanie. To jest jakiś ukryty przed imperialistami tajny wlew płynów ustrojowych?

Tiaa, po obu stronach, tuż obok peryskopów, są korki wlewu paliwa do zbiorników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ruskimi się przestałem interesować więc może dziwne pytanie. To jest jakiś ukryty przed imperialistami tajny wlew płynów ustrojowych?

Tiaa, po obu stronach, tuż obok peryskopów, są korki wlewu paliwa do zbiorników.

 

Dziękować za wyjaśnienie.

 

Już myślałem, że peryskopy mają ropne zapalenie spojówek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Dziękować za wyjaśnienie. Już myślałem, że peryskopy mają ropne zapalenie spojówek ;)

Spoko . W sumie to chłopaki albo się ostro spieszyli przy tankowaniu, albo byli mocno "naoliwieni" .

Ja w swoim "Josefie" raczej będę bardziej powściągliwy z takimi zaciekami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.